memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

09-04-2021 13:17 Kategori: EKONOMİ

Aylık en yüksek reel getiri Amerikan dolarında oldu

Aylık en yüksek reel getiri Amerikan dolarında oldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, finansal yatırım araçları reel getiri oranları Mart ayı sonuçları değerlendirildi. Finansal yatırım araçları aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek reel getirinin Amerikan dolarında gerçekleştiği bildirildi."

En yüksek aylık reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %4,11, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %7,25 oranlarıyla Amerikan dolarında gerçekleşti.

Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde; yatırım araçlarından Euro %2,40 oranında kazandırırken; külçe altın %1,29, mevduat faizi (brüt) %2,78, BIST 100 endeksi %6,26 ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) %7,26 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi. TÜFE ile indirgendiğinde Euro %5,49, külçe altın %1,69 ve mevduat faizi (brüt) %0,16 oranlarında kazandırırken; BIST 100 endeksi %3,43 ve DİBS %4,46 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi.

Finansal yatırım araçlarının aylık reel getiri oranları, Mart 2021

 

Üç aylık değerlendirmede yatırımcısına en yüksek reel getiri sağlayan borsa olurken altın yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

 

Altı aylık değerlendirmeye göre de borsa yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı. Aynı dönemde yine altın en çok kaybettirdi. 

 

Yıllıkta şampiyon borsa

 

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü, açıklamada yıllık değerlendirmede de bulundu. Yıllık en yüksek reel getirinin borsa da gerçekleştiği belirtildi. Diğer taraftan devlet iç borçlanma senetleri, yıllıkta yatırımcısına en çok kaybettiren yatırım aracı oldu.

 

Finansal yatırım araçlarının yıllık reel getiri oranları, Mart 2021

 

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ