memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

09-09-2019 12:24 Kategori: EKONOMİ

Aylık en yüksek reel getiri Külçe Altın'da

Aylık en yüksek reel getiri Külçe Altın'da
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Finansal Yatırım Araçları Reel Getiri Oranları Ağustos ayı sonuçları değerlendirildi. Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek getirinin külçe altında gerçekleştiği bildirildi."

En yüksek aylık reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %6,06, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %4,53 oranlarıyla külçe altında gerçekleşti.

Aylıkta külçe altından sonra sırasıyla devlet iç borçlanma senetleri (DİBS) ve mevduat faizi yatırımcısına en fazla kazandırdı. %3,84 oranı ile en çok borsa, sonra ise %2,09 oranında Euro ve %1,21 oranında Dolar yatırımcısına kaybettirdi.

Üç aylık değerlendirmede yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan yine devlet iç borçlanma senetleri olurken Euro yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Altı aylık değerlendirmeye göre ise külçe altın yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde borsa en çok kaybettirdi. 

Yıllıkta şampiyon devlet iç borçlanma senetleri

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü, açıklamada yıllık değerlendirmede de bulundu. Yıllık en yüksek reel getirinin devlet iç borçlanma senetlerinde (DİBS) gerçekleştiği belirtildi. Diğer taraftan Euro, yıllıkta yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

Finansal yatırım araçlarının aylık reel getiri oranları, Ağustos 2019

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU