Bugun...
20-01-2018 13:15 Kategori: GENEL

Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi miniklere sanatı öğretiyor

Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi miniklere sanatı öğretiyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi köylerde miniklere “Her Yerde Herkese Eğitim” sloganı ile hizmet vermekte."

Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi köylerde miniklere “Her Yerde Herkese Eğitim” sloganı ile hizmet vermekte.

“Her Yerde Herkese Eğitim” sloganı ile hizmet veren Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi' nde Müdür Vekili Ahmet Göçmen, " Hayat boyu öğrenmenin mahallelerde, merkezlerde kurslar ile sınırlı kalmayan; evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen; öğrenmenin yaş, sosyal, ekonomik statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın, herhangi bir engel olmadan sürdürülebileceğini gösteren temel kavramlardan birisi olduğunu, Hayat Boyu öğrenme alanındaki nihaî hedefimiz; farklı öğrenim ve yaş seviyelerindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirerek, öğrenmeye erişimlerini artırarak öğrenen bireyden, öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek için kurum olarak imkanlar doğrultusunda en iyisini yapmaya çalışıyoruz, bakanlığımıza bağlı 3215 çeşit kurstan el sanatları alanında değişik bölgelerde kurslarımız var.

Kurumumuz faaliyetleri  kapsamında, kurumumuzda  görevli Müdür Yardımcısı Mehmet Bülent Çelik,  El Sanatları Kurs Öğretmeni Çiğdem Hanım Taşkesen ve kursiyerleri ile köy okulu olan,  birleştirilmiş sınıflı Şehitkamil Cerityeniyapan İlkokulu' nda  öğrenim gören minik ellere Halk Eğitim faaliyetlerini tanıtmak, sevdirmek, bilgilendirmek amacıyla el sanatları alanında minik ellerin becerileri gelişsin, yaptığı faaliyeti öğrensin, yaptığının sonunda mutlulukları yaşasın diye öğrencilere faaliyet sonunda ürünler öğrencilere hediye edilerek, mutluluklarına ortak olmak istedik. Bu tür faaliyetleri her ay bir şehir merkezine uzak mahallelerimizde uygulayacağız " dedi.


Cerityeniyapan İlkokulu Müdürü Osman Bişgin ise  "Şehitkamil Halk Eğitim Merkezinin yönetici öğretmen ve kursiyerlerinin kurum faaliyetlerini öğretmek için bizim okulu uygun gördükleri ziyarete gelmelerinden dolayı çok mutlu olduk. Okulumuzda 4 öğretmen, 46 öğrenciye eğitim vermekteyiz. Okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizin kişisel gelişimini artırmak, becerilerini artırmak amacıyla yapılan etkinlik olumlu olmuş. Etkinliğin sonunda öğrencilerimize hediyeler ile mutlulukları gözlerinden okunmaktadır. Bizler Halk Eğitimin köy bölgesi olarak addedilen Cerityeniyapan Mahallemizde Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün faaliyetlerini sonuna kadar destekleyeceğiz."Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU