memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

20-02-2021 16:00 Kategori: GENEL

Gaziantep'te vaka sayısı yükselişe geçti! Vali'den uyarı gecikmedi

Gaziantep'te vaka sayısı yükselişe geçti! Vali'den uyarı gecikmedi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış yaşandığını belirterek, vatandaşlara tedbirlere uymaları çağrısı yaptı."

Vali Gül, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yasakların kalkması için herkesin ‘bıkmadan, usanmadan’ kurallara uyması gerektiğini belirtti.

Gül mesajında, "Vaka sayılarımız maalesef geçen haftaya göre yükseliş eğiliminde. Lütfen sosyalleşme ya da taziye gibi sebeplerle bir araya gelmeyelim." ifadelerini kullandı.


Bakan Koca açıklamıştı-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayılarını açıklamış, Gaziantep 26.72 oranı ile dikkat çekmişti.

Bakan Koca sosyal medya hesabından İllere göre haftalık (8-14 Şubat) Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 60,19, Ankara'da 35,49, İzmir'de 44,39, Gaziantep 26.72 olarak açıklamıştı.

Açıklanan tabloda İl bazında koronavirüs vaka sayılarında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin durumunun iyi olduğu görülüyordu.

Gaziantep 26.72, Şanlıurfa 27.12, Kilis 51.57, Mardin 15.33, Diyarbakır 17.53, Batman 12.49, Siirt 21.37, Şırnak 7.82, Adıyaman 100.85 haftalık vaka sayısı ile bölge illeri olarak iyi durumda gözüküyordu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, son paylaşımında vaka sayılarının yükseliş eğilimine girdi uyarısı yaptı.

Elde edilen başarıların kurallara uyarak devam edilmesini isteyen Vali Gül, sosyalleşme ve taziye sebebiyle bir araya gelinmemesini istedi.

Risk haritası kırmızılaşıyor-

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması risk haritasında bazı bölgelerin kırmızıya dönmesi Vali Gül’ün açıklamasını doğrularken, günlere ve aylara göre karşılaştırmalı risk haritası şöyle;Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ