memo

Bugun...
18-12-2017 16:50 Kategori: GENEL

HKÜ Öğrencilerine Uluslararası fırsatlar

HKÜ Öğrencilerine Uluslararası fırsatlar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, yüzü aşkın ülkede yüz yıllık eğitim-öğretim tecrübesine sahip dünyanın önde gelen yetkilendirme kuruluşu olan “Pearson Assured ve Uluslararası Fırsatlar” konusunda öğrencilerini bilgilendirdi."

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, yüzü aşkın ülkede yüz yıllık eğitim-öğretim tecrübesine sahip dünyanın önde gelen yetkilendirme kuruluşu olan “Pearson Assured ve Uluslararası Fırsatlar” konusunda öğrencilerini bilgilendirdi.

Akreditasyon (yetkili bir kuruluşun, belli işleri yapan bir kuruluş ya da kişinin yeterliliğine resmi tanınırlık verilmesi işlemi) sürecini rekor sürede tamamlayan ve uluslararası eğitim-öğretim standartlarına sahip olan HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, öğrencilerine uluslararası fırsatları anlattı.

HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen “Pearson Assured ve Uluslararası Fırsatlar” programının konuğu Pearson temsilcisi İsmail Cem Sezer oldu. İsmail Cem Sezer öğrencilere, akredite edilmiş bir kurumda dil eğitimi almanın avantajları ve bu sürecin sağladığı ulusal ve uluslararası fırsatlar hakkında bilgiler verdi.

“GENÇ VE DİNAMİK KADRO”

Programın açılış konuşmasını yapan  HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Mehmet Salih Yoğun; “Sekiz yıllık deneyimlerimiz neticesinde oluşan dil eğitimi programının uluslararası, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş olan Pearson Assured tarafından onaylanmasında sahip olduğumuz genç ve dinamik akademik kadronun önemli bir rolü bulunmaktadır. Bu süreçte Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın desteği de ayrı bir önem arz etmektedir” dedi.

AKREDİTASYON İLE ULUSLARARASI İMKANLAR

Pearson temsilcisi Sayın İsmail Cem Sezer, akreditasyon sürecini ve buna bağlı olarak elde edecekleri ulusal ve uluslararası imkânlar hakkında hazırlık okulu öğrencilerini ayrıntılı olarak bilgilendirdi.  Sunumun ardından geçilen soru-cevap bölümünde İsmail Cem Sezer, öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı.

Öğrencilerin kariyer planlamalarına yön verecek olan program sonunda Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Mehmet Salih Yoğun, Pearson temsilcisi İsmail Cem Sezer’e plaket takdim etti. Yoğun ilgi ile karşılanan program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU