memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

14-05-2019 16:50 Kategori: GENEL

Vali Gül'den engelli derneklerine ziyaret

Vali Gül'den engelli derneklerine ziyaret
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Valisi Davut Gül, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle ilde faaliyet gösteren engelli derneklerini ziyaret ederek engelliler haftasını kutladı. "

Dünya Engelsiz Kahramanlar, Görbir, Altı Nokta Körler Derneği ve Görme Engelliler Gaziantep Şube Başkanlığını ziyaret eden Vali Gül, Altı Nokta Körler Derneğinde yaptığı değerlendirmede, “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” projesinin engelli vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacağını kaydetti.

Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çeşitli çalışmaların yapıldığını aktaran Vali Gül, “İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla kampanya başlatıldı. Vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyması ve yaya önceliğini alışkanlık haline getirmesi ile engelli vatandaşlarımız da büyük bir rahatlığa kavuşacak. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına merkezi hükümetler ve yerel yönetimler çalışmalarını sürdürürken vatandaş olarak bizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Engellilerimizin toplumsal hayata katılımlarının önündeki engelleri hep beraber kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duydukları memnuniyetleri dile getiren dernek üyeleri ise “Önceden vatandaş devletin ayağına gidiyordu şimdi devlet vatandaşın ayağına gidiyor” diyerek Vali Gül’e teşekkür ettiler.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU