memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

07-03-2019 18:43 Kategori: GENEL

Tahmazoğlu: En büyük hakem milletin kendisidir

Tahmazoğlu: En büyük hakem milletin kendisidir
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey AK Parti İlçe Başkanı Av. Hasan Teke Memohaber’e ziyaret gerçekleştirerek seçim gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu."

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey AK Parti İlçe Başkanı Av. Hasan Teke Memohaber’e ziyaret gerçekleştirerek seçim gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Tahmazoğlu, 10 yıllık görev sürecini ve yeni dönemde gerçekleştireceği faaliyetleri Memohaber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı’ya değerlendirdi.

ÇARPIK YAPILAŞMA İLE MÜCADELE ETTİK

Şahinbey İlçesi’nde gerçekleştirilen acil eylem planlarından bahsederek belediye olarak üzerinde yoğunlaşılan hizmet alanlarını değerlendiren Tahmazoğlu, “Şahinbey İlçesi’nin yüzde 80’lik kısmı çarpık kentleşmenin içinde olan bir ilçeydi. Biz göreve başladıktan sonra 500 binden fazla nüfusu artan bir ilçe. Aynı zamanda zenginlikleri olan bir bölge. Acil yapılması gereken şeyin biz on yıl önce adını koyduk ve acil olarak kentsel dönüşüm yapılması gerekiyor dedik. Çarpık yapıların düzeltilmesi gerekiyor dedik. Yeşil alanlarının ve sosyal alanların  ve okul alanlarının arttırılması gerekiyordu. Bizim önceliğimiz hep bu alanlar oldu” ifadelerinde bulundu.

PROJELERİMİZDE İSABETLİ KARARLAR ALDIK

Şahinbey Belediyesi’nin 10 yıllı süreçte gerçekleştirdiği projelerden bahseden Tahmazoğlu, “10 yılda kimsenin inanamayacağı çalışmalar yaptık. Bize Özdemirbey Caddesi’ni iki şeritten altı şeride çıkaramazsınız bu kadar binayı nasıl kamulaştıracaksınız dediler. Geldiğimiz noktada dutluğa kadar altı şeride çıkarttık. Bu alan o kadar önemli bir yol ki. Şahinbey ve Şehitkamil’i birbirine bağlayan  önemli bir yol. Şehir hastanesi açılacak o zaman günlük 150 bin kişi o yolu kullanacak. Ne kadar isabetli bir çalışma yaptığımız ortada. Yeşil Vadi Bulvarı çevre yolundan sonra şehrin en önemli yolu. Trafiği çok önemli oranda yarattı. Tamirciler 40 yıllık bu şehrin problemi dediler. Her gün 5 bin araç girip çıkıyordu oraya. İnönü Caddesi’nin Başkarakol Caddesinin ve Doğumevi Kavşağının trafik yükünün alındığını görüyoruz. Yine kentsel dönüşüme aldık bu alanları. Yeni dönemde seçilirsek yolumuzu şehreküstüye kadar havayoluna kadar devam ettirmek istiyoruz. Gaziantep’e yeni bir nefes kazandıracağız. Büyükşehirlerin dünyadaki en büyük problemleri trafik. Gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse bizlerin katkısı ile bu ihtiyaca cevap vereceğiz.

10 YILDA 100 BİN KONUT YAPILDI

Şahinbey Belediyesi’nin yapmış olduğu konut sayılarını değerlendirerek planlı yapılaşmadan bahseden Tahmazoğlu, “Konut açısından da önemli çalışmalarımız oluyor. Şahinbey İlçesi’nde 10 yıl içinde tam 100 bin konut yapıldı. Bunun 9 bin tanesini belediye olarak biz yaptık 2 bin tanesi TOKİ tarafından yapıldı.  89 bin tanesi de müteahhit aracılığıyla yapıldı. Şahinbey’e nefes aldırdık. Çarpık kentleşmenin olduğu yerlerde eskiden nüfus artışı varken bugün tam tersine nüfus azalması var. Çünkü vatandaşlar planlı alanlara doğru bir göç var. Vatandaşlar daha kaliteli yaşayacağı alanlara göç ediyor. Biz de bu alanlara kentsel dönüşüm uyguluyoruz” dedi.

ŞEHİR MERKEZİNİN YÜKÜNÜ ALIYORUZ

Şehir merkezinin yükünü azaltmak için yapmış oldukları çalışmalardan bahseden Tahmazoğlu, “Bu şehrin problemlerini doğru tespit edip doğru adımlar attığınızda vatandaşlar zaten sizi destekliyor. Şehir merkezinde sıkışık bir yerleşim yapımız var. Şehir merkezine kilitlenmişiz. Bunu açmak lazım. Yeni mahalleler kurduk. Yeni kurduğumuz mahalle sayısı 15’e ulaştı. Şehri dışa doğru yayıyoruz. 12 milyon metrekare alanda Yamaçtepe’yi imara açtık. Bütün yolları da şu anda açtık. Altyapılar hızlı şekilde yapılıyor. Burada 150 bin kişi yaşayacak. Mavikentte şu anda 30 bin kişi yaşıyor. Her mahallemizde nüfus 30 binin üzerinde şu anda. Yeni dönemde yeni yerleşim alanları imara açarak şehrin yükünü almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEK

Kentsel dönüşümün yeni dönemde de devam edeceğini belirten Tahmazoğlu, “Kentsel dönüşüm yeni dönemde yine devam edecek. Kentsel dönüşümde Türkiye’ye değil dünyaya örnek olmuş bir belediyeyiz. Şahinbey Belediyesi olarak 8 bin 250 konutun yıkımını ve dönüşümünü gerçekleştirdik. Bu konuda dünyaya örneğiz. Yeşil alanda rekor kırdık ve devam edeceğiz. Şahinbey’in hangi köyüne giderseniz parklar, yeşil alanları spor sahaları bulursunuz. Halk artık bizden yüzme havuzları istiyor” diye konuştu.

EN BÜYÜK HAKEM MİLLETİN KENDİSİDİR

31 Mart seçimlerine yönelik açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, “Siyasi partilerin adaylarını tebrik ettik. Elbette en büyük hakem milletin kendisidir. 31 Mart tarihinde milletimiz sandıkta karar kılacak. Fakat biz kendimize göre belirlediğimiz istikametlerde halkla buluşmaya devam ediyoruz. Vatandaşın talep ve istekleri doğrultusunda halkımızla buluşup isteklerine kulak veriyoruz” dedi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU