memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

24-11-2022 13:06 Kategori: GENEL

Gaziantep protokolünden 24 Kasım mesajı

Gaziantep protokolünden 24 Kasım mesajı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep protokolü 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı."

Vali Davut Gül’ün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 94. yıldönümünü ve bu anlamlı günü “Öğretmenler Günü” olarak kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinmiş; çocuk ve gençlerimizin yaşamlarını yönlendirmek gibi yüce bir görevi yerine getirmekte olan değerli öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günün amacı öğretmenin toplumdaki yeri, rolü ve önemini ortaya koymaktır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır' sözleriyle öğretmenlerin toplum hayatındaki önemini vurgularken, aynı zamanda öğretmenlere de önemli bir sorumluluk yüklemektedir.

Sevgili Öğretmenlerimiz; ülkemizin her köşesinde; çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz.

Bu Öğretmenler Günü’ne Karkamış ilçemizde hain bir terör saldırısı dolayısıyla Şehadete eren Genç Öğretmenimiz Ayşenur Alkan’ı yeni toprağa vermenin üzüntüsü ile giriyoruz. Ancak cehaleti, terörü ve insanlık suçlarını sona erdirecek eğitim neferi binlerce fedakar öğretmenimizle kararlı bir şekilde geleceğe bakmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

 

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN’ DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI; “Türkiye'nin aydınlık geleceğinin mimarı değerli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü gönülden kutluyorum.”

Gaziantep Milletvekili ve Sanayi, Ticaret Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Mehmet ERDOĞAN 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında;

Bugün öğretmenler günü, yani geleceğe dair umudun günü. Zira öğretmenlerin olduğu yerde "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesillerin umudu vardır!
Öğretmenlerimiz işte bu geleceğin umududur.  

Eğitim ve Öğretim bir ülkenin toprağı, suyu, havası ve doğal kaynakları değerinde, yaşamın vazgeçilmez unsurudur. Modern bir toplumun inşa edilmesinde çok büyük katkıları olan öğretmenlerimizin, milletimiz için hayati ve vazgeçilmez bir önemi bulunmaktadır diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti,

Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerimiz öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirmektedir; dolayısıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Öğretmenler Günü, her şartta fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan bu özel ve önemli günde bütün öğretmenlerimizin, eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum. 

Geçtiğimiz günlerde Karkamış İlçemize teröristlerce düzenlenen hain saldırıda şehit olan Öğretmenimiz Ayşenur ALKAN ve Ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, sevgi ve saygılarımı sunarım dedi.

 

ŞAHİN: “İLİM VE BİLGİDE ÜSTÜNLÜĞÜ KAYBEDEN BİR MİLLETİN, KENDİNİ GELİŞTİRMESİ VE REFAH SEVİYESİNİ YÜKSELTMESİ İMKANSIZDIR”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin mesajında, yakın zamanda terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit düşen öğretmen Ayşenur Alkan’ın acısını yaşarken öğretmenler gününün daha manidar olduğunu ve öğretmenlik mesleğinin hayati bir fedakarlık taşıdığını hatırlatarak; öğretmenin eğiten, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen ve açığa çıkaran, bireyi topluma hazırlayan kişi olduğunu ifade etti.

Öğretmenlerin gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetleriyle geleceği de şekillendirdiğini vurgulayan Başkan Şahin mesajına şöyle devam etti:

“‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödemeyeceğimizin farkındayız. Ülkemizin en ücra yerlerinde türlü zorluklara rağmen fedakarca görev yapan öğretmenlerimizi desteklemeye, onların çalışma şartlarını daha da iyileştirmeye kararlıyız. Cehalete karşı açtığımız savaşta en büyük silahımız sizlersiniz. İstediğiniz kadar güzel okullar yapın eğer içlerinde nitelikli eğiticiler yoksa o okullar taştan, binadan ibaret yapılar olarak kalmaya mahkumdur. Okulları okul yapan, eğitim yuvası yapan sizlersiniz. Sizlerin kendinize yapacağı her türlü yatırım, her birikim, her kazanç, çocuklarımıza, ülkemize, yarınlarımıza yapacağınız yatırımdır. İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkansızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır.

Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizi eğitime ve öğrencilerine yaptıkları katkılardan ötürü en içten duygularımla tebrik ediyorum. Mesleğini icra ederken hayatını kaybetmiş ve bugün aramızda olmayan ama nesillere emek vermiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve vefa ile anıyorum." 

AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MEHMET EYUP ÖZKEÇECİ’DEN

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul edişinin yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve en kutsal mesleğidir. Bir ulusun müreffeh olabilmesi, çağı yakalayabilmesi, ilelebet yükselmesi; öğretmenlerimizin büyük fedakarlıkları ve emekleri sayesinde kendine bilen, üretken, vatanına ve milletine faydalı bireylerin yetiştirmeleriyle mümkündür. Nitekim Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister...’ ve bu hüviyetlere sahip bir nesli yetiştirmek öğretmenlerimizin elindedir.

Bu nedenle çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan; onlara vatan, millet, bayrak sevgisini aşılayan; hak, adalet, sevgi, saygı, barış, dayanışma, birlik ve beraberlik gibi yüce değerleri öğreten öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Yüce dinimizin ilk emrinin ‘Oku’ olması ve yine Hz. Ali (r.a)’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözleri de bilginin ve öğretenin önemini bizlere hatırlatmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehadete eren öğretmenlerimiz Dilay KERMAN, Yusuf ELİTAŞ, Şenay Aybüke YALÇIN, Necmettin YILMAZ, Ayşenur ALKAN ve niceleri başta olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve rahmetle yad ediyor; görevi başındaki öğretmenlerimize başarılı ve sağlıklı ömürler diliyorum.

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Kaplan yazılı açıklamasında “ne yazık ki bugün ceplerinden öğrencilere yemek almak zorunda kalan, yetersiz maaşları yüzünden yoksulluk sınırında yaşayan, toplum mühendisi Öğretmenlerimiz sabırla sınanıyor, AKP sayesinde kutlanacak bir gün kalmadı” dedi.

KAPLAN, ŞEHİT ÖĞRETMEN AYŞENUR ALKAN’I ANDI

BAKAN YARDIMCISINA SERT SÖZLER!

Kaplan, “2 gün önce Karkamış’a düzenlenen roket saldırısında Ayşenur Alkan öğretmenimiz şehit oldu.  Şehit öğretmenimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Kendini çocukları kurtarmak adına feda eden şehit Ayşenur Alkan öğretmenimiz, ücretli öğretmendi. Yani güvencesiz, özlük hakları yetersiz bir öğretmenimizdi. AKP’nin Milli Eğitim Bakan Yardımcısı da şehit öğretmenimizin cenazesinde akıl almaz açıklamalarda bulunarak ‘Ayşenur öğretmenimiz eğer ömrü boyunca öğretmenlik yapsa ve ölseydi sadece sınıfındaki öğrencileri onu bilecekti. Ama şimdi Ayşenur öğretmenimiz öyle bir öğretmenlik makamına yükseldi ki bütün millet onu biliyor’ diyor. Söyleyecek söz bulamıyoruz artık. Nasıl bir zihniyet bu, nasıl bir kafa yaşıyorlar. Şehit cenazesinde, babasının omzuna elini koyan AKP Bürokratı özür dilemek yerine, ölümü meşrulaştıracak densiz, mesnetsiz cümleler kuruyor! Allah akıl fikir versin. Zaten AKP sayesinde asgari ücretin altında çalışan, özlük hakları olmayan ücretli öğretmenler yaşamıyor, sürünüyor” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZİN SABIRLA SINANDIĞI GÜNLERDEN GEÇİYORUZ!

Milletvekili Kaplan açıklamasında “Özellikle pandemiden bu yana artarak devam eden ekonomik krizden öğretmenlerimiz çok oldukça etkilendi. Bu kadar ulvi ve önemli bir meslekleri olmasını ancak bir o kadar da kıymetsiz olmaları üzücü. AKP’nin mesleklere bakış açısının ne kadar değersiz olarak gördüğünü öğretmenlerimize yeteri kadar verilmeyen değerden de anlıyoruz. Bu ülkede Sayıları 600 bini aşan işsiz, atama bekleyen ancak atanamadığı için bağda bahçede, sokakta, takside, tezgâhta, mesleğinden alakasız yerlerde çalışmak zorunda kalan asgari ücretin daha altında yaşamaya çalışıyor. Sayısı azımsanamayacak kadar fazla intihar eden öğretmenler var. Basiretsiz bir eğitim sisteminde öğretmenler arasında ayrımcılık var. Ücretli öğretmenlik, kadrolu öğretmenler aynı şekilde çalışmasına rağmen ayrı maaşlar alıyor. Öğretmenlik Meslek Kanunu yeteri kadar öğretmenlerin sorunlarına çözüm bulan, haklarını iyileştiren bir madde içermemektedir. Yeniden düzeltmesi elzemdir. Ders saatine göre maaş alan, birçok özlük haktan yoksun bırakılan, güvencesiz çalışan ücretli öğretmenlerin hakları düzenlenmeli ve maaş farkı ivedilikle kapanmalıdır.
Cumhuriyet Halk Partimiz iktidarında, AKP’nin görmezden geldiği, haklarını iyileştirmek yerine daha da kötüleştirdiği öğretmenlerimizin yanında olacağız. Öğretmenler Meslek Kanunu çıkararak, öğretmenlerimizin haklarını iyileştireceğiz. Sözleşmeli ve ücretli öğretmen uygulamasına son vererek, tüm öğretmenlerimizin kadroya alınmasını sağlayacağız. Öğretmenlerimizin hakkı olan 3600 ek göstergeyi çıkartacağız. Atanamayan öğretmenlerimiz atayacak, hak ettikleri maaş ve yaşam koşullarını, özlük haklarını iyileştireceğiz.
Gelecek nesilleri bilim ışığında yetiştiren; bu onurlu mesleği icra eden ve icra edebilmek için mücadele veren bütün değerli eğitim emekçilerinin hak ettikleri değeri görmelerini sağlayacağız.
24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyor; her türlü zorluğa rağmen büyük fedakarlıkla dünyanın en kutsal mesleğini yapan, bilimsel, parasız ve laik eğitimden yana olan tüm eğitim emekçilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

 
Yılmazkaya, “Öğretmen Maaşı Yoksulluk Sınırının Çok Altında!”

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda, eğitim emekçilerinin sorunlarına değinerek, AKP’nin yanlış eğitim politikalarını eleştirdi.  

AKP iktidarı döneminde öğretmenlerin sosyal, kültürel ve özlük hakları konusunda gerilediğini vurgulayan Yılmazkaya, "20 yıllık AKP iktidarının eğitimi siyasallaştırması öğretmenlerin psikolojisini bozdu, idealist duygularla mesleğe başlayan genç öğretmenlerimizi baskılar ve mobingler yüzünden intiharlara sürükleniyor." ifadelerini kullandı 

Öğretmenlerin artan sorunları ve yetersiz özlük hakları, yoksulluk sırının çok altında seyreden maaşları, atama sorunları başta olmak üzere siyasal kadrolaşmanın eğitimin kalitesini bozduğunu vurgulayan Yılmazkaya, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi; 

“AKP’nin Kadrolaşma Adına Mobing ve Baskısı Genç Öğretmenleri İntihara Sürüklüyor” diyen Yılmazkaya, “AKP iktidarı, 20 yıllık süreçte öğretmenlerimizin yaşadığı sosyal ve ekonomik sorunlarını çözmek yönünde yeterli ve gerekli adımları atmamış, kadrolaşma, eğitimin niteliğini değiştirme, bilimsellikten ve ulusal değerlerden yoksun müfredat programları, sözleşmeli öğretmenlik, yoksulluk sınırının çok altında aldığı maaşlarla, yargı kararlarını tanımama gibi uygulamalarla öğretmenlerimizin içine düştüğü sorunları çığ gibi büyütmüştür. Eğitim sistemimizdeki sorunları çözmek yerine bu sorumluluğu öğretmenlerimizin üzerine yıkan anlayışı uygulayan AKP iktidarı döneminde öğretmenlerin alım gücü çok fazla düşmüştür. 

Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır.

Öğretmenler toplumun aydınlık yüzüdür. Evrensel değerlerin, barışın, kardeşliğin, insan hakları, emeğin hakları ve demokrasiye saygının yerleşmesi için uğraşan eğitim emekçileridir.

Türkiye’deki öğretmenlerin toplumsal statüleri, ekonomik, sosyal ve özlük hakları geçtiğimiz yıllar içinde sürekli gerilemiştir. Eğitim sisteminde yaşanan köklü değişiklikler, siyasi kadrolaşma ile okul dönüşümleri, özür grubu atamalarında yaşanan sorunlar, eğitim yöneticilerinin sendikal-siyasal referanslara göre belirlenmesi yaşanan sorunları daha da arttırmıştır. Kaybedilme noktasına gelen mesleki saygınlığın yeniden kazanılması için, öğretmen yetiştirme ve istihdam politikalarının uluslararası standartlara uygun ve bilimsel bir anlayışla ele alınması ve tüm eğitim emekçilerinin ekonomik, sosyal, mesleki ve özlük sorunlarının çözülmesi gerekmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız değerli öğretmenlerimiz olan eğitim ve bilim emekçilerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularla kutluyorum…’

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer’in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, mesajında,"En onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenliğin emek, sabır ve hoşgörü isteyen kutsal bir meslek" olduğunu söyledi.

Öğretmenlik meslek kanunu ile şartları daha da iyileştirilen öğretmenlerin haklarının ödenemeyeceğini ifade eden Milletvekili Uzer, öğretmenlik için "Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir" ifadelerini kullandı.

Önceli hain terör örgütü PKK/YPG’lilerin roket saldırısında şehit olan öğretmen Ayşenur Alkan’a Allah’tan rahmet dileyen, kahpece okula ve masum insanların olduğu yerleşim yerlerine roketli saldırı yapan terör örgütünü ve destekçilerini kınadığını ifade edem Uzer, sözlerine şöyle devam etti; " Hainler Türkiye Yüzyılı’na engel olamayacaklar. Milletimizi korkutamayacaklar. Ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensuplarıdır öğretmenlerimiz. 1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Başöğretmenlik" unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen kutsal bir meslektir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarında değerli öğretmenlerimiz özveri ve fedakarlıkla görev ve sorumluluklarını yerine getirmektedirler. Ülkemizin dört bir yanında fedakârca çalışarak görevini hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum" dedi.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajla tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayata hazırlanmasında öğretmenlerin çok önemli bir göreve sahip olduğunu belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Ülkemizin her köşesine ulaşarak en zor şartlarda dahi bilgiyi taşıyan, ışık olan, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlerimiz tarih boyunca dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olmuşlardır. Bizi yetiştiren, çocuklarımızın gelişiminde, eğitim ve öğretiminde büyük rol oynayan öğretmenlerimizin kıymeti; Hz. Ali (r.a)'ın ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünden de anlaşılmaktadır” dedi

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu öğretmenler gününü buruk bir mutluluk içerisinde kutladıklarını ifade ederek, “Geçtiğimiz günler içerisinde Karkamış İlçemizde terör örgütünün hain saldırısı sonrası şehadete yürüyen Ayşenur Alkan öğretmenimiz başta olmak üzere ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, milletimizin refahına, ülkemizin kalkınmasına katkı sunan tüm eğitimcilerimizin öğretmenler gününü kutluyor saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

 

FADILOĞLU: “ÖĞRETMENLERİMİZ, GÖREVLERİN EN SOYLUSUNU İCRA EDERLER”

-BAŞKAN FADILOĞLU’NDAN, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Kutlama mesajında büyük bir özveri ve fedakarlıkla görev yapan tüm öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şu ifadeleri kullandı:

“1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü her yıl büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı sevgi, eğitim, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ederler. Geleceğimizi hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, kendilerine duyulan güvenin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar.

 Ülkemizin daha da kalkınması için “biz” anlayışıyla yol alan bir zihniyetin geliştirilmesi, hayati bir öneme sahiptir. Bunu başarabilmek ise ancak güçlü bir irfan ordusuyla mümkündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet adını almak yeteneğini kazanamamıştır.” diyerek öğretmenlerin önemini vurgulamıştır.

 Türkiye’nin 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır. Bir milletin varlığını devam ettirebilmesi ve çağdaş uygarlık seviyesini yakalayabilmesi, çocuklarının ve gençlerinin iyi yetişmiş olmasıyla mümkündür. Öğretmenlerimizin büyük bir özveri ve sevgi ile yetiştirdiği çocuklarımızın, uygarlık yarışında ülkemizi lider ülke yapacağından hiç kuşkumuz yoktur.

 Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

 OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ’TAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
Öğretmenlerin toplumun mihenk taşı olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Öğretmenlerimiz toplumumuzu inşa eden mimarlardır” dedi.
Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç, “Yüreği vatan aşkı ile çarpan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hayatlarını şekillendiren, toplumumuzu inşa eden birer mimar olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Ülkemizin kalkınmasına emek veren bu yolda bir lokomotif görevi üstlenen ülkemizin her köşesinde yorulmadan gocunmadan göğüslerini gere gere her koşulda görevlerini yerine getiren bu uğurda canından cananından vazgeçen başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hepsini saygı ve minnetle yâd ediyorum. Öğretmenlerimiz bu memleketin temel taşlarıdır. Öğretmenlik kâinatın yaratılmasına vesile olan insanları eğitmek ve öğretmekle görevlendirilmiş mukaddes bir meslektir. Oğuzeli Belediyesi olarak elimizden geldiği kadar imkânlarımızı eğitim ve öğretim kurumlarına tahsis etmeye önem ve özen gösteriyoruz. Bu desteğimiz ve katkımız hiçbir zaman eksilmeden devam edecek. Ben şuna inanıyorum bir memleketin kalkınması ve gelişmişliği orada yaşayan insanların niteliği ile orantılıdır. Nitelikli insanları arttırmak tamamen okul ve eğiticilerimize bağlıdır. Onların sosyal imkânlarını arttırmakla, fiziki ortamlarını güzelleştirmekle olur.  Onun için eğitime yapılan yatırımların ülkeye yapılan en önemli yatırımlar olduğuna inanan birisiyim. Bir ülkenin kalkınması tamamen eğitim sistemine bağlıdır. Bizlerde bunun bilinci ile bize emanet edilen imkânları olabildiğince ilçemizin daha kaliteli olması için öğrencilerimizin daha nitelikli yetişmesi için elimizden gelen her şeyi bu zamana kadar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olan ve hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
 
GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci'den 24 Kasım Mesajı

"Öğretmenlerimiz Sayesinde Geleceğe Umutla Bakıyoruz”

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Kileci; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmeni olarak seçilmesi ile kutlanmaya başlanan Öğretmenler Günü sadece öğrencilerin ve velilerin değil, herkesin kutlaması gereken bir gün. Çünkü öğretmenlik bir gün değil her gün şükran sunulması gereken kutsal bir meslek. Atatürk’ün Millet Mektepleri’ni faaliyete geçirmesi ile okuma-yazma öğrenen nüfusumuz arttı. Ayrıca milletimizi bilgi ile donatmak ve çağdaş uygarlık düzeyine taşımak için atılan adımlar ve ortaya çıkan somut tablo sayesinde öğretmenliğin ve eğitimin topluma nasıl ışık olduğu anlaşılmıştı. Cumhuriyet ile beraber öğretmenlerimizin rolü tarihin bu noktasında belirlenmiş ve bir milleti ilime ve fenne yönlendirecek yegâne rehberler olma görevini onlar üstlenmişlerdi. Bilimsel gelişim, kişisel gelişim, sanayi gelişimi, ekonomik kalkınmanın temellerinin eğitim olduğu gün geçtikçe daha da iyi anlaşıldı. Bu sebeple Başöğretmenimiz Atatürk, ardından gelecek eğitimcileri milli eğitimin asli unsurları olarak tayin etmiştir ve onlara çok önemli görevleri miras bırakmıştır. İlkokul sıralarından uzanan eğitim yolculuğunun üniversitelerdeki mezuniyet anına varan son durağına kadar eğitimcilerimiz, yetiştirdikleri talebeler ile; bir anlamda fikrî yapımızı, icra ettiğimiz sanatı, teknik ilerleyişimizin seyrini, adalet de dahil olmak üzere toplum ahlakımızın gelişimini ve siyasi işleyişe yön verecek yöneticilerimizi belirlemektedirler. Bir topluma yön vermek ve neslinin geleceğini şekillendirmek, çok büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple eğitim ve öğretime tüm toplumların son derece ehemmiyetle yaklaşması gerekir. Eğitim sistemi sadece bugünümüzü değil; geleceğimizi, ekonomimizi ve sosyolojik durumumuza da şekillendirmektedir. Neslimizin; dünü, bugünü ve yarını şüphesiz mesleğini seven öğretmenlerin emekleriyle oluşur.  Bu sebeple Cumhuriyet ile güçlenen milletimizin ilk adımlarından bugüne kadar hep kılavuzu olan öğretmenlerimizin ve yetiştirdikleri neslin sayesinde geleceğe umutla bakabiliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kileci sözlerine şöyle devam etti; “Ebeveynleri öğretmen olan bir birey olarak; öğretmenlerimizin kıymeti, ehemmiyeti ve fedakarlığına yakinen şahitlik etmiş olmanın bilinci ile, tüm çalışmalarımda eğitimi ve eğitimciyi önceleyerek hareket ediyorum. Bu özel günde içimizi acıtan geçtiğimiz günlerde Karkamış ilçemizde terör saldırısı sonucu şehit olan Ayşenur Alkan öğretmenimizi bu vesileyle anmak isterim. İçinde bulunduğumuz bu durum bana Atatürk’ün “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.” sözünü hatırlatıyor. Ülkemizin üzerindeki kara bulutların bir an önce gitme temennisiyle, çağdaş bir topluluk olmak yolunda geleceğimizi şekillendiren yolumuza ışık olan tüm aydın öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.”Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ