memo

Bugun...
20-10-2017 11:26 Kategori: GENEL

Büyükşehir'den vurgun haberine yalanlama

Büyükşehir'den vurgun haberine yalanlama
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te 6.5 milyon TL'lik vurgun" başlığı ile verdiği ve Sayıştay’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili raporundan skandal çıktığını belirtiği haberine belediyeden yalanlama geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet gazetesinin 20 Ekim 2017 Cuma günkü sayısında, “GAZİANTEP’TE VURGUN” başlığıyla kamuoyuna duyurduğu haberin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. "

Gaziantep'te 6.5 milyon TL'lik vurgun" başlığı ile verdiği ve Sayıştay’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili raporundan skandal çıktığını belirtiği haberine belediyeden yalanlama geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet gazetesinin 20 Ekim 2017 Cuma günkü sayısında, “GAZİANTEP’TE VURGUN” başlığıyla kamuoyuna duyurduğu haberin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

YAPILAN AÇIKLAMA

Cumhuriyet gazetesinin 20 Ekim 2017 Cuma günkü sayısında, “GAZİANTEP’TE VURGUN” başlığıyla kamuoyuna duyurduğu haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Mesnetsiz iddia üzerine kurgulanan haber tamamen kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Zira haberin başlığındaki anlamın içeriğinde tam tersi yönde yer aldığı görülmektedir.

Haberde, “Gaziantep’te 2006 yılından bu yana toplu ulaşımda kullanılan akıllı kartla (Kart 27) ilgili son iki yılın hesaplarında 6.5 milyon TL’lik açık tespit edildiğine” ilişkin iddianın aslı, TAM TERSİ YÖNDEDİR. Şöyle ki, 10 yıldır (2006-2016) devam etmekte olan Kart 27 Elektronik Bilet Sisteminin sözleşme süresi sona ermiştir. Belediyemiz yaptığı alımlarda, iş bitiminde geçici kabul işlemi öncesinde gerekli kontrolleri yapmaktadır. Uzman bilirkişilere belediyemizce yaptırılan geçici kabul öncesi incelemede bu açık tarafımızca tespit edilerek ilgili firmadan bu bedel talep edilmiş ve ilgili firma da bu açığı kabul ederek tespit edilen bu tutarı kurumumuza ödemiştir. Sayıştay’a da bu durum belediyemizce bildirilmiştir.

Özünde söz konusu hesaptaki eksiklik Sayıştay denetiminden önce belediyemizce tespit edilmiş olup tutarın kurumumuza tahsisi sağlanmıştır.

Gazetede yayımlanan haberin mesnetsiz, maksatlı ve kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği gayet açıktır.

Haber ile ilgili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak yasal tüm haklarımızı kullanacağımızı belirtir, kamuoyunun takdirlerine sunarız.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU