memo

Bugun...
19-10-2018 16:04 Kategori: GENEL

Şantiye şefinin cezai sorumlulukları konulu seminer

Şantiye şefinin cezai sorumlulukları konulu seminer
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi, meslek içi eğitimler kapsamında üyelerine yönelik "Şantiye şefinin cezai sorumlulukları" konulu eğitim semineri düzenledi. "

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi, meslek içi eğitimler kapsamında üyelerine yönelik "Şantiye şefinin cezai sorumlulukları" konulu eğitim semineri düzenledi.

İMO Gaziantep Şubesi, üyelerini mesleki konularda bilgilendirmek amacıyla düzenlediği eğitim seminerlerine devam ediyor. İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk seminerin açılışında yaptığı konuşmada, eğitime büyük önem verdiklerini belirttikten sonra da, "Üyelerimizin önemli bir bölümü şantiye şefi olarak görev yapıyor. Bu konudaki yasal düzenlemelerin iyi bilinmesi yaşanacak mağduriyetlerin önlenmesi açısından çok önemlidir" dedi.

 Çeliktürk, inşaat projelerinde yasal olarak şantiye şefi bulundurma zorunluluğu olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Şantiye şefliği hukuki, idari, cezai ve mesleki sorumlulukları olan, sorumlulukları yapının tamamlanmasından sonra da uzun yıllar devam eden önemli bir görevdir. Şantiye şefi, işverenle sözleşme imzaladığı andan itibaren fiilen bu görevi yapsın ya da yapmasın, her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğün altına girmiş sayılır. Meslektaşlarımızın herhangi bir mağduriyetle karşı karşıya kalmamaları için yetki ve sorumluluklarını iyi bilmeleri gerekmektedir."  

İMO Gaziantep Şubesi hizmet binasında gerçekleştirilen eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Av. Ahmet Bozdağ, inşaat mühendislerine şantiye şefinin hukuki ve cezai sorumluluklarını anlattı. Seminere inşaat mühendisleri büyük ilgi gösterdi. Seminere, katılan inşaat mühendisleri sahada karşılaştıkları sorunlarla ilgili Öğretim Üyesi Av. Ahmet Bozdağ'a çeşitli sorular da yöneltti.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU