memo

Bugun...
02-07-2019 16:41 Kategori: GENEL

Resort Danışmanlık ile engelleri daha kolay aşın

Resort Danışmanlık ile engelleri daha kolay aşın
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Kişisel Gelişim Uzmanı Hacer Bülbül, Şuanda işinden bunalanların, hayatta sıkılanların ve herkesin ‘Yaşam Koçu’ oldu. Resort Danışmanlık, bireylerin iç dünyasından iş ve eğitim dünyasına kadar birçok alanda sunduğu yaşam koçluğu hizmeti ile başarıya ve mutluluğa giden kapıları aralıyor."

Kişisel Gelişim Uzmanlığı ve Yaşam Koçluğu yeni bir meslek alanı gibi görülsede aslında son yıllarda yaygınlaşan ve herkesin merak ettiği ilgisini çeken bir alan aslında kendi sorunun yok mu da başkalarının hayatında bir şeyleri düzeltmeye çalışıyorsun kanısı hakim olsa da ki bu soruyu Hacer Bülbül'e www.memohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı olarak yönelttim. Aslında herşey insanın önce kendini keşfi sonrasında da başkalarının hayatına mutluluk vermek için onları pozitif hissettirmek için dokunmaktan bunu istemekten geçiyor. Bütün bildiklerimizin ötesinde koçluk psikologluk değildir.

Sadece kişisel farkındalık yaratıp sizin kendinizin farkında olmanızda size yardım eden ,geçmişinizi sorgulamayan , yargılamayan ,sırtınızda yük hissettiğiniz ne varsa aslında onların mecburiyetiniz olmadığını  keşfetmenizi sağlayan bir alan. Hacer Bülbül ile  sohbetimiz çok keyifliydi, kendisiyle barışık insanları zaten hep sevmişimdir. Bu güzel sohbeti keyifle okuyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yaşam koçu olarak alanında ismini Türkiye genelinde duyuran Resort Danışmanlık Kurucusu ve Kişisel Gelişim Uzmanı Hacer Bülbül, danışmanlık ve yaşam koçluğu (eğitim ve öğrenci koçluğu,kurumsal yönetici koçlugu , hafız teknikleri , eft uygulayıcı , anlayarak hızlı okuma, nlp uygulayıcısı) alanında sunulan tüm hizmetlerini www.memohaber.com Genel yayın yönetmeni Mehmet Taşçı'ya  okurlarımız için değerlendirdi.

EN SAĞLAM SIÇRAYIŞLAR EN SAĞLAM DİBE VURUŞLARDAN SONRA BAŞLAR

Kendi hayatında yaşanmışlıklarından yola çıkarak hayat hikayesi ile mesleğini bütünleştirerek açıklamalarda bulunan Yaşam Koçu Hacer Bülbül, “Hacer Bülbül Gaziantep’in İslahiye ilçesinin köyünde doğdum, Belirli bir döneme kadar ordaydım. Hayatımı değiştiren şey kanser hastalığım oldu. Kanserin basit bir türü olan tiroid kanseriydim ben. Şemsi Tebriz’inin çok güzel sözleri vardır. Hayatım alt üstü oldu diye dönüp ağlarsın da hayatın altının üstünden iyi olmadığını nerden biliyorsun? İnsanlar olumsuzluklarını yaşadıklarında dövünüp ağlarlar. Ama bilmezler ki o olumsuzluklar insanın hayatına öyle bir dokunur ki öyle bir sıçrayışlar yaptırır ki. En sağlam sıçrayışlar en sağlam dibe vuruşlardan sonra başlar. Nitekim bu durum bende de öyle oldu. Küçük yaşta gelin olanlardanım. Çocuk yaşta anne olanlardanım. Hastalıkla birlikte her şeyimi kaybettiğimi zannetmiştim fakat sonrasında şu soruyu kendime sordum ! Olumsuzlukları tecrübe olarak almak mı gerek yoksa oturup dövünüp ağlamak mı gerekti. Ben tecrübe olarak almayı kabul gördüm. En büyük destekçim anne babam oldu” diye konuştu.

YAŞAM KOÇLUĞU İÇİN EĞİTİMLERİMİ BERNA TÜRKÖVER’DEN ALDIM

Yaşam koçluğu alanında almış olduğu kişisel eğitimlerden bahseden Bülbül, “Berna Türköver’den eğitimlerimi aldım. Kişisel gelişimde kendini çok geliştirmiş bir hocamız. Berna hanımdan yaşam koçluğu eğitimini aldım. İstanbul NLP’nin kurucusu kendisi. Yaşam koçluğu eğitimini aldıktan sonra eğitim öğrenci koçluğunu aldım. NLP’yi aldım. Kurumsal yönetici koçluğu aldım sonra ilişki koçluğunu aldım” ifadelerine yer verdi.

BAŞARININ TEK YOLU İNANMAKTAN GEÇİYOR

Alınan hizmette başarının tek adresinin önce inanmaktan geçtiğine dikkat çeken Bülbül, “Yaşam koçluğu kişisel gelişime yönelik bir meslektir. Psikoloji ile yaşam koçluğunun pek bir ilişkisi yoktur. Psikolojik olarak danışmaya gelen hastaları biz doğrudan psikiyatri ve psikoloğa gönderiyoruz. Kurumumuzda çalışan psikoloğumuz da mevcut. Eğer hastanın durumu daha ağırsa dışarıdan psikiyatriye yönlendiriyorum. Resort danışmanlıkta her şey asla ama asla para olamaz. Biz gerçekten iyi bir sonuç alacağımıza inandığımız insanlara zaman ayırıyoruz. Önemli olan inançlı olması gerek. Bir işe yaramayacak mantığı ile başlanılan yolda ne enerji harcarsanız harcayın sonuca ulaşamazsınız. Abartı olmasın ancak bana gelip de bu zamana dek fayda görmeyen insan yoktur. Ben fazlasıyla mükemmeliyetçiyim. Yaşam koçu yönetmez, yönlendirmez güçlü soru sorma sanatıdır yaşam koçluğu. Güçlü sorulara danışan cevap verirken aslında derinlemesine düşünmek durumunda kalır. Bazen kendimizle yüzleşmeyiz ya bunları düşünürken aslında kendimizle yüzleşiyoruz. Her zaman şunu diyoruz: bir daha denesen ne kaybedersin ki. Bunu sorularla yapıyoruz” açıklamalarına yer verdi.

DÜŞÜNCE GÜCÜ İLE BAŞARIYORUZ

Düşünce gücü ile danışanlarına neleri başartabildiklerini açıklayan Bülbül, “Düşünce gücü ile insan her şey yapabiliyor. Vücutta bir makine gibi düşünen beyin var. Bu makineye bir makinist olmadığı zaman ne işe yarar ki. Düşüncelerinizi yönetmeye başladığınız zaman kişi neler yapabileceğinin farkına varır. Biz tam da bu hususta danışanlarımız için devreye giriyoruz. Danışanlarımıza uyguladığımız seanslarlahayatta neler yapabileceklerini neleri başarabileceklerini kendilerine ispat ediyoruz ve kendilerini buna inandırıyoruz” dedi.

DANIŞANLARIMIZI GERÇEKLERLE YÜZ YÜZE GETİRİYORUZ

Danışanlarını korktukları gerçeklerle yüz yüze getirdiklerini söyleyerek danışanların cesaretlendirildiğine dikkat çeken Bülbül, “Yaşam koçluğu yol arkadaşlığıdır. Hayat bir süreçtir. Bu süreçte bazen gediklerimiz oluşur ve bu gediklere düşebilir ve çaresiz kalabiliriz. Geçmişe yönelik de geleceğe yönelik de içine düşülen tüm gediklerde unutulmamalıdır ki yaşam koçu yol arkadaşınızdır ve sizi o gedikten çıkartır. Yaşam koçluğunda genel olarak özgüveni olmayanlar, kendileri ile geçmişte ciddi sıkıntılar yaşamış olanlar, ayrılmış olanlar, yolunu yöntemini bilmeyenler önemli hizmetler alabilir. Kişileri biz burada gerçeklerle yüz yüze getiriyoruz. Çünkü danışan gerçeklerle yüzleşmek için ilk etapta kendisinde o cesareti göremiyor” dedi.

DANIŞANLARIMIZ BİZİMLE YENİDEN HAYATA TUTUNUYOR

Yol arkadaşı olarak kendisine gelen danışanlarının almış oldukları seansların ardından hayata yeniden tutunduklarını söyleyen Bülbül, “Buraya gelirken insanlar çok aşırı mutsuz geliyorlar. Ben burada onlara iksir falan da vermiyorum. Sadece onlara yaptıkları ve yapabilecekleri şeylere dair sorular soruyorum. Buraya çok tedirgin ve mutsuz olarak gelenler buradan çıkarken çok daha rahatlamış dışa açık konuma geliyor. Burada net bir sonuç istiyorsa danışanların mutlaka tam olarak bana karşı net olması gerekiyor. Net olmayacaklarsa diyorum ben ne paranız gitsin ne bizim zamanımız kaybolsun. Çünkü danışan net vekararlı şekilde gelirse ancak o zaman tam manasıyla fayda sağlayabiliriz. Buraya gelen danışanlar asıl işimizin asla para kazanmak olmadığını çok iyi biliyorlar” diye konuştu.

SÜRECİ BELİRLEYECEK OLAN KİŞİNİN TAM OLARAK KENDİSİ

Danışanlık hizmet alımlarında iyileşme sürecini belirleyenin aslında kişinin kendisi olduğuna dikkat çeken Bülbül, “Gaziantep’te de yine çok sayıda yaşam koçlarının olduğunu görüyoruz. Bu yaşam koçları dört seansta işiniz tamam diyebiliyorlarmış. Ben danışan olarak gelen insanlara şunu söylüyorum. Aslında her şey senin elinde. İstersen dört seans gelirsin istersen beş ay, on ay gelirsin. Sen ne kadar yapmak istiyorsan ben o kadar yardımcı olabilirim diyorum. Benim ne kadar yol arkadaşı olduğumu ve ne denli yardımcı olabileceğimi danışanların kendisi belirlemektedir. Bunun için şu kadar seans diye bir tarih verilemez” açıklamalarına yer verdi.

DANIŞANLARIMIZA SEVGİ AŞILIYORUZ

Mesleği daha önce İstanbul’da da yapmakla birlikte Gaziantep’te büyük takdir topladığını söyleyerek danışanlarına sunduğu en önemli hizmetin sevgi ve merhamet olduğunu dile getiren Bülbül, “Bu mesleği daha öncesinde İstanbul’da da icra ettiğim için şehir içinden olduğu kadar şehir dışından özellikle de İstanbul’dan gelen danışanlarım da oluyor. Benden danışanlık hizmeti alan danışanlarımızla işimiz bittikten sonra da görüşüyoruz. Bakıyoruz danışanımızın artık bana ihtiyacı kalmamışsa süreci tamamlıyoruz ancak çoğu danışanımız iyi olmasına rağmen ben ayda bir yine geleyim diyebiliyor. O zaman yol arkadaşlığı değil de kahve arkadaşlığı şekline dönüşüyor seansımız. Durum değerlendirmesi yapıyoruz ve o bir ayda neler yapılmış neler yapılabilir. İyileşmeyi kişi zaten kendi içinde hissedebiliyor. Hedefe kilitlenip başaracağına olan inancı ile yaşıyor danışanlarımız. Biz burada danışanlarımıza sevgi aşılıyoruz” açıklamalarına yer verdi.

DANIŞMAN HİZMETİ ALIRKEN SEÇİCİ DAVRANILMALI

Danışanlık hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken hususları açıklarken Resort Danışmanlık olarak danışanlarına sunmuş olduğu ayrıcalıklardan bahseden Bülbül, “Gaziantep’te bu işi yapan çok kişi var. Ama bu hususta danışanlık hizmeti alanların mutlaka ama mutlaka seçici olması gerekiyor. Unutulmamalıdır ki her yol arkadaşı ile yola çıkılmaz. Bu yüzden danışanlık hizmeti alınacak kişi ve zaman çok iyi seçilmelidir. Ben bu konuda aldığım eğitimlerle danışanlarıma bir yol arkadaşlığı yapıyorum. Tercihlerinizin ne denli doğru olduğunu bizimle yola çıktığınızda anlayacaksınız” dedi.

EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ BAŞKALARININ HAYATINI YAŞAMAMIZ

Ülkemizde genel olarak toplumsal sorunlardan bahseden Bülbül, “Ülkemizdeki en büyük sorunlardan bir tanesi sürekli başkalarının hayatını yaşamalarıdır. Bir manada herkesin bir başkasının hayatını yaşamaya çalışmasıdır. Özenti yaşamlarlara ön ayak olan televizyon dizilerinin , amaçsız yarışma programlarının , sosyal medyada anlamsız videolar ile ünlü olma çabalarının insanlarını kendi yaşamlarından uzaklaştırıp bu yaşamlara özenmesini saglamaktadır dedi.Tüm bu programlar yerine kitap okumanın insanların dünyasını aydınlatıp üretken bireyler olacağını ekleyip kitap okuyun çünkü okumak ilk kitapta oku ayetiyle ne denli önemli olduğu vurgulanmıştır diyerek sözlerini tamamladı” dile konuştu.

KURUMSAL YÖNETİCİ KOÇLUĞU İLE İŞ PERFORMANSLARINI YÜKSELTİYORUZ

İş dünyası ve sanayicilerin de yakından takip ettiği kurumsal yönetici koçluğu hizmeti hakkında bilgi veren Bülbül, “Resort Danışmanlık olarak kurumsal yönetici koçluğu konusunda da çok büyük hizmetler veriyoruz. Burada iş performansını nasıl arttırabiliriz, personelle ilgili neler yapılabilir, personelle ilgili yöneticinin sıkıntıları nedir bu gibi alanlarda da çok titiz bir çalışma ile hizmet sunuyoruz. Örneğin işveren yapılan işin yetersizliğinden şikayetçi ise zaman yönetimine önem vererek nasıl o zamanda daha çok üretim yapılabiliriz çalışıyoruz. Bu alanda önce etkili iletişim konusuna önem veriyoruz. Yine satış pazarlama eğitimlerini de veriyoruz. Türkiye genelinde yine üniversitelerde motivasyon konuşmacısıyım. Şimdi kolejlerde de bu göreve başladım. GAÜN’de de yine bu eğitimleri verdim” ifadelerinde bulundu.

KAYGI İLE MÜCADELE EDİP MOTİVASYONU ARTTIRIP BAŞARIYI YÜKSELTİYORUZ

Resort Danışmanlık olarak eğitim ve sınav kaygıları ile mücadele ederek başarının arttırılması için de seanslarının bulunduğunu dile getiren Bülbül, “Öğrencilerle ilgili sınav kaygısı, motivasyon, ders çalışma gibi alanlarda da öğrencilerimize ayrıcalıklı hizmetler sunuyoruz. Kurumumuzda yine beş tane bu alanlarda özel hocalarımız mevcut. Öğrenci takip sistemimiz var. Bu sistem ile bir öğretmenimiz öğrencilerin ders çalışma zamanlarını dinlenme zamanlarını bir bir görüp programlayabiliyor. Yine siyasetçilerin en büyük eksikliği olan sahne duruşu, sahne konuşmaları gibi alanlarda da önemli hizmetler sunuyoruz” diye konuştu.

YAŞAM KOÇLUĞU VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMLERİ DE SUNULUYOR

Resort Danışmanlığın Gaziantep’te yaşam koçluğu alanında her türlü eğitimleri sunduğunu belirten Bülbül, “Yeditepe üniversitesine bağlı İstanbul nlp eğitimleri artık Gaziantep Resort Danışmanlıkta İstanbuldan gelen profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Resort danışmalık mesafeleri kısaltıp koçlukla ilgili tüm eğitimleri Gaziantepte vermektedir. Bizim bu işte ki tek sermayemiz insan biriktirmektir çünkü ne kadar fazla yüreğe dokunup yaşamlarına katkı sağlayabilirsek bu bizim için en büyük başarıdır” dedi.

AZMİN VE BAŞARININ ÖYKÜSÜ

Resort Danışmanlık olarak  elde ettikleri başarılardan bahseden Bülbül, “Cümleleri çok iyi kullanan bir danışanımız bize geldiginde dış dünyaya açılmakta zorlandığını anlatmıştı. Onunla yola çıktığımızda ikili ilişkilerde zayıf olan tarafını güçlendirip yazdıklarını sosyal medya yoluyla bir çok kişiye ulaşmasını sağlama da yardımcı olduk. Şu an sadece yazmakla yetinmeyip hafta sonları sosyal paylaşım sitesinden canlı yayınlar yaparak yazdıklarını paylaşmakla kalmayıp insanlara şiirler okuyan kısa hikayeler anlatan bir nevi kendi iç dünyasını dış dünyaya atıp insanların bir nebze olsun bulundukları sıkıntılı ortamdan kurtarıp düşünceleriyle onlara yol gösteren bir konuma geldi. Bunun kendisi için bir başlangıç oldugunu anlattık o ise bu başlangıçta kendisine destek oldugumuz için bize teşekkürlerini sundu. Bizim yaptıgımız sadece insanların karanlıkta kalan yanlarını aydınlatıp kendini keşfetmesini ve bu yolla kendini ifade etmesini saglamaktır” diye konuştu.

OKUMAK GÖNÜL BAHÇENİZDE RENGARENK ÇİÇEKLERİN AÇMASIDIR.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU