memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

17-09-2022 13:02 Kategori: EKONOMİ

Vinil Eldiven Hangi Sektörlerde Kullanıma Uygun

Vinil Eldiven Hangi Sektörlerde Kullanıma Uygun
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Vinil eldivenlerin kullanımına çoğunlukla gıda endüstrisinde rastlanır. Besin işlenmesi, gıda hazırlama alanları dışında düşük riskli sağlık uygulamaları ve hafif temizlik, montaj hattı ya da imalat işleri için de kullanıldığı görülür. "

Tek kullanımlık vinil eldivenler, nitil eldivenlere göre daha az sağlamdır. Bu sebeple eldivenin dayanıklılığının o kadar da önemli olmadığı iş alanlarında tercih edilmelidir. 

Lateks içermeyen ve bu yüzden lateks alerjisi olan kullanıcılar için kullanışlı olan vinil eldivenler esnek ve yumuşak yapıya sahiptir. Bu nedenle eldivenin sıklıkla çıkarılıp yeniden giyildiği iş ortamlarında kullanılması, zaman yönetiminizi kolaylaştıracaktır. Ellerinizin özgürce hareket etmesine olanak tanıyan vinil eldiven görevlerinizi hızlı ve verimli bir biçimde yapmanızı sağlar. 

Kısa süreli işler için yaygın olarak kullanılan pudrasız ve steril olmayan bu eldivenler; ev ya da iş yeri temizliğinde, ortodonti kliniklerinde, güzellik salonlarında kullanılmaya uygundur. Ayrıca vinil eldivenlerin yağlara karşı olan direnci, onları konaklama endüstrisi için de ideal eldiven haline getirir. Yatak veya çamaşır değiştirme gibi genel temizlik kullanımı sırasında koruma sağlar. 

Dövme mürekkebi, kalıcı makyaj ve saç boyası gibi kozmetik sektöründeki kimyasal maddeler içeren ürünlerin kullanımında vinil eldivenlerin uygunluğu üründen ürüne değişiklik gösterebilir. Dövme yapan kişilerin ihtiyaç duyduğu güvenliği ve sağlamlığı vinil eldivenlerin sağlayabildiğini söylemek pek mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte tehlikeli kimyasal maddeler içermeyen saç boyalarında kullanmak mümkündür. Ancak yine de saç boyası kimyasalları ciltte alerjik reaksiyona neden olabilir. Eğer hassas bir cildiniz varsa nitril eldiven kullanarak bu sorunu önlemek en iyisidir.

Vinil eldivenleri satın almak için Beybi Eldiven satış sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ