memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

08-05-2019 14:12 Kategori: GENEL

Tatlının lezzet durağı 'Urhanoğlu Baklava'

Tatlının lezzet durağı 'Urhanoğlu  Baklava'
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Baklava ve tatlının başkenti Gaziantep’te gastronomi kültürünün yıldız markalarından birisi olan Urhanoğlu Közde Künefe ve Baklava, tüm damak zevklerine sunduğu farklı tatlarla lezzetin durağı oldu."

Gazianteplinin ve şehre gelen turistlerin ilk uğrak yeri olan Urhanoğlu Közde Künefe ve Baklava, onlarca çeşit tatlısıyla lezzette damak çatlatmaya devam ediyor. Lezzet ve hijyenin sunumda kusursuzlukla birleştirildiği Urhanoğlu Közde Künefe ve Baklava nezih işletme mekanı ile de göz dolduruyor.

URHANOĞLU BAKLAVADA TATLI ÇEŞİTLERİNDE SINIR YOK

Urhanoğlu közde künefe ve baklava olarak mesleki deneyiminden bahsederek müşterilere sunulan tatlı çeşitlerinden bahseden Urhanoğlu Közde Künefe ve Baklava İşletme Sahibi Serdal Urhan, “Urhanoğlu Baklava olarak 20 yıllık bir deneyime sahip olmakla birlikte beş yıldır da kendi işletmemizi yürütüyoruz.

İşletmemizde baklava imalatımız , midye, şöbiyet, havuç dilimi, fıstık sarma, dolama, yine közde künefe çeşitlerimizden peynirli, peynirli fıstıklı hasır, kaymaklı fıstıklı hasır, sade fıstıklı, billuriye, ve  yine billuriyenin fıstıklı ve kaymaklı çeşitlerimiz var” ifadelerine yer verdi.

KATMERLİ KÜNEFENİN MUCİDİ URHANOĞLU BAKLAVA

Katmerli künefenin mucidi olduklarını söyleyerek kendilerine has olan katmerli künefenin özelliklerinden bahseden Urhan, “Birçok tatlı çeşidinin yanı sıra yine kendi mucidi olduğumuz katmerli künefemiz var.  Tüm ürünlerimizde çok iddialıyız ancak katmerli künefemiz yeni bir tatlı çeşidimizdir ve ismini spesiyal olarak koyduğumuz bu tatlının patenti bize aittir” açıklamalarında bulundu.

URHANOĞLU BAKLAVA OLARAK LEZZETTE HATAYA YER YOK

Gastronomi kenti Gaziantep’te tatlı lezzeti sunmanın büyük sorumluluklar gerektirdiğini söyleyerek lezzette hataya yer olmadığını belirten Urhan, “Gaziantepli olmakla birlikte artık gastronomi kentiyiz. Gastronomi kenti olmanın büyük de yükümlülükleri var. Hele ki söz konusu tatlı olunca. Gaziantep baklavanın ana vatanı. Bu sorumluluk altında yaptığımız ürünlerde kesinlikle hataya yer yoktur. En kaliteli ürünleri kullanıp en iyi hizmeti vermek durumundayız” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR

Müşteri memnuniyetine çok büyük önem verdiklerini söyleyerek Urhanoğlu Baklava lezzetlerinin damaktan damağa yayıldığını belirten Urhan, “Sunduğumuz tatların yanında en büyük önem verdiğimiz şey de müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimizin geri dönüşleri çok güzel. Bizim tatlılarımızı bir kez tadan lezzetimizden vazgeçemiyor Urhanoğlu Baklava müşterilerimizin uğrak yeri haline geliyor. Müşterilerimizin bizlere en güzel desteği ise kendilerinin yanı sıra her defasında çevresini de işletmemize getirerek lezzetimizin damaktan damağa yayılmasını sağlamaları oluyor” şeklinde konuştu.

İŞLETMEMİZDE AYNI ANDA 200 KİŞİYE KADAR TATLI HİZMETİ SUNABİLİYORUZ

Urhanoğlu Baklava olarak Ramazan Ayında da yoğun bir doluluk oranına sahip olduklarını söyleyerek işletmelerinde aynı anda 200 kişiye kadar tatlı hizmeti sunabildiklerini söyleyen Urhan, “İşlerimiz yılın tüm aylarında yoğun olmakla birlikte Ramazan Ayında da ekstra bir yoğunluk göstermektedir. Ramazan Ayında da yine her zaman olduğu gibi tatlı severlerin uğrak yeri olmanın gururunu yaşıyoruz. Urhanoğlu Baklava olarak tatlılarımızın yanında yine dondurma üretimini de kendimiz üstlenmekteyiz. Tatlılarımıza asla ithal lezzet katmıyor tüm üretimlerimize kendi lezzetimizi ve değerimizi katıyoruz” dedi.

LEZZETİMİZ TAM FİYATLARIMIZ İSE YARIM

Urhanoğlu Baklava olarak üst düzey lezzet sunmalarına karşı fiyatları çok uygun tuttuklarını söyleyerek durumu fırsata dönüştürmek isteyenleri eleştiren Urhan, “Sunmuş olduğumuz lezzetin yanı sıra yine fiyatlar konusunda da müşterilerimizi memnun ediyoruz. Ne yazık ki bugün Gaziantep’te baktığınızda baklavanın ve künefenin  kilosu almış başını gidiyor. Biz bu fırsatçılığa gitmedik hiçbir zaman. Tatlılarımızın lezzeti yüksek olmakla birlikte fiyatlarımız gayet uygun. Bugün piyasada 90 liraya 100 liraya baklava satılırken biz baklavanın kilosunu müşterilerimize yarı yarıya fiyatla 50 liradan sunuyoruz. Bu işi bir sorumluluk olarak görüyorum ben. 50 liranın kaliteli bir baklava için kendini kurtaracağını biliyoruz. Bu yüzden bu fiyatların üstünü fırsatçılık olarak görüyorum. Müşterilerimiz de bunun farkında.  Biz uygun fiyatla müşterilerimize tatlılarımızı ulaştırıyoruz ancak gerek baklavanın gerekse künefenin tüm bileşenlerine yıl içinde üst üste zamlar geldi. Biz yine direndik zam yapmamak için. Bileşenlerden bir tanesine zam gelse diğer işletmeler gelen zammın iki katını baklava ve künefe fiyatlarına yansıtıyorlar. Biz bu konuda müşterilerimizin cebini de düşünüp zam taraftarı olmadık” şeklinde açıklama yaptı.

YENİ ŞUBELERİMİZLE MÜŞTERİLERİMİZE LEZZET SUNACAĞIZ

Urhanoğlu Baklava olarak Gaziantep’te şubeleşerek  ikinci şube açma düşüncelerinin bulunduğunu belirten Urhan, “Urhanoğlu Baklava olarak işletmemizde aynı anda 200 kişiye kadar hizmet verebiliyoruz. Urhanoğlu Baklava olarak müşterilerimizin verdiği destek ile ikinci şubemizi de açmak gibi bir projemiz var. Urhanoğlu Baklava  lezzetini şehrin her bir yerinde sunmak için ilerleyen yıllar için yeni şubelerle müşterilerinin karşınızda olacak” diye konuştu.

İKİ TEMEL KRİTERİMİZ LEZZET VE HİJYEN

Urhanoğlu Baklava olarak işletme disiplinlerinin iki temel kriter olan lezzet ve hijyen üzerine kurulu olduğunu belirten Urhan, “Urhanoğlu Baklava olarak müşterilerimize tavsiyemiz lezzet ve hijyenden asla vazgeçmemeleridir. Bizim işletme disiplinimiz bu iki kriter üzerine kuruludur. Lezzetin ve hijyenin yanında biz müşterilerimize çok büyük özen gösteririz. Bizim işletmemize gelen müşteriler kendini bir gurme gibi görüp yine kendisinin çok özel bir müşteri olduğunu hissetmektedir” açıklamalarında bulundu.  

TATLILARIMIZIN TÜM BİLEŞENLERİNİ ÖZEL OLARAK TEMİN EDİYORUZ

Urhanoğlu közde künefe ve baklava salonu olarak tüm tatlı bileşenlerini özel olarak temin ettiklerini dile getiren Urhan, “Dünyanın en kaliteli fıstıkları bölgemizde yetişiyor. Biz bu kalitede fıstığı lezzetlerimizin içinde kullanmaktan gurur duyuyoruz. Yine künefemizdeki özel peynir günlük olarak Hatay’dan gelmektedir. Yine tatlılarımızda kullandığımız sadeyağlarımız da günlük olarak Şanlıurfa’dan gelmektedir. Tüm tatlı bileşenlerimizi özenle seçip Urhanoğlu Baklavada birleştiririz. Gaziantep’in özü baklava olmakla birlikte bizde kadayıf ve künefenin tüm çeşitleri de mevcuttur” diye konuştu.

KÖZDE KÜNEFE VE BAKLAVA TATMAK BİR AYRICALIKTIR

Közde künefe ve baklava pişirmenin bir ustalık gerektirdiğini söyleyerek Urhanoğlu Baklava ve közde künefenin lezzetinin püf noktalarından bahseden Urhan, “Közde künefeyi tatmak bir ayrıcalıktır. Künefeyi közde pişirmek deyine büyük bir ustalık gerektirir. Közde pişmiş bir künefe lezzet olarak ocakta pişmiş künefelere benzemez. Herkesin közde künefeyi de tatmasını isterim. Künefe közde yavaş yavaş pişiyor. Bizim ürünlerimizin aslına hepsi közde pişiyor. Baklavalarımız da taş fırında yavaş yavaş piştiği için lezzetini tam olarak alabiliyor. Bu işi severek yapmak tatlılarımıza en büyük lezzeti katan unsurdur. Bu yüzden işimize ve lezzetimize aşığız” ifadelerinde bulundu.

BAKLAVA VE KÜNEFE DENİNCE AKLA İLK GELEN İSİM URHANOĞLU BAKLAVA

Urhanoğlu Baklava’nın şehir içinde olduğu gibi şehirler arası da sipariş alarak nefis tatlarını müşterinin ayağına kadar ulaştırdıklarını söyleyen Urhan, “Urhanoğlu Baklava olarak Gaziantep’e gelemeyen müşterilerimizin ayağına da biz tatlılarımızı gönderebiliyoruz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun siparişlere cevap verebiliyoruz. Yine şehir içinde ya da şehir dışında düğün, nişan, kutlama günleri gibi özel günler için de baklava siparişlerimiz oluyor. Gaziantep denince akla baklava ve künefe gelir, yine baklava ve künefe denince de akıllara Urhanoğlu Baklava gelir” dedi.

LEZZETİMİZİ TÜM TÜRKİYE DUYDU

Urhanoğlu Közde Künefe ve Baklavanın ulusal kanallar tarafından da yoğun bir ilgi gördüğünü söyleyerek ulusal kanallarda yapılan çalışmaları değerlendiren Urhan, “Yine tatlılarımıza kattığımız lezzetin tüm Türkiye’ye duyulması açısından da ulusal kanallar bizimle yayın yapmak istiyor. Bu konuda bazı ulusal kanallarla çalışmamız da oldu.  Ulusal kanallarda tatlılarımızı nasıl oluşturduğumuzu nasıl lezzet kattığımızı tüm Türkiye’ye gösterdik. Bu konuda yine tüm ulusal kanallardan ve Türkiye genelinde vatandaşlarımızdan sipariş telefonları da alıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU