memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

26-03-2019 10:55 Kategori: GENEL

Kreş öğrencilerinden anlamlı ziyaret

Kreş öğrencilerinden anlamlı ziyaret
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"18 – 24 Mart tarihleri arasında “Yaşlılara Saygı Haftası” çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi Kreş ve Anaokulu öğrencileri Mehmet Aktaş adlı yaşlı vatandaşı evinde ziyaret ettiler. "

18 – 24 Mart tarihleri arasında “Yaşlılara Saygı Haftası” çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi Kreş ve Anaokulu öğrencileri Mehmet Aktaş adlı yaşlı vatandaşı evinde ziyaret ettiler. Gaziantep Üniversitesi Kreş ve Anaokulu Öğretmeni Zeliha Çakır, Yaşlılara Saygı Haftası çerçevesinde sınıfta öğrencilere anlatılan konulara uygulamalı olarak yaşama geçirildi.

“YAŞLILARA SAYGI HAFTASINI ÖNEMSİYORUZ”

“Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız ve dünya nüfusunun yüzde 10’unu oluşturan yaşlılara, sevgi ve saygıyı dile getirmek için, 1982 yılında WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından 18 – 24 Mart tarihleri arasında “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak ilan edilmiştir” şeklinde konuşan Gaziantep Üniversitesi Kreş ve Anaokulu Öğretmeni Zeliha Çakır sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Büyüklerin varlığı; bağlı olduğu ailenin temel direğidir, temel dirliğidir. Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil, yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Hepimiz yarının yaşlılarıyız.”

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİNİ AYAKTA ALKIŞLIYORUZ

Gaziantep Üniversitesi Kreş ve Anaokulu Öğretmeni Zeliha Çakır sözlerini daha sonra şu şekidle sürdürdü;

“Gaziantep Üniversitesi Kreş ve Anaokulu Uğur Böcekleri Sınıfı olarak biz de bu duyguları daha da pekişmesi doğrultusunda Mehmet ve Pervin Aktaş çiftinin evinde ziyaret ettik. İnsanların birbiri ile iletişiminin az olduğu, teknolojinin hayatımızın her aşamasına girdiği bu dönemde; geleceğimiz olan çocuklarımıza geçmişle bugün arasında köprü olan yaşlılara saygının, onları hatırlamanın ne kadar önemli olduğunu bu ziyaretle bir kez daha göstermiş olduk.”Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU