memo

Bugun...
23-05-2018 14:17 Kategori: GENEL

Gaziantep köy hizmetleri arazisi bakın ne olarak kullanılacak?

Gaziantep köy hizmetleri arazisi bakın ne olarak kullanılacak?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Gaziantep'te meşhur 'Ballı Arazi' olarak bilinen ve eski Köy Hizmetlerine ait olan 118 bin metrekarelik arazinin 4'te 1'i Adalet Bakanlığı'na devredildi. Arazinin bakanlığa devredilen bu kısmına eğitim merkezi yapılarak, adliye personellerinin eğitimleri verilecek. "

Gaziantep'te meşhur 'Ballı Arazi' olarak bilinen ve eski Köy Hizmetlerine ait olan 118 bin metrekarelik arazinin 4'te 1'i Adalet Bakanlığı'na devredildi. Arazinin bakanlığa devredilen bu kısmına eğitim merkezi yapılarak, adliye personellerinin eğitimleri verilecek. 

ADLİYE PERSONELLERİNİN EĞİTİMLERİ VERİLECEK

Gaziantep'in Güvenevler Mahallesi'ndeki meşhur 'Ballı Arazi'sinin 4'te 1'lik kısmı Adalet Bakanlığı'na devredildi. Bakanlıktan bir grup heyet devredilen araziyi incelemek üzere Gaziantep'e geldi. İncelemeler esnasında heyete eşlik eden Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, ek hizmet binası yapılacağını işaret ederek, "Bu 4'te 1'lik kısma personel eğitim merkezi yapılacak. Adliyelerde çalışan zabıt katibi, mübaşir ve diğer birimlerde çalışan personellerin eğitimleri verilecek" dedi. Köy Hizmetleri kapatılınca, arazi önce Özel İdare Genel Sekreterliği'ne daha sonra ise Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandı. Arazinin 2013 yılında satılarak gelirinin Milli Eğitim'e verilmesi kararı alınmıştı.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU