memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

17-05-2021 21:20 Kategori: EKONOMİ

Solar Jel Akü Çeşitleri Nelerdir?

Solar Jel Akü Çeşitleri Nelerdir?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Solar jel akü çeşitleri güneş enerjisi ve denizcilik sistemlerinde kullanılması önerilen, içerisinde jel bulunan akü tipleridir. Akünün derinlik ve döngü performansı açısından yüksek olması, hava şartlarına dayanıklılığıyla da uzun süre çalışma özelliği sunar. RV, Flooded ve AGM modelleri olarak elektroliti kullanarak iç mekaniklere zarar vermeden kullanım sağlar. "

Solar Jel Akü Flooded Tipi 

Flooded tipi akü modelleri, kapalı jel akülerdir. Gaz salma özelliği olmadığı için havalandırmasız da kullanılabilen üstün performansı jel akü çeşitleri arasında yer almaktadır. İç mekaniklere sabitlenerek, enerjinin depolanmasında etkili formüle edilmiştir. 

Sabit sıcaklık gerektiren kullanımıyla, uzun süreli bakıma gerek duymadan, düşük enerjili araçlarda kullanılması önemlidir. Enerji sistemleri açısından depolama kapasitesi yüksek olduğu gibi deşarj mekanizması da uzun süre sağlıklı çalışacaktır. Solar jel akü çeşitleri sabit sıcaklıkta flooded tip olarak havalandırma sistemlerine ihtiyaç duymamaktadır. 

Solar Jel Akü Modelleri 

Sabit sıcaklığa ihtiyaç duyarak, flooded modellerden ayrı olarak gaz salınımı yapmaktadır. Gaz salınımı nedeniyle kapalı alanlarda kullanılmaması ve havalandırma sistemine bağlı olarak çalışması önemlidir. Jel kıvamında olan iç mekanizması, titreşimlere ve sarsılmalara karşı dayanıklıdır. 

Sabit sıcaklıkta kullanılarak, gaz salınımından kaynaklı açık havada kullanımı önemlidir. Mekanizmanın içine akma yapmaz ve mekanik düzeneğe zarar vermez. Uzun süre kullanım imkanı sunarak, yüksek performansa sahiptir. Kuru ve sıvı akü modellerinden ayrı olarak bakımın artmasına kullanılan yıllar içerisinde ihtiyaç duyulur.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ