memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

27-01-2022 23:58 Kategori: GENEL

Kendilerine özgü bir teknik kullanıyorlar

Kendilerine özgü bir teknik kullanıyorlar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Mezarlık Müdürlüğü ekipleri, mezarlıklar içindeki çatılarda biriken karları akılcı bir yöntemle temizliyor. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Gaziantep’te çatılarda ve sundurmalarda biriken karlar büyük bir tehlike arz ediyor. "

Şehrin birçok noktasında birçok kurum kuruluş ve işyerinin çatısı çökerken Gaziantep Mezarlık Müdürlüğü ekipleri mezarlık birimlerinin çatılarında biriken karı kendi geliştirdikleri bir aparat ile kolayca ve akılcı bir şekilde temizliyor. Olası tehlikelere karşı geniş çatısı bulunan alanları kullanıma kapatan Gaziantep Mezarlık Müdürlüğü bir yandan da çatılarda biriken karları temizliyor ve çatılardaki karları temizleyerek çatı altlarındaki kullanım alanlarını da vatandaşı hizmetine bir an önce açmak için büyük bir gayretle temizliyor.

KAR İLE MÜCADELEDE BAŞARILI EKİP
Gaziantep Belediyeleri içinde 3 yıl üst üste en başarılı ve vatandaş tarafından en çok takdir edilen birim seçilen Gaziantep Mezarlıklar Müdürlüğü, şehre adeta felaketi yaşatan yoğun kar yağışı ile de etkin bir şekilde mücadele ediyor. Yoğun kar yağışına rağmen mezarlık hizmetleri hiçbir aksamaya uğramadan yerine getirilirken Gaziantep’in tüm mezarlıklarında tüm cadde ve geçitler anında araç ve yaya trafiğine açıldı. Cenazelerin define kadar hazırlanmasından tutun da defin sonuna kadar hiçbir aksama yaşanmadan sürdürülen mezarlık hizmetleri vatandaşın takdirini bir kez daha kazanırken Mezarlık Müdürlüğü kar yağışının hafiflemesinin akabinde çatılarda biriken karları da akılcı bir yöntemle temizliyor.

KULLANILMAMIŞ BİR TEKNİK
Çatılarda biriken karların tehlike arz etmesinden dolayı çatı altlarını kullanıma kapatan Gaziantep Mezarlık Müdürlüğü birimleri çatılardaki karları hızlı ve akılcı bir yöntemle temizliyor ve çatılardaki karları hızlı bir şekilde temizleyerek çatılardaki çökmelerin önüne geçmek ve olası tehlikeleri önlemek için büyük bir gayret gösteriyor. Kendilerine has bir kar küreme aleti yapan Gaziantep Mezarlık Müdürlüğü ekipleri geliştirdikleri aletin sapını uzun tutarak ve aletin tabanına iki adet küçük tekerlek monte ederek hem ulaşılması güç yüksek çatılar üzerindeki biriken karlara ulaşabiliyor hem de geliştirilen alettin çatı üstünde kolayca kaymasını sağlıyor. Bununla da yetinmeyen ekipleri geliştirdikleri kar küreme aletine monte ettikleri yaklaşık 5 metrelik kaygan kumaş ile çatıdaki karlara dokundukları anda karların kolayca çatıdan yere dökülmesini sağlıyor. Bu yöntem ile çatıdaki ve yüksek yerlerdeki karları kolayca temizleyen Gaziantep Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri kar ile mücadeleleri ile de vatandaşın takdirini toplamaya devam ediyor.

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ