memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

21-07-2021 14:44 Kategori: GENEL

Yoksul ile hayırsever arasındaki köprü: İyilik Hareketi

Yoksul ile hayırsever arasındaki köprü: İyilik Hareketi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te gönüllü 6 kişinin bir araya gelerek kurduğu İyilik Hareketi kurban bayramında kurban eti ve gıda kolisi yardımıyla yaklaşık 100 yoksul aileyi sevindirdi. Hayırseverler ile yoksul ailelere arasında köprü görevi gören hareket sayesinde alan eli veren el görmüyor."

Gaziantep'te Kadir Yardım öncülüğünde kurulan İyilik Hareketi adlı grup Kurban Bayramı'nda yaklaşık 100 yoksul ailenin yüzünü güldürdü. Hayırseverlerden topladıkları para ile Kurban kestiren hareket ailelere kurban eti yardımı yaptı. Kurban eti yardımının yanı sıra ailelere gıda kolisi de dağıtan İyilik Hareketi örnek bir harekete imza attı.
Yoksul ile hayırsever arasındaki köprü
Üniversite ögrencisi, bankacı ve memurlardan oluşan harekette Kadir Yardım'la birlikte Derya Duman ve Mehmet Kaya da bulunuyor. Hayırseverler ile yoksul aileler arasında bir köprü görevi gören hareket sayesinde alan eli ile veren el görmüyor.
 
"Alan eli veren el görmüyor"
Hayırseverlerden topladıkları para ile kurban kestirdiklerini söyleyen Kadir Yardım, yaklaşık 100 aileye kurban eti dagıttıklarını paylaştı. Kurban etinin yanı sıra ailelere gıda kolisi de dagıttıklarını ifade eden Yardım, "Biz bu işi gönülden yapıyoruz. Hem hayırsevere hem de yoksula yardımcı olmuş oluyoruz. Bu işten herkes mutlu çıkıyor. Alan el veren eli görmüyor" dedi.


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ