memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

14-03-2019 14:36 Kategori: EKONOMİ

Çelenk: MÜSİAD bizim evimiz

Çelenk: MÜSİAD bizim evimiz
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Gaziantep Şubesi, Kilis Şubesi ve Suriye-Azez Şubesi İş Geliştirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi."

Başkan Çelenk, “Üç Şubenin ile bir araya gelip neler yapılabileceğini masaya yatırması açısından bu etkinliği önemli olduğunu düşünüyorum. Tanışma, bilgiyi paylaşma ve ortak çalışma olmak üzere etkinliğin üç dönemi var. Çalışmalarına aynı coğrafyanın ortak sorunlarını yaşayan işadamları olarak, neler yapabiliriz, neler üretebiliriz ve toplumumuza nasıl faydalı olabiliriz düşüncesiyle çalışıyoruz. Çalışmalarımızın son derece başarılı olacağına inanıyoruz. Meslektaşlarımız ortak üretimler gerçekleştirecekler. Bu buluşmaların devam etmesini istiyoruz.” dedi.

MÜSİAD Bizim Evimiz

MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, “MÜSİAD bizim evimiz, ne kadar farklı şehirlerden ve farklı kültürlerden olursak olalım çatımız bir. Hepimiz birlik beraberlik içerisinde bu çatı altında ülkemizin menfaatleri doğrultusunda ticaretimizi yapıp, çalışıyoruz. Ülkemizin daha müreffeh bir yere varması adına MÜSİAD ailesi olarak her zaman ortak çalışma yapmamız gerektiğini biliyoruz ve bu doğrultuda hepimiz hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımızdan eminim. Bu minvalde birbirimizi desteklememiz gerkmektedir. Önümüzdeki günlerde ilişkilerimizi güçlendirme ve Suriye-Azez pazarını tanıma adına MÜSİAD Azez Şubemizi ziyaret edip çalışmalar hakkında da istişarelerimizi devam ettireceğiz. Bizi kardeş yapan inancımızdır. Yüce dinimiz, “İnanıyorsanız kardeşsiniz” diyor. İnşallah ilişkilerimizin gelişmesi anlamında bu toplantı bir başlangıç olur. Çalışmalarımız iş birliklerimiz ve ticari anlamda da kardeşlik anlamında da birbirimizden istifade etmemiz gerekiyor. Aynı coğrafyada yaşıyoruz, aynı kaderi paylaşıyoruz. Birlikte yapacağımız çok iş var” dedi.

Bölgede Ticari Ortaklık

Suriye’de bitmek üzere olan savaşın ardından acil ve çok sayıda çeşitli ticari anlaşmalara ihtiyaç duyulacaktır. Şuan bile bu ihtiyaçlar yansımaya başladı. 3.000.000 kişinin yaşadığı bölgede, konut ihtiyacı gibi ana ihtiyaçlar önemli derecede talep arz etmektedir. Bu minvalde Bölgede (Suriye-Azez) özel statüde bir serbest bölge oluşturulması ve burada ticari ortaklıkların güçlendirilmesi adına konuşulan toplantıda, bir an önce çalışmaların başlanması adına gerekli adımlar atılmaya başlandı.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU