memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

01-01-2021 12:15 Kategori: GENEL

Demirbey OD Yapı, başarılı projeleri ile adını duyurmaya devam ediyor

Demirbey OD Yapı, başarılı projeleri ile adını duyurmaya devam ediyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Demirbey OD Yapı, Şehitkamil İlçesi Fıstıklık Mahallesi’nde Gaziantep’in en modern oto center projesini hayata geçiyor. 69 dükkandan oluşan proje Gaziantep’teki galericilerin göz bebeği olacak. Yeni yılla tamamlanması planlanan proje için şimdiden talep patlaması yaşanıyor."

Projenin2021 yılı ortasında tamamlanarak hizmete gireceğini belirten Demirbey OD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Demir , “ Beylerbeyi Fıstıklık mevkiinde 11 bin metrekare arsa üzerine kurulacak toplam 77 adet iş yerinin ilk etaptaki 33 adet işyeri projesinin temelini attık. İkinci etapta yapacak olduğumuz 36 adet iş yeri ile birlikte toplam 69 adet Prestijli Oto Galericiler Sitemizin 2021 yılının ortasında bitirmeyi planlıyoruz” diyor. 

İnşaat sektöründe çekirdekten yetişerek bu günlere geldiğini söyleyen başarılı işadamı Oğuz Demir, ticaretin en temel başarı kriterlerinin başında dürüstlük geldiğini söylüyor.

Gaziantep’te yaptığı başarılı plaza ve inşaat çalışmaları ile dikkat çeken Demirbey OD Yapı, Şehitkamil İlçesi Fıstıklık Mahallesi’nde Avrupai tarzda temellerini attığı Galericiler Sitesi’nde inşaat çalışmalarını hızla yükseltiyor. Gaziantep’te ilklere imza atılan projeleri ile gündeme gelen Demirbey OD Yapı’nın son projesi olan Galericiler Sitesi’ne ise talep patlaması yaşanıyor.

HER TÜRLÜ KONFOR DÜŞÜNÜLDÜ

Demirbey OD Yapı,  Şehitkamil İlçesi Fıstıklık Mahallesinde Avrupai projede galericileri bir araya getirecek. Her türlü konfora ve yeni dünya düzenine ayak basan projede toplam 69 adet prestijli otomotiv galerilerinin yer alacağını söyleyen Oğuz Demir, “Projemiz 2021 yılında tamamlanacak ve şimdiden projemiz için talep patlaması yaşıyoruz” dedi.

İNŞAAT TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Beylerbeyi Fıstıklık mevkiinde 11 bin metrekare arsa üzerine kurulacak toplam 69 adet iş yerinin ilk etaptaki 33 adet iş yeri projesinin temeli atıldığını söyleyen Demir, “Kovid-19’un en fazla etkilediği sektörlerin başında inşaat geliyor. Yaşanan sıkıntılı günlerde tüm önlemlerini alan Demirbey OD Yapı ise projelerine ara vermedi. İçersinde toplam 69 adet iş yeri olacak olan Prestijli Oto Galericiler Sitesi'nin ilk etabının temeli atıldı ve inşaatımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

PROJE 2021 YILI ORTASINDA TAMAMLANACAK

Projenin2021 yılı ortasında tamamlanarak hizmete gireceğini belirten Demir, “ Beylerbeyi Fıstıklık mevkiinde 11 bin metrekare arsa üzerine kurulacak toplam 77 adet iş yerinin ilk etaptaki 33 adet işyeri projesinin temelini attık. İkinci etapta yapacak olduğumuz 36 adet iş yeri ile birlikte toplam 69 adet Prestijli Oto Galericiler Sitemizin 2021 yılının ortasında bitirmeyi planlıyoruz” diye konuştu. 


FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUZ

Salgın sürecinde istihdamı olumsuz etkilenen sektörlerin başında inşaat geldiğini söyleyen Demir,   Demirbey OD Yapı olarak istihdamda kısıtlama yapmadıklarını ve tam kapasite ile projelere odaklandıklarını belirtti. Bu süreçte  desteklerini esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na da teşekkürlerini ileten Demir, “Bu zorlu salgın sürecinde yatırımlarımıza ara vermeden ve çalışanlarımızın sağlıklarını riske atmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte sağlamış olduğumuz istihdamla hem devletimizin hem de milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Projemizin hayat bulması ve aldığımız sağlık ve güvenlik önlemleri ile inşaat sürecinin devam etmesi  yönünden de ilçe belediye başkanımız Rıdvan  Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyorum.  Bizler de devletimize hizmet etmekten ve istihdam oluşturarak ekonomiye destek olmaktan dolayı da büyük mutluluk yaşıyoruz” dedi. 

PROJEYE TALEP PATLAMASI YAŞANIYOR

Gaziantep’te birçok projeye imza atan Demirbey OD Yapı, başarılı projeleri ile sektörde adını duyurmaya devam ediyor. Demirbey OD Yapı’nın son projesi olan ve Avrupai tarzda yükselen inşaat alanları için büyük bir talep patlaması yaşanırken hızla yükselen inşaat projesinde ise birçok farklılık ve konforu da içinde barındıran özellikleri müşterilerinin gözdesi oluyor.

PROJEMİZ OLAĞAN HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Prestijli Oto Galericiler Sitesi’nin inşaat çalışmalarından bahsederek projenin önem öneminden ve farklılıklarından bahseden Demirbey OD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Demir, “Bu projemiz ile Gaziantep’te diğerlerinden çok farklı bir inşaatı şehrimize kazandırmış olacağız. Prestijli Oto Galericiler Sitemiz birçok farklılığı ve konforu bünyesinde taşıyacak. Şu ana kadar birçok plaza ve inşaat çalışmalarımız oldu. Sektörde kalitemizin hakkını vermek için her projemizde daha farklı ne yapabiliriz diye düşünerekten yola çıkıyoruz. Bu düşüncemiz her seferinde kaliteyi bir kademe daha yukarı çıkarıyor. Son projemiz olan Prestijli Oto Galericiler Sitemizde de bu kaliteyi ve farklılıkları görmek mümkün olacak” ifadelerinde bulundu.

20 YILDIR SEKTÖRDE BOY GÖSTERİYOR

Demirbey OD Yapı’nın 20 yıllık mesleki tecrübesinden bahsederek inşaat sektöründe sunmuş olduğu farklı konsept yapıdan bahseden Demir, “20 yıldır bu sektörün içerisindeyim. İnşaat baba mesleğimiz olduğu için bu sektörde adımızı duyurduk. Şu anda inşaat çalışmalarımızı kendi arazilerimiz üzerinde gerçekleştiriyoruz. Sektörümüzde bir takım eksiklikler gördüm. Bu eksiklikler içinde en bariz görünen ise gerek yaşam alanlarında gerek çalışma sahalarımızda sosyal yaşam alanlarının eksik oluşu geliyor. Biz bu eksikliği gidermek için çalışmalar geçekleştirdik. Örneğin KÜSGET bölgemizde alışveriş ve sosyal hizmetler konusunda eksiklikler oluğu için o alanlara sosyal tesisler oluşturdum. Bu alanlar içinde fırından tutun da kasaplara kadar yemek sektörü üzerine işletmelerimiz var. Yine bu alanlarda bankalar olacak. Binalarımızın üst kısımlarında sağlık tesisleri olacak. Biz yaptığımız işlerde öncelikli hedef olarak para kazanmayı görmedik” ifadelerinde bulundu.

YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR YAŞAM ALANI SUNUYOR

Demirbey OD Yapı olarak gerçekleştirdiği ve projelendirilmesi devam eden çalışmalardan bahseden demir, “KÜSGET Bölgesindeki yapmış olduğumuz sosyal tesis tarzındaki yatırımlarımızın yanı sıra otogar civarında oto galeri sitesine ek olarak yapacağımız ve içerisinde sosyal tesislerinin olduğu ilk etapta 33, daha sonra 36 dükkanlık projemizi hayata geçirdik. Bu dükkanların ruhsatlarını da aldık. Yatırım yaptığımız alanları sadece bir beton yığını olarak bırakmıyoruz yaşam alanlarına dönüştürüyoruz. Ben yüksek yapılaşma yapmıyorum. Yatay yönlü ticari ve sosyal donatı işletmeleri olarak inşaatlarımız devam ediyor” dedi.

ARTAN İNŞAAT MALİYETLERİ VE YÜKSEK BANKA FAİZLERİ SEKTÖRÜ VURDU

İnşaat maliyetlerinde yaşanan hızlı yükselişin ve yüksek banka kredi faizlerinin sektöre yansımalarını değerlendiren Demir, “Müteahhitler 2008 yılından bu yana Gaziantep’te çok güzel paralar kazandılar. Her şey çok güzeldi yolunda gidiyordu. İnşaat maliyetleri, mecburi zamlar, inşaat ürünleri ve bileşenlerine gelen zamlar dolayısıyla yüzde 70 seviyelerinde zam aldı. Bir de banka kredilerinin çok yüksek oluşu da sürece eklenince ne müteahhit konut yapabildi ne de vatandaş o binaları satın alabildi” dedi.

MÜŞTERİLERİMİZE ÖDEME KOLAYLIĞI SUNUYORUZ

Demirbey OD Yapı olarak vatandaşlara sunulan ödeme kolaylıklarından bahseden Demir, “Fiyatlar konusunda vatandaşlarımıza önemli kolaylıklar sunuyoruz. İşletmemizde yakın gelecekte vatandaşlarımız için bazı yatırım alanlarımızda banka kredi işine girilmeden kendi finansmanlarımızla alım kolaylığı sağlıyoruz. Halkımızı şuanda çok yüksek olan banka faizlerine maruz bırakmamak için kendi elimizi taşın altına koyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

BAŞARININ SIRRI DÜRÜST OLMAK

İnşaat sektöründe çekirdekten yetişerek bu günlere geldiğini söyleyen başarılı işadamı Oğuz Demir, ticaretin en temel başarı kriterlerinin başında dürüstlük geldiğini söyleyerek; “Ben inşaat işinin en temel noktası olan çıraklık kısmından geldim. Bu yüzden sektörümüzü çok iyi biliyorum. Ben 12 yaşından bu yana bu mesleği icra ediyorum. Babamın ve babam kadar değer verdiğim Bekir Akıncı’nın söylediği ‘Dürüst olun, dürüst davranın ve hakkınıza riayet edin’ sözleri, her zaman hayat felsefem olmuştur” ifadelerine yer verdi.

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DEVLETİMİZDEN DESTEK BEKLENTİSİ VAR

Arsa maliyetlerinin inşaat sektörüne ağır bir ekonomik yük getirdiğini söyleyen Demir, “Arsa maliyetleri Gaziantep’te çok yüksek. Durum böyle olunca, inşaat firmaları daha inşaata başlamadan büyük bir yükün altına girmiş oluyor. Devletimizden beklentimiz sektörümüze önemli desteklerin sunulmasıdır. İnşaat sektörü 367 kalemden oluşuyor ve son zamanlarda en çok fiyat artışı bu kalemlerde oldu. Ekonominin bel kemiği olan inşaat firmalarının yaşabilmesi ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayabilmesi için, devletimiz tarafından KOBİ teşvikleriyle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ