memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

25-03-2019 12:08 Kategori: EKONOMİ

Demir: Sektöre farklı bir bakış açısı getirdik

Demir: Sektöre farklı bir bakış açısı getirdik
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İnşaat sektöründe sunmuş olduğu farklı konsept yapılarla adından sıkça söz ettiren Demirbey OD Yapı, Gaziantep’te insanlara yaşam alanı sunuyor. İnşaat ve yapı sektörüne farklı bir bakış açısı getirdiklerini söyleyen Demirbey OD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Demir, “Projelerimizle alışılmışın dışına çıkarak insanlara rahat bir nefes alacağı yaşam alanları sunuyoruz” dedi. Demir, sektörel başarılarını dergimize açıklayarak girişimcilere de tavsiyelerde bulundu. "

Demirbey OD Yapı’nın 20 yıllık mesleki tecrübesinden bahsederek inşaat sektöründe sunmuş olduğu farklı konsept yapıdan bahseden Demir, “20 yıldır bu sektörün içerisindeyim. İnşaat baba mesleğimiz olduğu için bu sektörde adımızı duyurduk. Şu anda inşaat çalışmalarımızı kendi arazilerimiz üzerinde gerçekleştiriyoruz. Sektörümüzde bir takım eksiklikler gördüm. Bu eksiklikler içinde en bariz görünen ise gerek yaşam alanlarında gerek çalışma sahalarımızda sosyal yaşam alanlarının eksik oluşu geliyor. Biz bu eksikliği gidermek için çalışmalar geçekleştirdik. Örneğin KÜSGET bölgemizde alışveriş ve sosyal hizmetler konusunda eksiklikler oluğu için o alanlara sosyal tesisler oluşturdum. Bu alanlar içinde fırından tutun da kasaplara kadar yemek sektörü üzerine işletmelerimiz var. Yine bu alanlarda bankalar olacak. Binalarımızın üst kısımlarında sağlık tesisleri olacak. Biz yaptığımız işlerde öncelikli hedef olarak para kazanmayı görmedik” ifadelerinde bulundu. 

YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR YAŞAM ALANI SUNUYOR

Demirbey OD Yapı olarak gerçekleştirdiği ve projelendirilmesi devam eden çalışmalardan bahseden demir, “KÜSGET Bölgesindeki yapmış olduğumuz sosyal tesis tarzındaki yatırımlarımızın yanı sıra otogar civarında oto galeri sitesine ek olarak yapacağımız ve içerisinde sosyal tesislerinin olduğu ilk etapta 33, daha sonra 44 dükkanlık projemizi hayata geçirdik. Bu dükkanların ruhsatlarını da aldık. Yatırım yaptığımız alanları sadece bir beton yığını olarak bırakmıyoruz yaşam alanlarına dönüştürüyoruz. Ben yüksek yapılaşma yapmıyorum. Yatay yönlü ticari ve sosyal donatı işletmeleri olarak inşaatlarımız devam ediyor” dedi. 


ARTAN İNŞAAT MALİYETLERİ VE YÜKSEK BANKA FAİZLERİ SEKTÖRÜ VURDU

İnşaat maliyetlerinde yaşanan hızlı yükselişin ve yüksek banka kredi faizlerinin sektöre yansımalarını değerlendiren Demir, “Müteahhitler 2008 yılından bu yana Gaziantep’te çok güzel paralar kazandılar. Her şey çok güzeldi yolunda gidiyordu. İnşaat maliyetleri, mecburi zamlar, inşaat ürünleri ve bileşenlerine gelen zamlar dolayısıyla yüzde 70 seviyelerinde zam aldı. Bir de banka kredilerinin çok yüksek oluşu da sürece eklenince ne müteahhit konut yapabildi ne de vatandaş o binaları satın alabildi” dedi. 

MÜŞTERİLERİMİZE ÖDEME KOLAYLIĞI SUNUYORUZ

Demirbey OD Yapı olarak vatandaşlara sunulan ödeme kolaylıklarından bahseden Demir, “Fiyatlar konusunda vatandaşlarımıza önemli kolaylıklar sunuyoruz. İşletmemizde yakın gelecekte vatandaşlarımız için bazı yatırım alanlarımızda banka kredi işine girilmeden kendi finansmanlarımızla alım kolaylığı sağlıyoruz. Halkımızı şuanda çok yüksek olan banka faizlerine maruz bırakmamak için kendi elimizi taşın altına koyuyoruz.” açıklamalarında bulundu. 

BAŞARININ SIRRI DÜRÜST OLMAK

İnşaat sektöründe çekirdekten yetişerek bu günlere geldiğini söyleyen başarılı işadamı Oğuz Demir, ticaretin en temel başarı kriterlerinin başında dürüstlük geldiğini söyleyerek; “Ben inşaat işinin en temel noktası olan çıraklık kısmından geldim. Bu yüzden sektörümüzü çok iyi biliyorum. Ben 12 yaşından bu yana bu mesleği icra ediyorum. Babamın ve babam kadar değer verdiğim Bekir Akıncı’nın söylediği ‘Dürüst olun, dürüst davranın ve hakkınıza riayet edin’ sözleri, her zaman hayat felsefem olmuştur” ifadelerine yer verdi. 


İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DEVLETİMİZDEN DESTEK BEKLENTİSİ VAR

Arsa maliyetlerinin inşaat sektörüne ağır bir ekonomik yük getirdiğini söyleyen Demir, “Arsa maliyetleri Gaziantep’te çok yüksek. Durum böyle olunca, inşaat firmaları daha inşaata başlamadan büyük bir yükün altına girmiş oluyor. Devletimizden beklentimiz sektörümüze önemli desteklerin sunulmasıdır. İnşaat sektörü 367 kalemden oluşuyor ve son zamanlarda en çok fiyat artışı bu kalemlerde oldu. Ekonominin bel kemiği olan inşaat firmalarının yaşabilmesi ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayabilmesi için, devletimiz tarafından kobi teşvikleriyle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU