memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

07-05-2020 11:21 Kategori: GENEL

Evde Aileniz ve Arkadaşlarınız ile Keyifli Vakit Geçirin

 Evde Aileniz ve Arkadaşlarınız ile Keyifli Vakit Geçirin
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Evde sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek için oyunlar oynayabilir ve aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Bu konuda birçok alternatif mevcuttur."

Sizin için cimri.com üzerinden evde vakit geçirebileceğiniz ürünleri inceledik. İşte evde aileniz ve arkadaşlarınız ile vakit geçirebileceğiniz o ürünler…

Yapboz Oynayarak Kişisel Becerilerinizi Geliştirin

Çok eski oyunlardan biri olan yapboz farklı yanlarınızı ortaya çıkarır. Özellikle bulmacalara meraklıysanız evde tek başınıza ya da sevdiklerinizle yapboz oynayabilirsiniz. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan yapboz ile ev içinde güzel bir aktivite oluşturabilirsiniz. Günümüzde farklı markaların birçok yapboz seçenekleri mevcuttur. Kendinize en uygun yapbozu satın alarak belirlediğiniz süre içinde yapbozları tamamlayabilirsiniz. Parça sayısı fazla olan yapbozlar biraz zamanınızı alabilir. Yapboz konusunda ustalaşmak istiyorsanız bu becerinizi geliştirmek için internette yer alan videoları izleyebilir ve deneyim kazanabilirsiniz.  Daha az sayıda oluşan yapbozları bir kaç saat içinde bitirebilir ve ortaya çıkan tabloyu izleyebilirsiniz. Yapbozlar farklı renklerde ve büyüklükte olabilir. Oynayacağınız yapbozun kaç adet parçadan oluştuğunu belirleyebilirsiniz. Bu durumda size en uygun fiyatlar ile hızlı bir şekilde yapboz sahibi olabilirsiniz. Bu ürünleri en yakın satış noktalarından temin edebileceğiniz gibi internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Tabu ile Keyifli Vakit Geçirin

Evde ya da açık ortamda oynanan bir diğer oyun olan tabu, aynı zamanda bir genel kültür oyunudur. Oynanış sistemi basittir. Kart destelerinin üzerinde yer alan kelimeleri kendi takımınıza anlatarak oyuna başlayabilirsiniz. Tabu genelde en az iki takım oluşturularak oynanır. Her takım üyesi kendisine sıra gelince elinde olan kartta yazılı kelimeyi açıklamaya çalışır. Hangi takım daha fazla kelimeyi açıklarsa oyunu kazanır. Tabunun belirli kuralları vardır. Söylenmemesi kelimeleri kullanmadan ana kelimeyi anlatmanız gerekir. Böylelikle oyunda rekabet artar. Tabu oyununu ufak ödüller ile daha heyecanlı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin kaybeden takımın yemek hazırlaması gibi… Tabuyu sadece evde değil piknik alanları gibi açık bir yerde de oynayabilirsiniz. Tabu çeşitleri her geçen gün kendini yeniler ve farklı kelimeler ile oyuna devam edilir. Aileniz ya da arkadaşlarınız ile bu oyunu oynayabilirsiniz. Kendi bütçenize göre en ucuz tabu ürünlerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu ürünleri kolay bir şekilde kendi kutusunda muhafaza edebilir ve daha sonra tekrar oynayabilirsiniz.

Gitar Öğrenmeye Başlayabilirsiniz

Müzik dinlemenin yanı sıra kendi bestelerinizi gitar ile oluşturabilirsiniz. Satın alacağınız bir gitar ile müzik hayatına bir adım atabilirsiniz. Ev ortamında kolay bir şekilde internette yer alan gitar derslerini takip ederek gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Notaları öğrendikten sonra uygulamalı olarak gitar üzerinde müzik yapabilir ve kendinizi geliştiren bir hobi edinebilirsiniz. Gitar çalmak kolay gözükse de bazı kuralları vardır. Öncelikle satın alacağınız gitara karar vermelisiniz. Slow müziklerden hoşlanıyorsanız akustik bir gitar tercih edebilirsiniz. Metal ya da rock müzik ile ilgileniyorsanız elektro gitar satın alabilirsiniz. Günümüzde farklı markaların gitar modelleri vardır. Kendinize en uygun gitar modelini kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünleri kendi kılıfında saklayabilir ve muhafaza edebilirsiniz. Gitara başlamadan önce gitar üzerinde ritim alıştırması yapabilir ve notaların yerlerini öğrenebilirsiniz. Dijital programlar sayesinde gitar akortunu ayarlayabilir ve doğru seslerin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Farklı gitar hocalarından internet ortamında gitar dersleri alabilir ve gitar öğrenme sürenizi hızlandırabilirsiniz. Elektro gitarları ses sistemlerine bağlayabilir ve daha canlı bir müzik yapabilirsiniz. Aynı zamanda akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden ritim programlarını kullanarak gitar çalmayı daha pratik bir hale getirebilirsiniz. Aile ve arkadaş ortamında gitar çalarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. 


 HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna