memo

Bugun...
11-07-2019 09:14 Kategori: GENEL

Vali Gül, camide eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi

Vali Gül, camide eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Valisi Davut Gül, Ukkaşe Bin Mihsan Camii Kur’an Kursunu ziyaret ederek camide eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Gül, burada milli ve manevi değerlerin küçük yaşlarda öğrenilmesinin önemli olduğunu kaydetti. "

İl Müftüsü Ahmet Çelik’in eşlik ettiği ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden Gül, çocukların bu kurslarla hem Kur’an-ı Kerim öğrendiklerini hem de dini bilgilerini tazelediklerini söyleyerek Gaziantep genelinde yaklaşık yüz bin öğrencinin bu kurslarda faydalandığını bildirdi.

Özellikle milli ve manevi değerlerin önemini vurgulayan Gül, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlerin bu yaşlarda iyi yetişmesi lazım. Bu ülkenin yapı taşları milli ve manevi değerlerimiz. O da bu yaşlarda alınıyor. Dolayısıyla da bu yaşlarda doğru aldığınız bilgiler ülkemizin geleceği olur,  bekâsı olur. Yaz kursları hem aranızdaki arkadaşlık hukukunun gelişmesi açısından hem de Kur’an-ı Kerim ve diğer dini bilgileri küçük yaşlarda almış olmak açısından sizlere güzel imkânlar sağlar. Bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bu kapsamda sizlere emeklerini esirgemeden veren hocalarımız başta olmak üzere bunu koordine eden müftülerimize ve buna destek veren hayırseverlerimize, velilerimize hiç şüphesiz de yaz günü bu kurslara gelen sizlere teşekkür ediyorum” dedi 

Öğrencilere diğer derslerini de ihmal etmemeleri konusunda da uyarılarda bulunan Gül, okul ve yaz kurslarının birbirinin alternatifi değil tamamlayıcısı olduğunun altını çizerek öğrencilerin her iki eğitimi de başarıyla tamamlayacaklarına olan inancının tam olduğun ifade etti.

Gül daha sonra öğrenciler tarafından okunan Kur’an tilavetini dinleyerek caminin yanında bulunan Şehzadeler Kültür ve Spor Merkezinde incelemelerde bulundu.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU