memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

22-03-2021 13:04 Kategori: GENEL

Müslüm Özen: Otomobil nerede ise biz oradayız

Müslüm Özen:  Otomobil nerede  ise biz oradayız
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Otomotiv bakım ürünleri, aksesuar üretimi, ithalatı ve ihracatı alanlarında 1990 yılından bu yana hizmet sunan Automax Dış Ticaret Limited Şirketi sektörün lider markalarından birisi olarak tüm müşterilerine hizmet veriyor. "

Yaygın hizmet ağı ve türkiye’nin birçok ilinde şubesi ile otomotiv setörünün bir kademesinde yer aldıklarını söyleyen Automax Dış Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Özen, “Sektörümüzün iddialı markalarından birisiyiz. Deneyimimiz, ticari itibarımız ve yaygın hizmet anlayışımız ile nerede bir otomobil varsa biz oradayız diyebiliyoruz” dedi.

OTO BAKIM ÜRÜNLERİ İÇİN YAYGIN BİR HİZMET AĞINA SAHİBİZ

Automax Dış Ticaret Limited Şirketi olarak işletme faaliyetlerinden bahsederek firma bünyesinde verilen hizmetlerden detaylı bir şekilde bahseden Özen, “1990’dan bu yana otomotiv bakım ürünleri ve aksesuar üretimi, ithalatı ve ihracatı yapan bir firmayız.

Yurtdışından bu anlamda ürünler getiriyoruz. İtalya’nın en önemli markasının da yine distribütörüyüz. Oto bakım ürünleri alanında Türkiye’de yaygın bir ağımız var. Dünyanın en büyük 10 petrol şirketlerinden biri olan ve dünyanın 77 ülkesinde konuşlandırılmış bir petrol şirketi bu. 150 bin çalışanı var. 6 bine yakın petrol ürününü tedarik edip dünyanın çeşitli yerlerine satıyorlar. Oto bakım ürünleri, yakıt ve yağ katkıları, cila, pasta, cam suları, leke çıkarıcılar ve buna benzer otomotiv alanındaki ürünlerin tamamını müşterilerimize yine biz ulaştırıyoruz. Yine bu anlamda ihracatımız da mevcut. İhracat ürünlerimizi Suriye, İran ve Irak’a gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizin hammaddesini ise İtalya’dan tedarik ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

DÖVİZ ZAMLARI YÜZÜNDEN İŞLETMELER YARININI GÖREMİYOR

Döviz fiyatlarındaki ani hareketlerin ve son dönemlerdeki yine hızlı yükselişinin birçok sektör ve firmayı etkilediği gibi otomobil sektörünü de derinden etki bıraktığını söyleyen Özen, “Hammadde temininde sorun yaşamıyoruz ancak kurdaki düşüş ve yükselmeler işletme olarak bizleri derinden etkiliyor.

Ana kalemlerimiz kimyasala bağlı olduğu için, kimyasal dövizle alınıyor. Yani dövize gelen her zam bizim ürünlerimize yansıyor. Yurt içinde Türk Lirası ile alışveriş yapıyoruz ancak yurtdışı ticaretinde durum böyle olmuyor. İşletmelerin özellikle de döviz bazlı çalışan işletmelerin yarınlarını daha umulu görebilmesi için mutlak suretle dövizde belirli bir kalemde kalınması gerektiğine inanıyoruz” açıklamalarına yer verdi.

SEKTÖRE YÖN VEREN BİR FİRMAYIZ

Bir yerde otomobil varsa orda biz varız diyerek sektörün en iddialı firmalarından birisi olduklarına dikkat çeken Özen, “Bizim ürünlerimiz otomotivin olduğu her yerde kullanılan ürünlerdir.

Bir yerde otomobil varsa biz orada varız. Automax olarak Gaziantep’te birinci sıradayız, bizim gibi bu işi yapan başka bir şirket yok diyebiliriz. Türkiye genelinde bu işi yapan 20 kişiyiz. Ancak 1990’dan bu yana biz bu sektörde bir fiil varız ve sektöre yön veren bir firmayız” diye konuştu.

GAZİANTEP’İN EN ÇOK İHRACAT YAPAN 500 FİRMASINDAN BİRİSİYİZ

İşletme ağları ile Gaziantep’in en çok ihracat yapan 500 firmasından biri olduklarını da dile getirerek Türkiye genelindeki işletme ağlarının varlığından bahseden Özen, “Gaziantep’in en çok ihracat yapan 500 firmasından biri de yine biziz. İstanbul’da işimiz çok daha yaygın olması sebebiyle İstanbul’da da bir ofisimiz var. Çünkü İstanbul’dan Avrupa’ya ürün ihraç ediyoruz.

Bu süreçte en büyük yoğunluğu da yine İstanbul’da yaşıyoruz. İstanbul dışında yine Ankara, İzmir ve Samsun’da da bayiliklerimiz mevcut. Bayiliklerimizin olmadığı yerlere de kendi nakliye sistemimizle ürünlerimizi ulaştırıyoruz” ifadelerinde bulundu.

OTOMOBİL İÇİN LÜKS DEĞİL İHTİYAÇ

Sahibi oldukları markaların otomobiller için lüks değil ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Yönetim Kurulu Üyesi Miraç Özen, “Kendimize ait 4 markamız var. Boryumx, Autumax’ın yanında yine 2 ana markamızda mevcut. Bu markalarımızın tamamı otomobillerin lüksü değil, ihtiyacıdır. Mesela fren bakımlarında kullanılan sıvılar, otomobilin koltuklarında ve diğer kısımlarında oluşan bir leke varsa devreye yine bizim ürünlerimiz giriyor. Bunların ve buna benzer tüm ihtiyaçları giderecek malzemeleri temin eden bir firmayız” dedi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ