memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

05-02-2021 13:34 Kategori: GENEL

Tancan siyasilerle ve bürokratlarla koordineli çalışıyor

Tancan siyasilerle ve bürokratlarla koordineli çalışıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan www.memohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı’yı ziyaret ederek Gaziantep’in enerji alanında yaşadığı sorunları ve Gaziantep’e yapılan enerji yatırımlarını değerlendirdi."

Gaziantep’in sevilen bürokratlarından Bakan Yardımcısı Tancan ile www.memohaber.com Genel Yayın yönetmeni arasında samimi bir sohbet gerçekleşti. Gaziantep’in gündemine dair birçok konunun masaya yatırıldığı ziyarette Taşçı; Bakan Yardımcısı Tancan’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Mehmet Taşçı’yı ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Gaziantep’in enerji ihtiyaçlarından yeni açılacak olan Organize Sanayi Bölgelerine yönelik yapılan yatırımlara kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Tancan, samimi ve sohbet havasında geçen ziyaret esnasında kentte yaşanan elektirik kesintilerine de değinerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GAZİANTEP’E DEV ENERJİ YATIRIMLARI YAPILIYOR

Ziyarette Gaziantep’e yapılan enerji yatırımlarından bahseden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, “Enerji alanında Gaziantep’e yapılacak yatırımlar; enerji iletim şebekesinin kuvvetlendirilmesi ve kapasitesinin artırılması konusunda var. Bu kapsamda Kuzeyşehir’de yeni bir trafo merkezinin ihalesini yaptık. Yapımı da devam ediyor. Busem dediğimiz Nizip Yolu üzerindeki yeni sanayi sitesinin de enerji ihtiyacını karşılayacak trafo merkezi de ihale edildi ve yapımı devam ediyor. Bir diğer önemli husus da Gaziantep şehir merkezinin enerji kalitesini artırmaya yöneliktir. Kemal Köker Caddesi üzerindeki yerde yine bir trafo merkezi ihalesi yapıldı. Onun da yapımına yakında başlanacak. Önemli bir diğer husus da Sanayicimizin yeni OSB kurmayı planladığı gerek Polateli OSB gerekse de Şahinbey OSB’nin enerji ihtiyacını karşılayacak Polateli trafo merkezinin de ihale hazırlığı bitmek üzere. Birkaç ay içinde bunu da ihale etmiş olacağız” ifadelerinde bulundu.

DAĞITIM ŞİRKETLERİ SÜREKLİ DENETLENİYOR

Enerji dağıtım işini yapan firmaların sürekli denetlendiğini belirten Tancan, “Gaziantep’in elektrikteki ve doğalgazdaki tüketim miktarı en hızlı artış gösteren illerimiz arasında. Özellikle elektrikte talebin en çok arttığı illerden biri Gaziantep. Belirli bir süre için ilgili dağıtım şirketlerine illerin elektrik dağıtım işi ihale edildi. Fakat dağıtım şirketleri yıllık bazda altında alması gereken bir kesinti sayı ve süreleri söz konusu. Bu rakamları tutturamayan bütün dağıtım şirketleri gerek müşterilere karşı gerekse de kamuya karşı cezalandırılıyor. Buradaki dağıtım şirketi gereken kurallara uymaz ve gereken kalite ve sürede enerji sağlayamazsa gereken yaptırımlar uygulanıyor ve uygulanmaya da devam edecektir” şeklinde konuştu.

TÜM YÖNETİCİLER SORUNLARA HASSASİYETLE EĞİLİYOR

Gaziantep’in enerji konusunda yaşadığı sorunlarla tüm bürokrasi ev siyasi yöneticilerin elini taşın altına koymaktan çekinmediğini aktaran Tancan, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bütün illerimizde olduğu gibi Gaziantep’te de yaşanan enerji sorunlarını yakından takip ediyoruz. Ama bunu ötesinde gerek milletvekillerimiz gerek belediye başkanlarımız ve valimiz kendilerine intikal eden hususları bize anında aktarıyor ve biz de gereken tedbirleri alıp gereken çalışmaları yapıyoruz. Enerji konusunda sorun yaşayan illerimiz olabiliyor. Tüm illerimizdeki soruları anlık ve yıllık olarak denetliyoruz. Çözüm ve yaptırım konusunda da gereken tüm çözüm ve yaptırımları uyguluyoruz.”

ZİYARETİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

Söyleşi ve sohbetten sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ile www.memohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı ziyaretin anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Taşçı, Bakan Yardımcısı Tancan’a ziyaretten dolayı teşekkür ederken Bakan Yarcımsısı Tancan da Taşçı'nın misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ