memo

Bugun...
14-08-2018 16:43 Kategori: GENEL

Şehitkamil Belediyesi'nden 'Tasarruf Atılımı'

Şehitkamil Belediyesi'nden 'Tasarruf Atılımı'
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Şehitkamil Belediyesi 'Tasarruf Atılımı' yaptı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yardımcıları ve müdürleri makam araçlarını iade ettiler. "

Şehitkamil Belediyesi 'Tasarruf Atılımı' yaptı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yardımcıları ve müdürleri makam araçlarını iade ettiler. Başkan Fadıloğlu artık belediyeye kendi aracıyla gelip belediyenin minibüsünü kullanacak. Makam araçlarının şoförleri ise işsiz bırakılmayacak ve belediye bünyesinde istihdam edilecek.   

RIDVAN FADILOĞLU MAKAM ŞOFÖRLERİNİ İŞSİZ BIRAKMAYACAK

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yardımcıları ve müdürleri ülke ekonomisine katkıda bulunmak için makam araçlarını iade etti. Makam araçlarının şoförlerinin ise işsiz bırakılmayacağını belirten Fadıloğlu, şoförlerin belediye bünyesinde istihdam edileceğini söyledi ve "İstihdamı baltalayacak hiçbir işe girmeyeceğiz. Girmeyiz de. Devre dışı bırakılan makam araçlarının şoförleri belediye bünyesinde istihdam edilecek. Belediyede yapacak çok iş var. Bizler işimizin işçisiyiz. Onlara kapıyı göstermeyeceğiz" dedi. 

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ TASARRUFTA DA ÖRNEK OLDU

Göreve geldiği günden bu yana tasarrufa dikkat çektiklerini kaydeden Fadıloğlu, "Zaten belediye olarak tasarruf noktasında elimizden geldiğince gerekeni yapıyorduk. Ancak müdür arkadaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda daha önce tahsis edilen araçları iade etmek istediler. Havuz sistemine döndük. 'Tasarruf Yapıyorum Ülkeme Sahip Çıkıyorum' sloganı altında bir kampanya başlattık. Çünkü 15 Temmuz'da bu memleketi hain emellerine alet etmek adına uğraşanlar şu anda da ekonomik bir savaşın eşiğine getirmeye çalışıyorlar. Allah'ın izniyle onlara fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu. 

TASARRUFA ÖNCEDEN BAŞLANDI

"Çok parayla değil tasarrufla zengin olunur" diyen Fadıloğlu, "MÖP projesiyle geri dönüşümü olan ürünleri ülke ekonomisine kazandırmak adına bir faaliyeti başlatmıştık. Bayat ekmek toplama organizasyonu yaptık. Hem buğday heba olmasın hem de araç kaldırmak zorunda kalmayalım istedik. Yine göreve geldikten sonra yapılan tesislerin tamamında imkan dahilinde daha az enerji tüketen led teknoloji kullanmaya başladık. Bu gibi birçok faaliyet yaptık. Derdimiz tasarrufu sağlamak ve ülke ekonomisine katkı koymak" diye konuştu.  

FADILOĞLU'NDAN 'YERLİNİN YERLİSİ' ÖNERİSİ

Ancak sadece kurumların tasarruf yapmasının yeterli olmayacağına dikkat çeken Belediye Başkanı, şöyle konuştu; "Bunu hep birlikte milli bir dava şuuru ile tüm vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken bir husus. Yaşantımız içerisinde öncelikleri belirleyip ona göre ihtiyacımız olan ürünleri almamız ihtiyacımız olmayanları ötelememiz gerekiyor. Öncelikler yaparken mutlaka almamız gereken ürünlerde yerli mallarını hatta yerlinin yerlisini tercih etmeliyiz. Örneğin alınacak ürün Gaziantep'te üretiliyorsa o ürünü almalıyız."Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU