memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

22-09-2017 14:29 Kategori: GENEL

En hızlı Akredite yabancı diller yüksekokulu HKÜ’den

En hızlı Akredite yabancı diller yüksekokulu HKÜ’den
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, yüzü aşkın ülkede yüz yıllık eğitim-öğretim tecrübesine sahip dünyanın önde gelen yetkilendirme kuruluşu olan “Pearson Assured” tarafından “Akredite” edildi."

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu, yüzü aşkın ülkede yüz yıllık eğitim-öğretim tecrübesine sahip dünyanın önde gelen yetkilendirme kuruluşu olan “Pearson Assured” tarafından “Akredite” edildi.

Rekor Sürede “Pearson” Başarısı

Uluslararası eğitim-öğretim standartlarına sahip olan, yabancı dil eğitiminde kaliteye önem vererek farklılaşmayı amaçlayan, yıllık denetimler ile kalite yönetimini sürekli geliştirmeyi hedefleyen HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, akreditasyon (yetkili bir kuruluşun, belli işleri yapan bir kuruluş ya da kişinin yeterliliğine resmi tanınırlık verilmesi işlemi) sürecini iki buçuk ay gibi rekor bir sürede tamamladı. HKÜ’nün uluslararası tanınırlığını artırmak amacıyla başladığı bu süreci deneyimli ve dinamik akademik kadrosu sayesinde kısa sürede tamamlayan HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, bu anlamda Türkiye’de en kısa sürede akredite olan yabancı diller yüksekokulu olmayı başardı.

Akredite ile Uluslararası Avantaj

Pearson Assured tarafından yapılan değerlendirme sürecinde HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu; yönetim organizasyonu, eğitim ve öğrenme süreçleri, ölçme-değerlendirme olmak üzere üç temel kalite ölçütü kapsamında değerlendirmeye tabi tutuldu. Akredite süreci tamamlanan HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencileri, İngilizce Hazırlık Programını başarı ile tamamlamaları durumunda, sunulan sertifikanın yanı sıra Pearson Assured tarafından da sertifika imkânından yararlanabilecek. Söz konusu sertifika, öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak ve kazandıkları bu sertifikalar ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak.

Öğrencilerin lisans programlarında yabancı dilde eğitimlerine devam edebilmeleri ve her yıl düzenli olarak hazırlık eğitimi programının daha kaliteli hale gelmesi için gerekli her türlü akademik ve idari düzenlemeler ile çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Mehmet Salih Yoğun, sürecin bu denli hızlı sonuçlanmasının tüm ekibin sağladığı katkı ve fedakârlıklardan kaynaklandığını belirterek ayrıca her aşamada sağladığı desteklerden dolayı Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a da teşekkürlerini iletti.

 

  

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ