memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

15-04-2019 15:46 Kategori: GENEL

Öğr. Gör. Ayar, öğrencilere tavsiyelerde bulundu

Öğr. Gör. Ayar, öğrencilere tavsiyelerde bulundu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda, Start-up ve Girişim Danışmanlığı yapan Boğaziçi Üniversitesi Öğr. Gör. İnanç Ayar, “Yaratıcılığın Değere Dönüşmesi” adlı bir söyleşi gerçekleştirildi."

GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Nazan Avcıoğlu Kalebek ve Dr. Öğretim Üyesi Deniz Vuruşkan moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide; matematik, felsefe ve eğitimde drama alanlarında eğitim alan Öğr. Gör. Ayar, kendi deneyimlerinden yola çıkarak girişimciliğin bir iş kolunda kısıtlı kalmasından ziyade bir hayat tarzı olarak görülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Öğrencilerle soru-cevap şeklinde tartışarak “Hedef mi, hayal mi?” ikileminin mantık çerçevesinde çözüme kavuşturulabileceğini belirtti.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nde olmaktan ayrıca mutluluk duyduğunu belirterek, sanat dallarında maddi sermayeden çok psikolojik sermayenin önemine değinen Öğr. Gör. Ayar, öğrencilere, her geçen gün yeni şeyler deneyerek ve bir alana yoğunlaşarak hedeflerine daha kolay ulaşabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Söyleşi esnasında bilişsel oyunlara da yer veren Öğr. Gör. Ayar, küçük oyunlarla birlikte yürütülen tasarım işlerinin daha başarılı olduğunu ifade ederek, zihin ve bedenin aynı anda çalışmasının yaratıcılık ve psikoloji üzerindeki olumlu etkisini, katılımcılarla birlikte gerçekleştirdiği oyunlarla anlattı.

Söyleşi sonunda GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nazan Avcıoğlu Kalebek tarafından Boğaziçi Üniversitesi Öğr. Gör. İnanç Ayar’a katılım belgesi takdim edildi. Katılım gerçekleştiren öğretim elemanları ve öğrenciler memnuniyetlerini, motivasyonlarının arttığını ve daha gerçekçi hedefler için adım atacaklarını belirterek Öğr. Gör. Ayar’a teşekkürlerini sundu.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU