memo

Bugun...
23-05-2018 16:30 Kategori: GENEL

Eğitimciler seçim öncesi sesini yükseltti

Eğitimciler seçim öncesi sesini yükseltti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi eğitimciler için sesini yükseltti. Sözleşmeli öğretmenlerin yaşadıkları sıkıntıları dile getiren ve AK Parti'ye seslenen Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, "Ülkemizi yöneten AKP hükümetine çağrıda bulunuyoruz. Kamuda sözleşmeli statüdeki tüm sözleşmeli öğretmenler ve kamu personeli kadroya geçirilmelidir" dedi"

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi eğitimciler için sesini yükseltti. Sözleşmeli öğretmenlerin yaşadıkları sıkıntıları dile getiren ve AK Parti'ye seslenen Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, "Ülkemizi yöneten AKP hükümetine çağrıda bulunuyoruz. Kamuda sözleşmeli statüdeki tüm sözleşmeli öğretmenler ve kamu personeli kadroya geçirilmelidir" dedi.

AVAN: "EŞİTSİZLİK ORTADAN KALKMALI"

Görev, yetki ve sorumlulukları, unvanı aynı olan öğretmenlerin, aynı yasanın farklı maddeleri uyarınca istihdam edildiğini savunarak eşitsizliği ortadan kalkmasını isteyen Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, "Bu öğretmenler ve kamu personeli arasında idari, mali ve sosyal hakları açısından farklılıklar bulunmaktadır" dedi. Bunun da eğitim kalitesini etkilediği kaydeden Avan, "Statü farklılığı, anayasa ile güvence altına alınan eşitlik ilkesine aykırıdır. Bu eşitsizlik, 4/B statüsünde istihdam edilen öğretmenlerin ve kamu personelinin gelecek kaygısı taşımasına neden olmakta, motivasyonlarını bozmakta ve dolayısı ile bu durum da eğitimin kalitesini etkilemektedir" diye konuştu. 

4/A STATÜ TALEBİ

Eğitimciler in sürekli bir ayrım içerisinde olduğunu belirten ve bu ayrımcılığın derhal ortadan kaldırılması gerektiğini söyleyen Avan, “Daha önce yaşandığı şekilde yine eğitim çalışanları ve kamu personelleri sözleşmeli ve kadrolu olarak bir ayrıma tabi tutulmuştur. Bu ayrımın kökten çözümlenmesi, sözleşmeli statüde görev alan öğretmenlerimizi rahatlatacak gelecek kaygısı taşımadan görev yapmalarını sağlayacaktır. 2011 seçimleri öncesinde yapılan düzenlemenin içeriğinde ifade edildiği gerekçeler doğrultusunda, benzer bir düzenleme yapılmak sureti ile, yaşanılan eşitsizliğin giderilmesi ve 4/B statüsünde istihdam edilen öğretmenlerin ve kamu personelinin 4/A statüsüne geçirilmesi istiyoruz” dedi. 

EĞİTİMCİLERDEN AK PARTİ’YE ÇAĞRI

AK Parti hükümetine de çağrıda bulunan ve taleplerinin bir an önce yerine getirilmesini isteyen Avan şöyle devam etti: “Kamuda sözleşmeli statüdeki tüm sözleşmeli öğretmenler ve kamu personeli kadroya geçirilmelidir. Sözleşmeli devlet memurları kadrolularla aynı işi yapmalarına rağmen kadrolularla aynı haklara sahip değillerdir. Sözleşmeli  personelin birçok haktan mahrum bir şekilde çalıştırılması bir hak ihlali ve insanlık ayıbıdır. Sözleşmelilik köleliktir. Devlet memurlarının köleleştirilmesini asla kabul etmiyoruz. Bu nedenle sözleşmeli öğretmenlerin ve sözleşmeli tüm kamu personelinin derhal kadroya geçirilmelidir.”Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU