memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

24-11-2022 17:24 Kategori: GENEL

24 Kasım Öğretmenlerimizle Beraber Kutlandı

24 Kasım Öğretmenlerimizle Beraber Kutlandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Şehitkamil Kültür Merkezi’nde kutlama programı düzenlenirken pazartesi günü Karkamış’a yapılan hain terör saldırısında genç bir öğretmen olan Ayşegül Alkan’ın şehit olması kutlama programında hüznün hakim olmasına neden oldu."

Yapılan kutlama törenine Vali Davut Gül’ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Karataş, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.   

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Vali Davut Gül, şunları kaydetti: “Hüzünlü bir 24 Kasım geçiriyoruz. Ben bütün şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Eğitimde ne yaparsak yapalım eğitimin gücü, kalitesi öğretmenlerimiz kadar oluyor. Biz şuna şahidiz. Gaziantep’te her bir öğretmenimiz zamanını, bilgisini ve bütün kapasitesini çocukları ve okulları için, eğitimin bir adım daha ileriye gitmesi için harcıyor. Öğretmenlerimiz elinden geleni fazlasıyla yapıyor. O açıdan sizlere şükran borçluyuz. Bundan sonraki süreçte de sizlerle aynı kararlılık ve azimle devam edeceğiz. Ben bir kez daha şehit öğretmenimiz başta olmak üzere bütün şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli öğretmenlerimize; sağlık, sıhhat, afiyet, çalışanlara; başarılı bir eğitim hayatı diliyorum.

Bu toprakların artık acının coğrafyası olarak devam edemeyeceği vurgusunu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Kararlıyız, baş öğretmenimizin “Ya istiklal ya ölüm” dediği o duruşunda kararlıyız. Al yıldızlı bayrağı hiçbir zaman yere indirmemeye, ezanlarımızı dindirmemeye kararlıyız. O yüzden öğretmenler günü bizim için büyük bir onur ve gururdur. Siz bizim güneşimizsiniz. Türkiye yüzyılı öğretmenlerin yüzyılı olacak. Türkiye yüzyılı gençlerin yüzyılı olacak. Buna en yakın şehir de Gazişehir olacak.” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe törende yaptığı konuşmada Ayşenur öğretmenin bu öğretmenler gününe hüzün bıraktığını belirterek, “Üzgünüz, öfkeliyiz ama bir o kadar kararlıyız. Ayşenur öğretmenimizin ideallerini gerçekleştirmek için bugün ülküsüne, bayrağına, vatanına ve milletine hizmet için daha heyecanlıyız.” dedi.

Şiirlerin okunduğu, tiyatral gösterilerin sergilendiği törende birkaç gün önce Karkamış’ta  hain bir terör saldırısı sonucunda Şehit olan öğretmen Ayşenur Alkan da anıldı. 

Tören aday öğretmenlerin yemin etmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.   

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ