memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

31-07-2018 19:05 Kategori: GENEL

Yurt dışından bile tercih edilen düğün salonu

Yurt dışından bile tercih edilen düğün salonu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ottoman Plaza farkıyla dikkat çekiyor. Yatırımları arasında Ottoman Plaza'nın da yer aldığı Gaziantepli iş adamı Gazi Albayrak doğup büyüdüğü semti geliştirmek için üç katlı düğün salonu açtı. Şimdi İngiltere, Japonya ve İtalya gibi yurt dışı ülkelerinden bile tercih ediliyor. "

Ottoman Plaza farkıyla dikkat çekiyor. Yatırımları arasında Ottoman Plaza'nın da yer aldığı Gaziantepli iş adamı Gazi Albayrak doğup büyüdüğü semti geliştirmek için üç katlı düğün salonu açtı. Şimdi İngiltere, Japonya ve İtalya gibi yurt dışı ülkelerinden bile tercih ediliyor. 
 
OTTOMAN PLAZA NEDEN TERCİH EDİLİYOR?
Ottoman Plaza'nın Gaziantep’in en prestijli ve donanımlı plazalarından birisi olduğunu söyleyen iş adamı Gazi Albayrak, "Plazamız içinde düğün salonu ve düğün salonu içerisinde çocuk oyun parkı mevcut. Ayrıca GSM operatörleri sinyal gücü artırıcı, havalandırma ve ışıklandırma sistemleri, 2 bin 200 metrekare genişlik, bin 500 kişi kapasiteli. Gelin odası, çocuk emzirme odası ve kafeteryası bulunan salonumuzda insanlar kendilerini ferah ve güvenilir bir ortamda hissediyor" dedi. 
 
BİRÇOK İŞ YERİNİN EKMEK TEKNESİ OLDU
Ottoman Plaza'yı kentin gözde yerleri yerine daha kenar semti olan 8 Şubat Mahallesi'ne yaptırdığını söyleyen iş adamı Gazi Albayrak, "Tek amacım doğup büyüdüğüm semti geliştirmekti" dedi. "Şehrin gözbebeği yerlerine yapmaktan ziyade gelişmemiş bölgesine yapıp, o bölgeyi geliştirmek istedik" diyen Albayrak, "Hem çevremizdeki dükkanları hem de işyerlerini çalışır hale getirdik. Bu düğün salonunu yaptıktan sonra buraların arsalarını daha da değerlendi. Orkestraydı, kuafördü, berberdi derken yüze yakın kişi bu tekneden ekmek yiyor. Piyasayı canlandırdık. Bölgeden sürekli övgü alıyoruz" ifadelerine yer verdi. 
TİCARETİ İKİNCİ PLANA ALAN İŞ ADAMI
 
Düğün salonunu açarken ticareti ikinci plana aldıklarının özellikle altını çizen Albayrak, "Bu düğün salonunu açmaktaki birinci hedefimiz semt insanına hak ettiği değeri vermekti. Ticareti ikinci plana aldık. Burada doğup büyüdüğüm için buraya daha çok önem veriyorum. Düğün salonunun hemen yanına hamam, sauna, fitness salonu yapıyoruz. Amacımız semti eskisinden çok daha ileri seviyelere getirmek. İşimiz ticaret olsaydı kentin gözde yerlerine bu düğün salonunu yapardık. Biz burayı lüks bir semt haline getirmek istiyoruz" diye konuştu. 
GELENLER ÇEVRESİNDEKİLERE TAVSİYE EDİYOR
 
15 yıl Japonya'da müteahhitlik yaptığını vurgulayan ve plazanın iç mimarisinin de kendisine ait olduğunu belirten Albayrak, salonların özelliklerinden şu sözlerle bahsetti; "Lalezar, Payitaht ve Hasbahçe olmak üzere üç salonumuz var. Alt, orta ve lüks kesime hitap ediyor salonlarımız. Özellikle Hasbahçe'nin Gaziantep'te benzeri bir salon yok. Türkiye'de bile içerisinde şelale, şömine olan salon görmedim. Düğün salonu olarak otantik bir ortam sadece bizim salonumuzda var. Ayrıca gelin ile damadın oturduğu yerde gerçek inciden esinlenilmiş ve köşke benzetilmiş bir inci var. İnsanlar gördükleri zaman vazgeçemiyorlar. Üst salonumuz 1300, orta salon 1000 ve alt salonumuz ise 800 kişi kapasitesine sahip. Klimalı ferah bir ortam. Gelen çevresindeki insanlara da tavsiye ediyor."
 
SADECE GAZİANTEP'E DEĞİL YURT DIŞINA DA HİTAP EDİYOR
Gaziantep'in en lüks semtlerinden hatta ve hatta yurt dışından bile tercih edildiklerini kaydeden iş adamı, "Gaziantep'in en lüks semtlerinden bizi tercih edenler var. Çevre şehirlerden hatta İngiltere, Japonya ve İtalya'dan müşterilerimiz oldu. Japonya'da hedef para kazanmak değil. Hedef en iyi hizmeti vermek. Zaten hizmeti en iyi şekilde verdikten sonra kazanç kendiliğinden geliyor. Ama hedef para kazanmak olursa hizmette sınır yapılıyor. İnsanlar da o sınırlı hizmete para vermek istemiyor. Biz buraya insanlar gönüllü gelsinler istiyoruz. Öyle de oluyor" dedi. 
 
 
 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU