memo

Bugun...
20-10-2017 08:48 Kategori: GENEL

Erdemliler doğayla buluştu

Erdemliler doğayla buluştu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Erdem Koleji öğrencileri doğayla buluştu. Ortaokullu Erdemliler Erikçe Macera Parkı içerisinde çeşitli aktivitelere katılarak eğitici ve eğlenceli saatler geçirdi."

Erdem Koleji öğrencileri doğayla buluştu. Ortaokullu Erdemliler Erikçe Macera Parkı içerisinde çeşitli aktivitelere katılarak eğitici ve eğlenceli saatler geçirdi.

Erikçe Macera Parkı; doğal yaşamı korumak için Erdem Koleji Fen zümresi ile karbon ayak izi, Eko-okul gibi birçok projeye imza atan duyarlı Erdemliler tarafından büyük ilgi gördü. Erdem Koleji öğrencileri, okulda yaptıkları projelerle doğaya karşı duyarlılığa dikkat çekerken, insan hayatında sporla barışık olmanın önemine de bir kere daha vurgu yaptı.

Doğayla iç içe olmanın ve doğa sporlarının fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimine katkı sağladığını söyleyen Erdem Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Ramazan Büyükkaya, bu yüzden çocuklar başta olmak üzere, tüm yaştan insanların doğayla sürekli iç içe olması gerektiğini belirtti.

Erdem Koleji Şahinbey kampüsü içerisinde spora elverişli bir kampüslerinin bulunduğunu belirten Büyükkaya, dört mevsim yapılabilecek spor aktiviteleri ile Erdem Koleji öğrencilerini buluşturduklarını kaydetti.

Büyükkaya, fiziksel uygunluk testleri ile zorlu doğa koşullarına uygunlukları belirlenen öğrencilere, Beden Eğitimi öğretmenleri kontrolünde fiziksel gelişim eğitimleri verildiğini belirtip Erdem Koleji öğrencilerinin, Erdem Koleji Şahinbey kampüsünde bulunan açık ve kapalı spor tesislerinde, koşu, ok atma,vücut dayanıklılığını arttırıcı çeşitli sportif oyunlar, kişisel gelişim içerikli  eğitsel oyunlar ve birçok spor dalında aldıkları eğitimleri Erikçe Macera Parkındaki bu etkinlikle pekiştirdiklerini söyledi.

Sporun insan yaşamı için öneminin tartışılmaz olduğuna dikkat çeken Büyükkaya, “Spor, boş zamanların aktivitesi olmamalıdır, bir yaşam biçimi haline gelmelidir. Öğrencilerimize bu yönde eğitim veriyor onları destekliyoruz” dedi. 

 

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU