Bugun...
19-01-2018 15:21 Kategori: GENEL

Minikler karnelerini fadıloğlu'nun elinden aldı

Minikler karnelerini fadıloğlu'nun elinden aldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren aile merkezlerindeki anasınıflarında eğitim gören binlerce minik öğrenci, ilk karne sevincini yaşadı. Miniklere karnelerini dağıtan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hem miniklerin hem de ailelerinin sevinçlerine ortak oldu."

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren aile merkezlerindeki anasınıflarında eğitim gören binlerce minik öğrenci, ilk karne sevincini yaşadı. Miniklere karnelerini dağıtan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hem miniklerin hem de ailelerinin sevinçlerine ortak oldu.

Şehitkamil Belediyesine bağlı hizmet veren 36 aile merkezlerindeki 72 anasınıfı şubesinde eğitim gören minik öğrenciler, başarılı bir yarıyılı geride bıraktı. Şehitkamil Belediyesi, eğitimin ilk ve en önemli aşamalarından biri olan anasınıflarında sunduğu hizmetle binlerce minik öğrenciye ilk karne sevincini yaşattı. Şehitkamil belediye başkanı Rıdvan Fadıloğlu, minikleri ilk karne heyecanında yalnız bırakmadı. Miniklerin ve ailelerinin karne sevinçlerine ortak olan Başkan Fadıloğlu, anasınıfı öğrencilerini tebrik etti. Minikler, karne gününe özel gösteri sundu. Minik öğrencilerin sundukları gösteri büyük beğeni topladı.

İMKANLAR DAHİLİNDE BU SAYILARI ARTTIRACAĞIZ

Karne töreni sonrası açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, amaçlarının eğitime destek olduğunu dile getirdi. Başkan Fadıloğlu, “2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde Şehitkamil Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz çalışmayla 36 aile merkezimizde 72 şubede bin 364 çocuğumuz bugün ilk dönem karnelerini alıyorlar. Kurumlar arası işbirliği çerçevesinde özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü gibi kurumlarla birlikte çalışmalar yapıyoruz. Bugünkü bu karne organizasyonunu da Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak eğitime destek vermek amacıyla aile merkezlerimizde çocuklarımızın eğitimine katkı sunmaya devam edeceğiz. Fiziki şartları biz oluşturuyoruz, öğretmen desteği Milli Eğitim Müdürlüğünden olacak şekilde ne kadar fazla çocuğumuz okul öncesi eğitim alırsa bizler o denli ziyadesiyle mutlu olacağız. Gaziantep’te eğitim seviyesini yükseltmek adına bizler ne yapabilir diye düşündük. Elimizdeki mekanların bu konuda kullanılması için çocukların hizmetine sunduk. İmkanlar dahilinde bu sayıları arttıracağız. Çocuklarımızı ilköğretime hazırlamayı sürdüreceğiz. Ben bu konuda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Velilerimizin emanetleri emin ellerde. Kaygısız olsunlar” ifadelerini kullandı.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU