Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

14-01-2020 15:57 Kategori: GENEL

Savunma Sanayinde Dönüşüm konferansı düzenlendi

Savunma Sanayinde Dönüşüm konferansı düzenlendi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te “Savunma Sanayinde Dönüşüm” konferansı düzenlendi. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yeni teknolojilerde dışa bağımlılığı azaltmak ve yerli, milli üretimin toplumun tüm katmanlarına yaymak için başlatılan “Milli Teknoloji Hamlesi” çalışmaları yerelde de devam ediyor. "

Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta gençlere seslenen Gaziantep Valisi Davut Gül, savunma sanayinin önemine değinerek Milli Teknoloji Hamlesi yolunda gençlere güvendiklerini söyledi. 

Gaziantep’in sanayi altyapısı yönünden diğer illere örnek durumda olduğunu vurgulayan Vali Gül,  bu minvalde Teknofest’in İstanbul’dan sonra Gaziantep’te düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na da eğitime verdiği destekler için teşekkür eden Gül, konferansın faydalı geçmesi temennisinde bulundu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, savunma sanayinde önemli atılımlar gerçekleştirildiğini aktararak ülkemiz ve geleceğimiz adına sevindiklerini kaydetti.

Konuşmalar sonrasında Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi tarafından savunma sanayinin önemi, çalışma alanları, hedefleri gibi pek çok konuyu içeren sunum öğrencilerle paylaşıldı. 

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen konferans sonunda günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna