memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

31-07-2020 15:30 Kategori: GENEL

Gaziantep'te acemi kasaplar hastanelere koştular

Gaziantep'te acemi kasaplar hastanelere koştular
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türkiye’de her Kurban Bayramı yaşanan acemi kasap manzaraları her yıl olduğu gibi bu yıl yine Gaziantep’te de yaşandı. Kurban keserken kendilerini yaralayan kasaplar, hastanelere ve sağlık merkezlerine akın ettiler.Kurban Bayramı öncesi yetkililerden peş peşe gelen corona virüs tedbirleri alınması çağrısı yapılırken, Gaziantep’te bayram namazından sonra kurbanlarını kesmek isteyen bazı vatandaşlar vücutlarının çeşitli yerlerini kesti."

 Hastane acil servislerine akın eden acemi kasaplar, burada tedavi edildi. Kurbanı keserken yanlışlıkla elini, parmağını ve bacağını kesen acemi kasaplar soluklarını acil servislerde aldılar.Gaziantep'te, kurbanlık kesimleri, belediyelerin belirttiği yerlerin yanı sıra, tüm uyarılara rağmen açık alanlarda da gerçekleştirildi. Bazı noktalarda ise birçok aile küçük çocuklarının gözleri önünde kurban kesti. Kendini yaralayan acemi kasaplar ise hastanelere akın etti.

AÇIK ALANDA KESİM

Gaziantep'te Bayram Namazının ardından kurban kesim telaşı başladı. Kentteki kurbanlık kesimleri, belediyelerin belirttiği yerlerin dışında, açık alanlarda da gerçekleştirildi. Vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uymadı. Yapılan tüm uyarılara rağmen, çocukların gözü önünde kurban kesimi yapıldı.

ZABITADAN UYARI

Öte yandan, kesim alanındaki görevli zabıta ekipleri, vatandaşları sık sık sosyal mesafe konusunda uyardı ve çocukları kesim alanının dışına çıkardı

ACEMİ KASAPLAR HASTANEYE AKIN ETTİ

Kurban kesimini kendileri yapan acemi kasaplardan çok sayıda yaralananlar oldu. kendini yaralayanlar Gaziantep'teki devlet ve özel hastanelere akın  etti.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna