memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

22-03-2019 10:25 Kategori: GENEL

Özyurt, Gaziantepli iş adamlarıyla birlikte ilk uçuşa katıldı

 Özyurt, Gaziantepli iş adamlarıyla birlikte ilk uçuşa katıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"“Farklı ülkelerin önemli merkezlerine Gaziantep’ten gerçekleştirilecek karşılıklı uçak seferleri kentimizin ve bölgemizin ekonomisini olumlu etkileyeceği gibi ihracatımızın yanı sıra turizm çeşitliliğinin gelişmesini de sağlayacaktır”"

Gaziantep’ten farklı ülkelere ve kentlere direk uçuşların iş dünyası için büyük önem taşıdığını ifade eden Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt Gaziantep Erbil arasındaki direk uçuşların bölge ekonomisinin canlanması açısı açısından da önemli olduğunu ifade ederek karşılıklı uçuş noktalarının artması sadece ihracatı değil, turizm başta olmak üzere bir çok sektörü olumlu etkileyeceğini sözlerine ekledi. 

 

Gaziantep Erbil arasında THY-Anadolu Jet tarafından başlatılan karşılıklı seferleri değerlendiren Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt Gaziantepli iş adamlarıyla birlikte ilk uçuşa katıldı. Özyurt hızla gelişen dünyada zamanın her geçen gün daha çok değerli hale geldiğini ifade ederek ulaşımda sağlanan kolaylıkların sadece sanayici ve iş adamları için değil gerek Türkiye gerekse Irak içinde büyük önem taşıdığını ifade etti. Uçuş sonrası bir değerlendirme yapan Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt “THY-Anadolu Jet tarafından başlatılan Gaziantep Erbil uçuşlarının il seferine Gaziantep, Nizip ve İslahiye Ticaret Odası başkan ve meclis üyeleriyle birlikte katıldık. Bu seferler iş dünyamız için olduğu kadar bir çok sektörün gelişmesi ve turizm çeşitliliğin artması açısından da büyük önem taşıyor. Önümüzdeki süreçte dünyanın bir çok merkezine direk uçuşların yapılmasını bekliyoruz. Gaziantep 180 ülkeye ihracat gerçekleştiren önemli bir kent konumunda. Nizip’ten 103 üretici ve  ihracatçı firmamız bulunmakta, sektörel bazda ise fıstık, bulgur, sabun, yemeklik yağ, otomotiv, inşaat malzemeleri, konserve, basınçlı kap (LPG Tankları), makina, sakız, baharat, un ve gıda sektörleri yer almamaktadır. Uluslararası ulaşımın sanayici, iş adamlarımız ve ihracatçılarımız için direk hale gelmesi elbette ihracatımızın arttırılmasında da önemli rol oynayacaktır. Sadece ihracat değil Gaziantep ve Nizip’in turizm başta olmak üzere birçok sektörünü olumlu etkileyecektir” dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU