memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

16-05-2022 15:27 Kategori: GENEL

Sermet Atay’dan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ziyaret

Sermet Atay’dan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ziyaret
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkan Vekili Sermet Atay Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçilen İsmet Özcan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. "

Ziyarete Atay ile beraber MHP Gaziantep İl Başkanı Cahit Çıkmaz, MHP Şahinbey İlçe Başkanı İlker Kızıklı ve bir çok parti yöneticide katıldı. Esnafın sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyen Atay, “Ekonomik gelişmeleri ve memleketimize etkilerini yakından takip ediyoruz. Uzun süren salgın hastalık döneminden sonra patlak veren Rusya-Ukrayna savaşının  Küresel Enerji Krizin tetiklediğini ve bunun hayatın her alanına etkilerinin olduğunu dile getirdi. Dünyadaki enerji ve gıda krizinin ülkemize etkilerini bir yönetim krizi gibi pazarlayıp buradan siyasi rant devşirmeye çalışan ve bulanık suda balık avına kalkışan çevrelere itibar edilmemesinin gerekli olduğunun altını çizdi. 
Cumhur İttifakı ile önü açılan ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde hızla alınan kararlar ve uygulanan tedbirlerin sonucu olarak Türkiye’nin bölgesel bir güç olmaktan ziyade Küresel bir aktör haline gelme yolunda olduğunu belirten Atay, Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın Türkiye’nin arabuluculuğu ile neticelendirilmesi ve barışın sağlanmasını umut ettiğini belirtti. 
İzlenen politikaların yakın zamanda sonuç vereceğini, Milli dayanışma ile bu zor günlerin de geride kalacağını belirten Atay, Hükümetin vatandaşlarımız , esnafımız ve sanayicilerimiz için çıkardığı ekonomik destek paketlerini desteklediklerini söyledi. 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ