Bugun...
08-08-2019 13:16 Kategori: EKONOMİ

TÜİK açıkladı! En yüksek aylık reel getiri...

TÜİK açıkladı! En yüksek aylık reel getiri...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Finansal Yatırım Araçları Reel Getiri Oranları Temmuz ayı sonuçları değerlendirildi. Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek getirinin BIST 100 endeksinde gerçekleştiği bildirildi."

En yüksek aylık reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %8,40, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %5,89 oranlarıyla BIST 100 endeksinde gerçekleşti.

Aylıkta borsadan sonra sırasıyla devlet iç borçlanma senetleri (DİBS) ve mevduat faizi yatırımcısına en fazla kazandırdı. %4,45 oranı ile en çok Euro, sonra ise %3,79 oranında Dolar yatırımcısına kaybettirdi.

Üç aylık değerlendirmede yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan devlet iç borçlanma senetleri  olurken Euro yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Altı aylık değerlendirmeye göre ise külçe altın yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde yine Euro en çok kaybettirdi. 

Yıllıkta şampiyon yine altın

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü, açıklamada yıllık değerlendirmede de bulundu. Yıllık en yüksek reel getirinin külçe altında gerçekleştiği belirtildi. Diğer taraftan borsa, yıllıkta yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Finansal yatırım araçlarının aylık reel getiri oranları, Temmuz 2019

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU