memo

Bugun...
14-12-2017 14:56 Kategori: EKONOMİ

Bu markette para değil dua geçiyor

Bu markette para değil dua geçiyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Şahinbey Belediyesi Sosyal Market’inde 4.343 ihtiyaç sahibi aile faydalanırken, vatandaşlar kendilerine verilen kartlarla sosyal markette gönüllerince alış veriş yapabiliyor "

 Şahinbey Belediyesi Sosyal Market’inde 4.343 ihtiyaç sahibi aile faydalanırken, vatandaşlar kendilerine verilen kartlarla sosyal markette gönüllerince alış veriş yapabiliyor

Şahinbey Belediyesi bünyesinde bulunan markette, et ve  süt ürünleri, kıyafet, ayakkabı, gıda ürünleri, temizlik maddeleri kahvaltılık ürünlerden kuru gıda ürünlerine kadar ailelerin ihtiyaç duyabileceği her şey bulunuyor. 4.343 ihtiyaç sahibi aile tıpkı normal marketlerde yapılan alışverişler gibi Sosyal Marketten de alış verişlerini yapabiliyorlar.

PARA GEÇMİYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ihtiyaç sahibi ailelerin tüm ihtiyaçlarının karşılayabildiklerini belirterek; "Bu sosyal marketimizde toplamda 4 bin 343 aile faydalanıyor. Sosyal marketimizde, diğer marketlerde bulunan bütün ürünler bulunuyor. Ayrıca vatandaşlarımız beyaz eşyadan, gelinlik ve nişan kıyafetlerine kadar her türlü ihtiyaçlarını bu marketten karşılaya biliyor. Bir eve ne lazımsa marketimizde bulunuyor. Ayrıca marketimizde halı, çekyat, çamaşır makinesi buzdolabı gibi ürünleri bir limite tabi tutmaksızın veriyoruz çünkü bunlar bir evin temel ihtiyaçlarıdır. Bunun dışında vatandaşlarımız aylık ihtiyaç duyacağı ürünlerin tamamını hanenin nüfusuna göre belirlediğimiz limit çerçevesinde herhangi bir para ödemeden alabiliyor” dedi.

 İSRAİL ÜRÜNÜ SATILMIYOR

Markette İsrail ürünü satılmadığını belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, markette raflara konulan ürünlerde önceliği ise yerli ürünlere verdiklerini belirterek, "Bu marketimizde satılan ürünlerin tamamen yerli ve milli ürünler olmasına özen gösteriyoruz. İsrail ürünü olmamasına oldukça dikkat ediyoruz. Çünkü İsrail bir terör devleti konumunda ve Filistinlilere karşı yürüttüğü zalim bir tutum var o yüzden onlara destek olmamak adına sosyal marketimizdeki ürünlerin yerli ve milli olmasına dikkat ediyoruz" diye konuştu.

BAŞKANDAN 500 TL MÜJDESİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kışın ailelerin masraflarının artması nedeniyle 500 TL yardım yapılacağı müjdesini vererek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hizmet odaklı anlayışla çalıştık. Bu güne kadar vatandaşımızın ayağına hizmet götürerek onların ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştık. Sosyal marketimizden faydalanan binlerce ailemizin tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Ayrıca kış aylarında ailelerin masrafları arttığı için bu marketten faydalanan 4 bin 343 aileye 500 TL nakit para yardımında bulunacağız" dedi.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU