memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

11-09-2018 17:34 Kategori: GENEL

Milletvekili Atay basın mensuplarıyla bir araya geldi

Milletvekili Atay basın mensuplarıyla bir araya geldi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Sermet Atay basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve FETÖ konusuna da değinerek adeta ateş püsküren Atay, "FETÖ tamamiyle bitmedi. Bazılarına hiç dokunulmadı."

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Sermet Atay basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve FETÖ konusuna da değinerek adeta ateş püsküren Atay, "FETÖ tamamiyle bitmedi. Bazılarına hiç dokunulmadı. Bazıları ise ezildi. Ama adalet herkese eşit uygulanmalı. Ben adalet istiyorum. Bu memleketin tek FETÖ'cüsü Cahit Nakıboğlu mu? Cahit Nakıboğlu'nun yanında toplantılara katılanlar, Umre organizasyonları yapanlar, Organize Sanayi'de para toplayanlar nerede? Bu adamlar kayıp mı oldular, yerin dibine mi girdiler? Onlar bize yutturduklarını sanmasınlar. Biz yutmayız" dedi. 

FETÖ DAVALARINDAN NEMALANDILAR

Basın mensuplarıyla bir araya gelen ve gündemi değerlendiren MHP'li milletvekili Sermet Atay, FETÖ'nün hâlâ bitmediğini kaydetti. Adalet istediğini vurgulayan ve FETÖ davalarının bazı çıkar grupları tarafından kullanıldığını da iddia eden Atay, "Bu memleketin tek FETÖ'cüsü Cahit Nakıboğlu mu? Cahit Nakıboğlu'nun yanında toplantılara katılanlar, Umre organizasyonları yapanlar, Organize Sanayi'de para toplayanlar nerede? Bu adamlar kayıp mı oldular, yerin dibine mi girdiler? Onlar bize yutturduklarını sanmasınlar. Biz yutmayız. Her şeyi görüyoruz. Bir şey söylemiyorsak adalete olan güvenimizden. Ben 30 yıllık adliyeciyim. Kimi kime yutturuyorsunuz? Bazı insanlar FETÖ davalarından nemalanmaya çalıştı. Bunu Adalet Bakanımıza da söyledim. Adalet yıpranmasın diye isimlendirmiyoruz. Gaziantep adliyesi son atamalardan sonra daha iyi olacak. Hem komisyon başkanı hem de başsavcımız değişti" diye konuştu.   

AB ÇOK İSTİYORSA ALSIN GÖÇMENLERİ

İdlib'deki yaşanan sıkıntılara değinen ve Suriyeli göçmen gündemine de sert çıkan Atay, yeni Suriyeli göçmen istemediklerini kaydetti. "Gaziantep çok göç alıyor ve bu göçü kaldıramaz hale geldik" diyen Atay, "İdlib'de yeni bir savaş söz konusu. Oraya sıkışmış yaklaşık 2 milyon insan var. Bunların bir kısmının yeni bir göç dalgasıyla Türkiye'ye geleceği söyleniyor. Göç dalgasının ilk durağı da Antakya, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa. Artık ne Avrupa Birliği'nin parasını istiyoruz ne de onlardan daha fazla Gaziantep'e ve Türkiye'ye gelmesini istiyoruz. AB çok istiyorsa alsın göçmenleri ve kendi verdikleri parayla beslesinler. Bizim artık Türkiye ve Gaziantep olarak bunun üzerine gelecek bir Suriyeli göçmeni kaldıracak takatimiz kalmadı. Mevcut Suriyelilerin de orada yaşam koşulları sağlandıktan sonra kendi topraklarında iskan edilmeli. Nasıl ki bayramda 150-200 bin kişi kendi topraklarına bayramlaşmaya gidiyorsa, bayramlaşmaya gidenlerin evlerinde kalmalarını rica ediyoruz. Bayramda gidip görebilecekleri bir yerleri varsa, gittiklerinde kalabilecekleri yerleri de var demektir. Gaziantep'in katma değerine katkı sağlayanlara bir diyeceğim yok ama parklarda aylak aylak gezen ve devletin verdiği imkanlarla geçimini sağlayan insanlar artık bizi içten rahatsız ediyor. Denizde girecek yer yok, parklarda oturacak yer yok. Elektriğimiz ve suyumuz yetmiyor ve hâlâ bize yük olmaya devam ediyorlar. Meclis açıldığında elimizden geleni yapacağız" dedi. 

SAĞLIK KONUSUNDA EKONOMİ OLMAZ

Devlet hastanelerindeki sıkıntılardan bahseden ve İl Sağlık Müdürü'nü göreve davet eden Atay, "Devlet hastanelerinde ödenekten kaynaklı sıkıntılar yaşanıyor. Ödeneklerdeki sıkıntı ve tıbbi malzemelerin alınmaması sebebiyle bir takım ameliyatlar yapılamıyor. Bu konuda İl Sağlık Müdürünü göreve davet ediyorum. Sağlık konusunda ekonomi olmaz" ifadelerini kullandı.

ATAY'DAN SİYASİLERE ÇAĞRI

Gaziantepspor'un durumunun içler acısı olduğuna vurgu yapan ve takımın yalnızlaştırıldığını kaydeden Atay, "Geçenlerde Gaziantepspor'un maçına gittim. 1500-2000 taraftar vardı. Bir tek siyasi parti temsilcisi milletvekili olarak ben vardım. Gaziantepspor bunu hak etmiyor. Gaziantepli sanayicilerimizi, iş adamlarımızı Gaziantepspor'a sahip çıkmaya çağırıyorum. Siyasilerimizin hepsini maçlara davet ediyorum" dedi. 

UYUŞTURUCU VE ADİ SUÇLARDA PATLAMA VAR

"Gaziantep'te uyuşturucu ve adi suçlarda patlama var" ifadelerine yer veren Atay şöyle konuştu; "Bunun sebebi göç. 13-14 yaşındaki çocuklar uyuşturucuya alıştırılıyor. Gaziantep polis teşkilatı şu anda yarıdan az bir kadroyla hizmet vermeye çalışıyor. Gaziantep'te polis eksikliğinin bir an önce giderilmesi gerekir. Gaziantep teröre komşu bir şehir. Olması gereken polis miktarının atamasının bir an önce yapılması gerekir. İçişleri Bakanlığına beraber gidelim ve birlikte bir adım atalım."

FATMA ŞAHİN'E AÇIK ÇAĞRI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete'ye de çağrıda bulunan Atay şu ifadeleri kullandı; "Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı'na çağrıda bulunuyorum. EDS'yi her yere kuruyoruz. Neden Emek kavşağı gibi,  üniversite bulvarı gibi parkların yasak olduğu yere EDS koymuyoruz. Polis ve zabıta göndermeye de gerek kalmaz. Kimsenin gözünün yaşına bakmadan ceza yazılması lazım" dedi. 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE AÇIK ÇAĞRI

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete'ye de açık çağrıda bulunan Atay, "Ayrıca okullar belli bir formayı mecburi koşuyorlar. Sonra bir mağazayla anlaşıyorlar ve çok astronomik fiyatlara okul forması satıyorlar. Bu haksız kazanç. Böyle bir şey olamaz. 50 liralık pantolon nasıl 75 liraya satılır? Eğitimde bu konuda bir rant var. Okullara ve Milli Eğitim Müdürüne çağrıda bulunuyorum. Bu konuya el koyulsun. Fahiş fiyatlarla öğrencilere okul forması satarak bir yere mecbur etmesinler. Gerekirse tek tip kıyafet uygulansın. Zaten insanlar boğazına kadar ekonomik krizde. Bu konuya el koysunlar" dedi.  

EKİM'DE AF MECLİSTE OLACAK

Mecliste affı tekrar gündeme getireceklerini de sözlerine ekleyen Atay, "Meclis açılır açılmaz affı gündeme getireceğiz. Terör suçlularına ve cinsel istismarcılara af verilemeyecektir. Ancak cezaevlerinde bir ranzada nöbetleşe iki kişi yatıyor. Bunları genel başkanımız söyledi. Cezaevlerindeki doluluk artık insani bir yara halini almıştır. Ekim ayında af kanunu mecliste olacaktır. Bu MHP'nin sözüdür" dedi. 

BELEDİYE SEÇİMLERİNDE İŞBİRLİĞİ KAÇINILMAZ

Yaklaşan yerel seçimler için de AK Parti'yle iş birliği içerisinde olacaklarını belirten Atay şöyle devam etti; "Belediye seçimlerinde ittifak olması için kanuni alt yapı yok. Belediyelerde iş birliği ve birlikte hareket etme olabilir. Bunun gerekliliği artık gözle görülür bir şekilde ortadadır. Cumhur İttifakı'nın ruhunun devam edebilmesi için en az 27-28 Büyükşehir Belediyesi'nde iş birliği yapmamız şarttır. Şer ittifakı kuvvet ve muhtemel belediye seçimlerinde de devam edecektir. Belediye seçimlerinde şer ittifakının devam etmesi neticesinde bölücü örgüt üyelerinin de Büyükşehir Belediyelerinin kadrolarına girmesi kaçınılmazdır. Bunun önüne geçebilmenin tek yolu MHP kadrolarıyla AK Parti kadrolarının Büyükşehir Belediyelerinde beraber hareket etmesidir. Bu bir rica değil gerekliliktir. Bu konuda gerekli adımlar Ekim ve Kasım ayında atılacaktır."Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU