memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

11-05-2020 12:58 Kategori: EKONOMİ

Gaziantep'te maske kumaşı fiyatları 10 katına çıktı!

Gaziantep'te maske kumaşı fiyatları 10 katına çıktı!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de hemen her kesim el ele verip Koronavirüs’ün olumsuz etkilerini bertaraf etmeye çalışırken Gaziantep’te bazı tekstil firmaları maske kumaşı fiyatlarını 10 katına çıkardı. "

Maske üreten firmalar oldukça düşük maliyete maske üretip ülkenin içinde bulunduğu duruma katkı vermeye çalışırken maske kumaşını temin eden tekstil firmaları fiyatları on katına çıkararak sürece adeta hançer saplıyor. Vatandaş ve maske üreticileri de bu durum karlısında maliye müfettişlerini göreve davet ediyor.

Maske kumaşı temin eden firmalar Koronavirüs salgını öncesinde 3-4 dolara sattıkları maske kumarının kilogram fiyatını on katına yükseltti. Maske üreten firmalar bu durumun kriz firsatçılığı olduğunu dile getirerek yetkililerin duruma müdahale etmesi gerektiğini belirtiyor. Vali Davut Gül başta olmak üzere Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Bakanlığı ve maliye müfettişlerinin maske kumaşı temin eden firmalardan fiyat yükseltenlere yaptırım uygulaması bekleniyor.

Koronavirüs salgını sürecinde tüm dünyada maske sıkıntısı yaşanırken Türkiye’nin ve özellikle de Gaziantep’in tekstil konusunda ilerlemiş olmasıyla maskede sıkıntı yaşanmaması bekleniyordu. Ancak maske sorununun sıklıkla dile getirildiği bu günlerde maske kumaşı üreten firmaların adeta maske üretimini durdurmaya yönelik hareket etmesi ve ülkenin seferber olup el eşe verdiği bu süreci fırsata çevirmeye çalışması vatandaşın da büyük tepkisini topluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm yöneticiler Koronavirüs’ü fırsata çevirmeye çalışanlara sürekli uyarılarda bulunuyor. Ancak buna rağmen Gaziantep’te bası tekstil firmaları birlik beraberlik duygusundan yoksun şekilde kumaşların fiyatlarını artırarak durumu fırsata çevirmeye çalışıyor. Bu firmaların denetlenmesi ve maske üretimine büyük engel oluşturan bu duruma müdahalede bulunulması bekleniyor.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU