memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

28-11-2021 12:12 Kategori: EKONOMİ

Yarım asırlık Gaziantep Fedaioğlu unları yeni ürünlerini tanıtıyor

Yarım asırlık Gaziantep Fedaioğlu unları yeni ürünlerini tanıtıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te faaliyet gösteren ve Türkiye'nin dört bir yanı ile dünyanın pek çok noktasına un ihraç eden Fedaioğlu Un, 46 yıldır vatandaşın tercihi olarak yemeklere ve tatlılara lezzet katıyor. "

Gaziantep'te 46 yıl önce kurulan Fedaioğlu Un, yaklaşık yarım asırdır baklavalık, böreklik ve yufkalık unları ile sektörün çok büyük bir kısmına hizmet sunmaya devam ediyor. Fedioğlu Un, yıllardır doğallığı ve lezzeti vatandaşlarla buluşturmak için özenle seçilen yöresel ve geleneksel buğdayları, üstün teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her çuvalda en iyi kalitede sofralara ulaştırıyor. 
 
 Fedaioğlu Un'dan özel baklavalık, böreklik ve yufkalık unlar: 
Fedaioğlu Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Engin Müderris Fedaioğlu: Un ile ilgili bilgiler vererek,"Yıllardır un sektöründe zirvede yer alan Fedaioğlu Un, her türlü  baklava, börek, yufka, erişte ve genel hamur işleri yapımında kullanabilen özel un çeşidiyle de farkını ortaya koyuyor. Fedaioğlu Un, kaliteyi ve lezzeti, buğdayın doğal yapısında da olan vitamin ve mineralleri muhafaza edilerek güçlendiriyor.
Orijinal sert-yarı sert-yumuşak ve durum buğdaylar ile zenginleştirilen Fedaioğlu baklavalık, böreklik ve yufkalık unları ile daha sağlıklı beslenmeyi ve yemekler ile tatlılardaki lezzeti artırmayı hedefliyor. Zenginleştirilmiş Fedaioğlu Baklavalık-Böreklik ve Yufkalık Unları özellikle baklava ve börek yapımında, ayrıca diğer unlu mamullerin yapımında da kullanabiliyor" dedi 
  Baklavalık, böreklik ve yufkalık unlar nasıl hazırlanıyor 
 Fedaioğlu baklavalık, böreklik ve yufkalık unların hazırlanışı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Engin Müderris Fedaioğlu, "Fedaioğlu Un tarafından üretilen genel amaçlı (Tip 550/baklava/börek/kek) unlar, yaz ya da kış muhtelif yöresel ve geleneksel buğdaylardan ve  sulu veya susuz tarımsal tarla buğdaylarından yapılıyor. Bu unlar takriben yüzde 9 ile yüzde 15 oranında da protein içeriyor. Bu unlar, gevrek bir ürün  dokusu sağlarken, genel amaçlı una nazaran daha tanecikli bir yapı içerir.
Elastik, çiğnemeye uygun bir ürün dokusu sağlar; Buğday unları ekmeklik ve özel amaçlı olmak üzere iki gruba ayrılır. Özel amaçlı un baklava , börek , bisküvi, kek, pasta, yufka, pizza, hamburger, tahıllı ekmek, yöresel pideler gibi direkt tüketilen ürünlerin ve katkılı unlar, özel işlem görmüş unlar ve irmik altı unu gibi amaca yönelik mamullerin yapımına uygun buğday unudur" ifadelerini kullandı. 
  Gaziantep Fedaioğlu Baklavalık ve Böreklik Un
  Fedaioğlu Unların her türlü hamur işinde gönül rahatlığıyla kullanılabileceğini belirten Engin Müderris Fedaioğlu “Fedaioğlu Baklavalık ve Böreklik Un, her çeşit baklava ve börek yapımında kullanılabiliyor.
Kuvvetli un yapısı ile çok su kaldırır ve yüksek verim sağlayan baklavalık ve böreklik un, baklava ve börek yufkalarının yırtılmadan istenilen incelikte kolaylıkla açılabilmesi ve işlenebilmesini sağlıyor. Fedaioğlu Baklavalık ve Böreklik Un ile ağızda dağılan gevrek ve şerbeti güzel çeken dayanıklı ve kaldıkça dik duran dayanıklı baklavalar ve nefis börekler yapılabiliyor" şeklinde konuştu. 
  Fedaioğlu Makina Yufkalık ve Merdane Yufkalık Unlar
  Kaliteli un için doğal, lezzetli ve özenle seçilmiş buğday tercih ettiklerini ifade eden Fedaioğlu, "Yıllardır doğallığı ve lezzeti sizlerle buluşturmak için özenle seçilen buğdayları, üstün ve son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her çuvalda en iyi kalitede, usta ellere teslim eden Gaziantep Fedaioğlu Yufkalık Unlar, yufka yapımı için de oldukça idealdir.
Kuvvetli un yapısı ile çok su kaldıran ve yüksek verim sağlayan Fedaioğlu Yufkalık Unlar, yırtılmadan istenilen incelikte kolaylıkla açılabilen hamur yapısı ile işlemeyi kolaylaştırıyor. Gaziantep Fedaioğlu Yufkalık Un, yapışmayan, çabuk kurumayan, kenar yapmayan ve yırtılmayan yufkalar da yapılabiliyor. Fedaioğlu Yufkalık Unlar ile renk alan börekler, tatlılar, gözlemeler ve çeşitli hamur işleri kolaylıkla hazırlanabiliyor" diye konuştu. 
  "Çünkü siz iyi bilirsiniz, lezzetin doğasında ve hamurunda Fedaioğlu Un var" 
Unlarımızın lezzetin de doğasında ve hamurunda Gaziantep Fedaioğlu Unların yer aldığını vurgulayan Fedaioğlu Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Engin Müderris Fedaioğlu “Yaklaşık yarım asırlık sektör tecrübelerimiz ve kalitemiz ile ürettiğimiz unlarla çeşitli yemek ve tatlılar yapan herkese 'Çünkü siz iyi bilirsiniz, lezzetin doğasında hamurunda Fedaioğlu UN var' diyor ve sektöre en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğimize inanıyorum" dedi.


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ