memo

Bugun...
16-05-2018 17:14 Kategori: GENEL | Bölge: Gaziantep

Eğitimler başlıyor

Eğitimler başlıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​GSO-ILO işbirliğinde meslek edindirme eğitimleri başlıyor. "

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), 2017 yılında Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile gerçekleştirdiği ve 150 kişinin eğitim alarak istihdama kazandırdığı Meslek Edindirme ve Geliştirme Projesi kapsamında yeni bir projeye daha imza atıyor. Proje kapsamındaki eğitimlerle, Gaziantep ekonomisinin ihtiyaç duyduğu alanlarda meslek edindirme ve meslek geliştirme eğitimleri düzenlenerek yaklaşık 800 kursiyere daha eğitim ve iş imkanı sağlanacak. Bunun yanı sıra firmaların kapasitelerini geliştirmeye yönelik kalite, dış ticaret, entegre yönetim sistemleri, markalaşma, iş sağlığı-güvenliği ve yatırımlarda devlet destekleri konularında eğitimler verilecek.

KURSLAR SURİYELİLERE DE AÇIK OLACAK

Meslek edindirme kursları, meslek sahibi olmak ve iş bulmak isteyen vatandaşlarımızın yanı sıra geçici koruma altındaki Suriyelilere de açık olup, Suriyeli kursiyerlere meslek kursları öncesi hızlandırılmış Türkçe eğitimi de verilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Eğitimlere katılan kursiyerlere, 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan GSO-MEM’e gidiş-dönüş servis imkanı, öğle yemeği, ferdi kaza sigortası, iş önlüğü, kreş hizmeti ve eğitim ücreti sağlanacak.

Kurs bitiminde kursiyerleri istihdam etmek isteyen firmalara çalışma izni ve üç ay boyunca sigorta işveren hissesi proje kapsamında karşılanarak destek olunacak. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgiler ve kurs başvuruları GSO-MEM’in, “www.gsomem.com.tr” internet sitesinden yapılabilecek.

 HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU