memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

09-05-2019 14:29 Kategori: EKONOMİ

Yıllıkta da şampiyon Dolar!

Yıllıkta da şampiyon Dolar!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Finansal Yatırım Araçları Reel Getiri Oranları Nisan ayı sonuçları değerlendirildi. Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek getirinin Amerikan Dolarında gerçekleştiği bildirildi."

En yüksek aylık reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %2,35, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %3,65 oranlarıyla Amerikan Doları'nda gerçekleşti.

Euro ve altın da kazandırdı

Aylıkta Dolardan sonra Euro ve külçe altın yatırımcısına en fazla kazandırdı. %6,34 oranı ile en çok BIST 100 (borsa), sonra ise %5,57 oranında Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) yatırımcısına kaybettirdi.

Üç aylık değerlendirmede yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yine Dolar olurken borçlanma senetleri yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Altı aylık değerlendirmeye göre ise devlet iç borçlanma senetleri yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde Euro en çok kaybettirdi.

Yıllıkta da şampiyon Dolar

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü, açıklamada yıllık değerlendirmede de bulundu. Yıllık en yüksek reel getirinin Dolarda gerçekleştiği belirtildi. Diğer taraftan borsa, yıllıkta yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Finansal yatırım araçlarının aylık reel getiri oranları, Nisan 2019Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU