memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

05-12-2018 15:16 Kategori: GENEL

Anadolu basını ciddi bir sıkıntı içerisinde

Anadolu basını ciddi bir sıkıntı içerisinde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Anadolu basını ciddi bir sıkıntı içerisindedir ve yaşam mücadelesi vermektedir. Ekonomik darboğazdan geçtiğimiz bu süreçte, birçok gazete sayfa sayısını düşürmüş, birçoğu da siyah beyaz yayımlanmak mecburiyetinde kalmıştır."

Anadolu basını ciddi bir sıkıntı içerisindedir ve yaşam mücadelesi vermektedir. Ekonomik darboğazdan geçtiğimiz bu süreçte, birçok gazete sayfa sayısını düşürmüş, birçoğu da siyah beyaz yayımlanmak mecburiyetinde kalmıştır.

Her geçen gün artan girdi maliyetleri ile yükü daha da ağırlaşan yerel basına destek çağrısı yapan ve bunu ekranlardan her sabah tekrar tekrar gündeme getiren Fox TV Çalar Saat ProgramınınYapımcı ve Sunucusu İsmail Küçükkaya’ya yerel medya kuruluşları olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.

Çalar Saat Programı Türkiye’nin en çok izlenen sabah haber kuşağıdır. Ölçüm ve izleme raporları bunu tescillemiştir. Sayın Küçükkaya en fazla izlenen bu programında, her sabah Türkiye’nin farklıillerinden yerel gazetelerin sayfalarını ekranlara taşıyıp, milyonlara ulaştırmakla, zaten Anadolu basınının sesi olmuştur. Küçükkaya’nın yerel basına desteği bununla sınırlı kalmayıp, “abone olun, destek olun” çağrısı yapması, camiamız tarafından her türlü takdirin üzerindedir. Sayın Küçükkaya’nın “Lütfen her gün bir yerel gazete alın ki Anadolu’nun sesi kısılmasın. Demokrasininvazgeçilmezi olan yerel basına, bu zor günlerde büyük ihtiyaç var” şeklindeki sözleri bizlere moral vermektedir.

Anadolu basını, yayınlandığı yörenin sesidir, gözüdür, kulağıdır. Özelikle kâğıt başta olmak üzere girdi maliyetlerinin artması ile büyük bir zorluk içerisine giren Anadolu basınının ayakta kalmamücadelesine herkesin destek vermesini bekliyoruz. Desteğe en fazla ihtiyacımız olan şu günlerde, ulusal bir TV kanalından, yerel basına destek çağrısı yapılması ayrıca önemli ve anlamlıdır. 

Bu vesileyle meslektaşımız İsmail Küçükkaya’nın şahsında Fox TV ve Çalar Saat ailesine teşekkürü bir borç biliyoruz.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU