memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

27-10-2021 16:49 Kategori: EKONOMİ

Teymur Otomotiv yatırım alanlarını genişletiyor

Teymur Otomotiv yatırım alanlarını genişletiyor

"Gaziantep’in ve bölge illerin otomobil alanında A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarına cevap veren Teymur Otomotiv Endüstri A.Ş, yaptığı yeni yatırımları ile de dikkat çekiyor."

Otomobilden, inşaata, enerjiden mobese sistem kurulumlarına kadar birçok farklı alanda yatırımları olan Teymur Otomotiv, yaşanan pandemi sürecinde yerli temizlik makineleri üretip piyasaya sunmak için de gün sayıyor. Teymur Otomotiv olarak modern plazalarında tüm markaların ikinci el otomobillerini bulmanın mümkün olduğunu söyleyen Teymur Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Teymur, “Yatırımlarımızla hem şehir ekonomisi hem bölge hem de ülke ekonomisine katkı sunuyoruz” dedi. 

“MODERN PLAZMAMIZDA TÜM MARKALARIN İKİNCİ EL OTOMOBİLLERİNİ BULMAK MÜMKÜN”

Teymur Otomotiv Endüstri A.Ş’nin kuruluş sürecinden bahsederek şirketin kısa özgeçmişinden bahseden Teymur, “1984 yılında kurulan şirketimiz tekstil sektöründen sonra 1991 yılında da otomotiv sektörüne girmiştir. 7 bin 138 metre kare kapalı, 4 bin metre kare açık alana sahip modern plazamızda tüm markaların ikinci el araç satışlarını gerçekleştirmekteyiz” ifadelerinde bulundu.

BOSCH CAR MARKASI İLE TÜM MARKA VE MODELLERE SERVİS, BAKIM ONARIM HİZMETLERİ VERMEKTEYİZ

Teymur Otomotiv olarak sunulan hizmetlerden bahseden Teymur, “Daha önceki yıllarda TATA, CHEVROLET, OPEL, SAAB  markalarının yetkili satış ve servisliğini yapan şirketimiz 29 yıl sonra Opel yetkili satıcılığı ve servisini kendi isteği ile sonlandırmıştır. BOSCH CAR markası ile tüm marka ve modellere servis, bakım onarım hizmetleri vermekteyiz. Temmuz 2021 tarihi itibarıyla MITSUBISHI  MOTORS markasının da yetkili servisliğini bünyemize kattık. Müşteri memnuniyeti için çalışanlarımıza sürekli eğitimler verilerek konularında uzmanlıkları sağlanmaktadır. Servisimizde kaporta,boya,mekanik hizmetleri verilmektedir. Birçokbüyük sigorta ve filo şirketinin çözüm ortağıyız” diye konuştu.

“MÜŞTERİLERİMİZİN RİSKLERİNİ YOK EDİYORUZ”

Teymur Otomotiv’in aynı zamanda sigortacılık hizmetleri de sunduğunu söyleyerek müşterilerinin risklerini yok ettiklerini söyleyen Teymur, “İştiraklerimiz Teymur Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.’n de altı büyük sigorta firmasının  Acenteliği sürdürülmektedir. Kasko, trafik, işyeri ve konut  ile sağlık sigortaları konusunda uzman çalışma arkadaşlarımız ile hizmet vermekte, müşterilerimizin risklerini dağıtmaktayız.

“AMACIMIZ İTHAL OLARAK ALDIĞMIZ TEMİZLİK MAKİNELERİNİ YERLİLEŞTİRMEK”

Teymur Global olarak Almanya merkezli, Gansow, Stolzenberg, Duplex adı altında temizlik makine şirketleri ile de  birlikte çalıştıklarını söyleyen Teymur, “TEYMUR GLOBAL, Nisan 2016 tarihi itibari ile Almanya merkezli IP GANSOW GmbH, STOLZENBERG ve DUPLEX International zemin temizleme makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü alarak 30 yıllık bilgi, tecrübe ve kurumsal yapısıyla satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmek üzere kurulmuştur.

Flamingo markamız altında kendi makinelerimizin de satış ve servisini sürdürmekteyiz. Uzun süreli kiralama seçenekleri sunulmaktadır. Bir süredir bu binicili ve iticili makineleri daha da yerlileştirmek için çalışıyoruz. Amacımız bu ürünlerin ihracatıdır”.

“TEYMUR OTOMOTİV OLARAK İŞ KOLLARIMIZ FARKLI ALANLARDA DA DEVAM EDİYOR”

Teymur Otomotiv olarak firmalarının otomobil dışında, inşaat, kent güvenlik sistemleri kurulumu, rüzgar ve elektrik enerji üretimi alanlarında da faaliyet yürüttüğünü dile getiren Teymur, “TEYMUR PROJE olarak inşaat taahhüt işlerini yürütmekteyiz. Yedi şehrimizin kent güvenlik yönetim sistemi KGYS ( MOBESE)  kurulum ve montajlarını gerçekleştirdik. İş yeri anahtar teslim projeleri ve birçok firmanın kurumsal kimliğe uygun olarak yeniden tasarlanması işlemlerini yaptık. Rüzgar ve güneş enerjisi ile ilgili bazı çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

“ İŞ HAYATINDA SOSYAL PROJELERİMİZE HER ZAMAN ÖNEM VERİYORUZ”

İş hayatının yanı sıra yaptıkları sosyal projelerden de bahsederek verilen destek hizmetlerini açıklayan Teymur, “Teymur Otomotiv Endüstri A.Ş. olarak bölgemizde kültür ve sanat etkinliklerine de katkıda bulunmaktayız.

Teknik okullara motor, şanzıman gibi eğitim gereçleri hibe ediyoruz. Buralarda okuyan orta öğretim ve üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlıyoruz. TOBB Üniversitesi ile karşılıklı protokol imzaladık. Köy ilkokullarının yenilenme, bakım, boya işlerini yaptık. Gülşen Batar Anadolu Lisesi ile bir hatıra ormanını hayata geçirdik. İhtiyaç sahipleri ve çalışanlarımızın çocuklarına eğitim bursu vermekteyiz” dedi.

“ÜLKEMİZDEKİ HER KESİMDEN VATANDAŞIMIZIN EN AZ BİR ARACI OLSUN İSTİYORUZ”

Otomotiv sektörünün  pandemi sürecinde zorlu bir dönem yaşadığını söyleyerek araç fiyatlarının  ve banka kredi oranlarının yüksekliğinden bahseden Teymur, “Otomotiv sektörü yaşanan pandemi dolayısıyla biraz sıkıntılı bir sürece girdi. Kimse seyahat edemedi. Herkes evlerinden çalıştığı için şirket araçları yürümedi. Genelde servis hizmetlerinde ve satışlarında bir gerileme söz konusuydu. Fakat normalleşme başlayınca bu ertelenen talep yeniden gün yüzüne çıktı. Yine otomobil fiyatlarında da bir hareketlilik yaşandı. Döviz kurlarının yükselmesiyle birlikte sıfır otomobil fiyatları yükselince ikinci el otomobil fiyatları da artış gösterdi. Banka kredilerinin oranları şu anda yüksek bu oranların düşmesini bekliyoruz. Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de herkesin araç sahibi olmasını istiyoruz. Kişi başı otomobil sayısı ülkemizde Avrupa’ya göre halen düşük” diye konuştu.

“GAZİANTEP OTOMOBİL PARÇA VE MONTAJINDA POTANSİYELİNİ GÖSTEREMİYOR”

Gaziantep’ yüksek sanayi üretimlerine sahip olmasına rağmen otomobil hususunda geri kaldığını söyleyerek otomobil sektöründe Gaziantep’in adını duyurması gerektiğini dile getiren Teymur, “Otomotiv sanayi yatırımları genelde limanı olan şehirlerde oluyor. Çünkü otomobilin malzeme ve parça  lojistiği deniz yoluyla yapılıyor. Bu konuda Bursa ilimiz yıllardır çok önde. Yedek parça konusunda da Konya ilimiz de son yıllarda hızlı bir atılım gerçekleşti. Birçok farklı üretici bir araya gelerek tek marka altında pazarlama yapıyorlar. Yine İstanbul Gebze’de bir takım otomobil firmaları yedek parça ve montaj için faaliyet gösteriyor. Bu konuda Gaziantep potansiyelini gösteremiyor” şeklinde konuştu. 

“KENDİMİ HOBİLERİMLE ZAMAN GEÇİREREK DİNLENDİRİYORUM” 

Yoğun iş yaşamında yer alan herkesin hobileri için kendilerine zaman ayırmaları gerektiğini söyleyerek kendi hobileri üzerine açıklamalarda bulunan Teymur, “İnsanların hayatının sadece iş olmaması gerekiyor. Özellikle ileriki yaşlar için bu çok önemli. İş hayatından çekilince boşa düşmemek için bir takım hobilerimizin olması gerekiyor. Ben de hobilerimle zaman geçirerek dinlenebiliyorum. Pilotaj eğitimi ile PPL uçuş sertifikamı alarak pilot oldum. Kullanabileceğim uygun uçak ve zaman bulduğum zaman uçuyorum. Bunun dışında fotoğraf sanatı ile ilgileniyorum. 35 yıl sonra ikinci üniversiteyi bitirdim. Bu eğitimimi de fotoğrafçılık üzerine gerçekleştirdim. Okullu olduktan sonra bir takım jürilere davet edilmeye başladım .Alaylı ile mektepli olmanın farkını daha iyi anladım. Bir takım fotoğraf yarışmalarına katılıyorum.  Ben mimari ve şehir fotoğraflarını yoğunluklu olarak çekiyorum.  Bir takım sergilere katıldım, yurtiçi ve yurtdışı ödüllü fotoğraflarım var.

 Yine 2000’li yıllarda bir yarış otomobili hazırlayıp yarışmaya katıldık, şehrimize kupalar getirdik.” açıklamalarına yer verdi. 

“ARTAN DÖVİZ FİYATLARI OTOMOBİL SEKTÖRÜNÜ DE DERİNDEN ETKİLEDİ”

Döviz kurunda yaşanan artışların otomobil sektörüne de fiyat artışı olarak yansıdığını ve bu yansımanın otomobil satışlarında durgunluğa sebep olduğunu belirten Teymur, “Sıfır otomobil fiyatlarında fiyatlar çok yükseldiği için sektör bir takım durgunluklar yaşıyor.  Ekonomi düzeldiği zaman otomobil sektöründeki dalgalanmaların da düzeleceğini düşünüyorum” dedi. 

“İŞVERENİN DE İŞÇİNİN DE SORUNLARI ADALETLİ BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜLMELİ”

İş sektöründe işletme ve çalışanlar açısından yaşanan sorunları dile getirerek sorunların çözülmesi için çağrıda bulunan Teymur, “Gaziantep ekonomisinde iş konusunu  işyerinin karşısındaki komşu belirliyor. Birisi bir sektörde para kazandığı zaman ilgi alakası olmasa bile herkesin o sektöre yöneldiğini görüyorum. Gaziantep’te katma değeri çok yüksek teknolojik işler ne yazık ki yapamıyoruz. Yetişmiş ve ara eleman sıkıntımız çok fazla. Bu esnada kıdem tazminatları sorununun çözülemediğini de görüyoruz. Bu konuyu her platformda dile getiriyorum. Bu mesele artık çözüme kavuşmalı. Çalışanından memnun olmayan işveren çalışanı ile yolunu ayırabilmeli. Çalışan da istemiyorsa o işyerinden ayrılabilmeli. Fakat bu tazminat beklentisi nedeniyle karşılıklı bir şekilde memnuniyetsiz bir şekilde çalışmalar sürdürülüyor. İş hayatında bu sorunun çözülmesi gerekiyor. İkinci bir beklentimiz de iş mahkemelerinde halen işveren mahkemeleri kaybediyor. Burada bir pozitif ayrımcılık söz konusu. Bu konuda da  adalet bekliyoruz” açıklamalarına yer verdi. 

“OTOMOBİL SEKTÖRÜNDEKİ TECRÜBEMİZE DAYANARAK KENDİ YERLİ TEMİZLİK MAKİNELERİMİZİ ÜRETİP PİYASAYA SUNMAYA HAZIRLANIYORUZ”

Temizlik sektöründe otomobil tecrübelerine dayanarak temizlik sektöründe de yerli makine üretimine başladıklarını söyleyerek piyasaya sunulacak olan makinelerin son aşamasında olduğunu dile getiren Teymur, “İstanbul’daki şirketimizi ve hijyen sektörümüzü büyütüyoruz. Endüstriyel Premium temizlik makineleri getirdiğimiz bir işimiz var. Bu işimiz pandemi döneminde daha da önem kazandı. Ancak döviz nedeniyle makine fiyatları çok fazla yükseldiği için bir takım tereddütlerimiz de var. Bu yüzden bu makineleri yerlileştirmeyi de düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalarımız var. Prototiplerimizi de hazırladık. Bir takım testler de yaptık. En kısa süreçte kendi yerli temizlik makinelerimizi de faaliyete alacağımızı düşünüyorum. Önce bu düşündüğümüz temizlik makinelerinin tasarımlarını yaptırdık. Bu tasarımları faaliyete geçirebilecek bir şirket ile görüştük. Şirket bize prototiplerini hazırladılar. Yine üniversitelerden destek aldık. Şu anda makinelerimiz çalışır vaziyette. Bir tek dış kabuk kısımları kaldı. Çizimleri de bitme aşamasında. Bunu da tamamlayıp önümüzdeki birkaç ay içerisine yerli makinemizi piyasaya sunacağız” diye konuştu. 

“GELENEKSEL YÖNTEMLERLE TEMİZLİK UYGULAMASINA MAKİNE ALTERNATİFİ SUNUYORUZ”

Bugün halen işyerlerinde, fabrikalarda ve depolarda geleneksel yöntemlerle temizlik işlerinin yapılmaya çalışıldığını ve bu soruna çözüm için temizlik makinelerinin üretimine başlayarak hijyen alanında da fark yaratacaklarını dile getiren Teymur, “İşyerlerinde, fabrikalarda, depolarda halen geleneksel yöntemlerle paspas ve kovayla temizlik yapılıyor. Biz bu makineleri işyerlerinin büyüklüğüne göre raf genişliğine göre binicili ve iticili makineler getirerek köpüksüz deterjanlarla hijyen sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Bu makineleri uzun vadede şirketlere kiralama usulüne de gideceğiz. Elindeki  makinesi yetersiz ve verimsiz olan firmalarla  takas işini de yürütüyoruz. Makinelerimiz teşvik projelerinde de yer alıyor. Şu anda İtalyan ve Alman markaların makinelerini getiriyoruz.Sektördeki en uzun garanti süresini veriyoruz. Dört makinenin distribütörlüğünü üstlenmiş durumdayız.  Yine ayrıca buharlı temizlik makineleri de getiriyoruz. Daha çok otellerde kullanılıyor. Duvar ve yer temizlikleri buharlı makinelerle yapılıyor. Temizlik şirketleri, AVM’ ler ve hastaneler, lojistik depoları, büyük sanayi kuruluşları, kamu kurumları  ve zincir marketler müşterilerimiz, bu kuruluşların çözüm ortağıyız. İstanbul ve Gaziantep servislerimizde diğer markaların bakım ve onarımlarını da yapmaktayız.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ