memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

08-05-2020 23:22 Kategori: EKONOMİ

Tekstil firmalarını denetleyin!..

Tekstil firmalarını denetleyin!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te maske kumaşı üreten işletmeler olarak bilinen bazı firmaların maske yapımı için kumaş talep eden firmalardan çok astronomik rakamlar talep ettiği ileri sürüldü. "

Müşterilerden oldukça yüksek fiyat talep eden firmalar ücretini peşin aldıkları kumaşların siparişlerinin de 6 ay sonraya yetişeceğini söylüyorlar. Birlik beraberlik vurgusunun sıkça yapıldığı ve ihtiyaç duyulduğu bu günlerde maske konusunun da oldukça sansasyonel bir hal alması karşısında Gaziantep’in tekstil firmalarının durumu fırsata çevirmeye çalışmaları vatandaştan büyük tepki topluyor. Vatandaş, Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere Gaziantep Valiliği’ni ve bağlı denetleyici birimlerin harekete geçmesini ve bu rantçılığın önüne geçilmesini bekliyor.

Koronavirüs ile mücadelede maskenin büyük bir öneme sahip olması üzerine Gaziantep’teki bazı tekstil firmaları durumu ranta çevirmeye çalışıyor. Maske kumaşı üreten firmalar maske üreten firmalardan çok yüksek ücretler talep ediyor. Yıllardan beri aynı kumaşı aynı firmalardan çok ucuza alırken şimdi aynı kumaşın yaklaşık 150 katına satılmasına tepki gösteren maske üreticileri maske için kumaş temin etmekte güçlük çektiklerini dile getiriyor. Ayrıca maske üreticilerinden kumaşın ücretini tahsil eden kumaş firmaları maske üreticilerine bu kumaşları yaklaşık 6 ay sonra teslim edeceklerini söylüyor.

Birlik beraberliğe ve yardımlaşmaya en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde tekstil firmalarının maske kumaşı konusunu adeta ranta çevirmeleri vatandaşın tepkisini çekerken, Ticaret Bakanlığı ve Gaziantep Valiliği başta olmak üzere denetleme mercilerinin konu hakkında harekete geçmesi bekleniyor.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU