memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

29-09-2018 13:50 Kategori: EKONOMİ

Gaziantep'in Baklavada yeni markası ‘ŞAŞI GURME

Gaziantep'in Baklavada yeni markası  ‘ŞAŞI GURME
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Baklavanın anavatanı Gaziantep’te yeni bir marka doğuyor. Gaziantepli baklavacı Mustafa Alpdoğan’ın yeni açtığı ‘Şaşı Gurme’ Saray Baklavası, özellikle 5x5 ebatındaki dev baklava tepsisi tabelasıyla dikkat çekiyor."

 

Baklavanın anavatanı Gaziantep’te yeni bir marka doğuyor. Gaziantepli baklavacı Mustafa Alpdoğan’ın yeni açtığı ‘Şaşı Gurme’ Saray Baklavası, özellikle 5x5 ebatındaki dev baklava tepsisi tabelasıyla dikkat çekiyor.

BAKLAVADA GAZİANTEP’İN YENİ MARKASI OLACAĞIZ

Gaziantep’in tarihi ve turistik merkezlerinden Karagöz Caddesi ve Elmacı Pazarı’nın ortasında yer alan Şaşı Gurme Saray Baklavası, daha şimdiden yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri oldu. Tarihi Karatarla Cami yakınlarında baklava sektörüne giriş yapan Şaşı Gurme Saray Baklavası sahibi Mustafa Alpdoğan, her gelen müşteriyi sarayda ağırlamış gibi ağırladıklarını ve bu yüzden Saray Baklavası ismini koyduklarını söyledi. Öncelikle Gaziantep’te daha sonra çevre illerde şubeler açacaklarını belirten Alpdoğan, baklavada Gaziantep’in dünyadaki yeni markası olacaklarını vurguladı.

MİDE DOSTU, HAFİF VE İDDİALI

Özellikle dev baklava tepsisi şeklindeki tabelanın herkesin ilgisini çektiğini belirten Alpdoğan, 5x5 metrelik tabelanın dünyada tek olduğunu söyledi. Baklava kenti olan Gaziantep’te yeni marka olmak istediklerinin altını çizen Alpdoğan, kendilerini diğer baklava markalarından ayıran en önemli özelliğin Maraş dondurması ile Gaziantep baklavasını aynı tabakta buluşturmaları olduğunu söyledi. Bu iki eşsiz lezzeti müşterilere birlikte sunduklarını kaydeden Alpdoğan, ürünlerinin tamamının doğal olduğunu ve hiçbir katkı maddesi kullanmadıklarını vurguladı.

MARAŞ DONDURMASI VE BAKLAVA ‘ŞAŞI GURME’DE BULUŞTU

Saray baklavasının en önemli özelliğinin ise mide dostu ve hafifliği olduğunun altını çizen Alpdoğan, dünyaca tanınan Gaziantep Baklavası ile Maraş dondurmasını birleştirerek eşsiz bir lezzet ortaya çıkardıklarını söyledi. Normalde dondurmacının baklava, baklavacının da dondurma satmadığını belirten Alpdoğan, bu iki mükemmel lezzetin aslında ikiz kardeş olduklarını ve ayrılmaz bir ikili olacaklarını kaydetti. Alpdoğan, “Maraş dondurması ile Gaziantep Baklavasını birleştirdik. Bu ikisi aslında ikiz kardeştir. Birbirinden ayrılmaz bu ikiliyi birleştirerek hafif bir tatlı yapmak istedik. Saray baklavasının asıl özelliği budur. Mideyi yakmayan hafif bir lezzet yakaladık. İnsanlarımız tatlı yiyip pişman olmasın istedik. Saray Baklavasının en büyük özelliği mide dostu ve hafif olmasıdır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Bu mükemmel lezzeti iyi tanıtarak Gaziantep’in dünyadaki yeni markası yapacağız” dedi.

GAZİANTEPLİLER BU TADI ÇOK SEVECEK

Gaziantep’in ismini dünyada duyurmak ve bu yeni lezzetle marka olmak istediklerini vurgulayan Alpdoğan, dondurma ve baklavanın eşsiz buluşmasını Gazianteplilerin çok seveceğini söyledi. Tamamen hijyenik ortamda titizlikle hazırlanan baklava çeşitleri ve Maraş dondurmasının birlikte mutlaka denenmesinin gerektiğini kaydeden Alpdoğan, tüm Gazianteplileri bu yeni lezzeti tatmaya davet etti.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU