memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

23-11-2020 13:08 Kategori: EKONOMİ

Gaziantep Servisçiler Kooperatifi kuruldu

 Gaziantep Servisçiler Kooperatifi kuruldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren 50 şirket bir araya gelerek kooperatif kurdu. Giray Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Dalgıç’ın başkanlığında kurulan Gaziantep Servisçiler Kooperatifi taşımacılık sektörünün her türlü sıkıntısı ile yakından ilgileniyor ve yaptığı anlaşmalar ile daha şimdiden araç alımından tutun da araç bakım ve onarımına ve araç sigortası ve kaskosuna kadar sektör temsilcilerine büyük indirimler sunuyor. Taşımacılık sektöründe uzun yıllardan beri faaliyet gösteren deneyimli 11 taşımacılık sektörü temsilcisinden oluşan Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri, sektörün tüm sorun ve sıkıntılarını da kent yöneticileri ile masaya yatırabilecek kapasitede bir kooperatif kurmanın mutluluğunu yaşıyor."

Gaziantep’in adeta yükünü taşıyan taşımacılık sektörü Gaziantep Servisçiler Kooperatifi çatısı altında bir araya geldi. Taşımacılık sektörünün önde gelen 50 şirketinin bir araya gelmesi ile kurulan Gaziantep Servisçiler Kooperatifi, yine taşımacılık sektörünün deneyimli isimlerinden oluşan 11 kişilik yönetim kurulunu da belirledi. Her gün okullara yüzbinlerce öğrenci taşıyan, Organize sanayi Bölgesi’ne yüzbinlerce işçi taşıyan ve servis taşımacılığının her alanında faaliyet gösteren taşımacılık sektörü temsilcilerinin binlerce aracının alımından tutun da araç bakım ve onarımına kadar ve sigorta işleri ile kasko işlemlerine kadar her türlü iş ve işlemlerinde kolaylık ve yaptığı anlaşmalarla ucuzluk sağlayacak olan Gaziantep Servisçiler Kooperatifi, Gaziantep’te faaliyet gösteren taşımacılık sektörü temsilcilerine daha şimdiden katkılar sunmaya başladı.

YÖNETİM KURULU DENEYİMLİ İSİMLERDEN OLUŞUYOR

Kooperatifin kurulma hikayesini memohaber.com’a anlatan Giray Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Dalgıç, Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’nin başkanlığına kendisinin seçildiğini belirterek, “Gaziantep’te eksikliğini hemen her geçen gün daha fazla hissettiğimiz bir taşımacılar temsilcisi kurum ihtiyacımızı olduğunu biliyorduk. Bu sebeple de Gaziantep’te bir kooperatif kurmayı ve şehrimizin çok önemli bir sektörü olan taşımacılık sektörünü temsil edebilecek bir yapılanma içine girmeye karar verdik. Gaziantep’te ve civar illerde taşımacılık faaliyeti gösteren 50 şirketin temsilcisi ile bir araya geldik ve Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’ni kurduk. Kooperatifimizin yönetim kurulu 11 kişiden oluşmakta ve yönetiminde yer alan isimlerin tamamı taşımacılık sektöründe uzun yıllar faaliyet göstermiş insanlardan oluşuyor” ifadelerinde bulundu.

50 ŞİRKETİN BİR ARAYA GELMESİ İLE KURULDU

Kooperatifin yönetim kurulunun deneyimli isimlerden oluştuğuna dikkat çeken Giray Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Başkanı Şerif Dalgıç, “Kooperatifimizin yönetim kurulunu oluşturan isimlerin tamamının taşımacılık sektöründe deneyimli isimlerden oluşmasının bize sağlayacağı avantaj, sektörümüzün sorunlarını çok iyi biliyor olmalarına dayalı olarak bu sorunların çözümüne yönelik adımları daha rahat bir şekilde atacak olmalarıdır. Hepsi birbirinden deneyimli isimlerden oluşan yönetim kurulu ekibimizin 50 şirket temsilcisi ile birlikte kurduğu Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Gaziantep Ticaret Odası’na bağlı bir kuruluş olarak faaliyetlerini yürütmeye başladı ve sektör temsilcilerimize avantajlı projeleri masaya yatırmaya başladı” dedi.

KOOPERATİF MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Birlik ve beraberlikten bereket doğacağını anlatan Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Başkanı Şerif Dalgıç, “Şehrimizde bir servisçiler kooperatifinin bulunmayışının eksikliğini hissetmemiz ile yola çıkmaya karar verdiğimiz Gaziantep Servisçiler Kooperatifi ailesi olarak 5 bin araç ile Gaziantep’te taşımacılık işlerimizi yürütüyoruz. Benim taşımacılık şirketimde bulunan araç sayısı ile kooperatifteki diğer arkadaşlarımızın taşımacılık şirketindeki araç sayıları ayrı ayrı şirketler olarak değerlendirildiğinde farklı rakamlar ortaya çıkarken bu şirketlerin tamamının araç filosunu değerlendirdiğimizde ortaya çok daha fazla araç sayısı çıkıyor. Böyle olunca da gerek araç alımının daha ucuza sağlanması gerekse de aracın bakım, tamir ve onarım işlerinin daha ucuza sağlanabilmesi noktasında birtakım kazanımlar elde ediyoruz” şeklinde konuştu.

ARAÇ ALIMINDAN SARF MALZEMEYE KADAR BİRÇOK KALEM UCUZLADI

Kooperatifin taşımacılık sektörü adına kazanımlar sunmaya başladığını aktaran Şerif Dalgıç, “Rekabet gücümüzün artmasına yönelik hareket ederken Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’ne bağlı üyelerimizin trafik sigortalarını anlaştığımız bir sigorta şirketi ile yüzde 20 daha ucuza yaptırabileceğiz. Araç kaskosu konusunda ise yüzde 20’lerden üyelerimize özel indirimlerle maliyeti yüzde 7’lere kadar düşürdük. Kooperatifi kurarken amacımız hem sektör temsilcilerimizin araç alımından tutun da bu araçların tüm sarf malzemelerini daha ucuza mal ederken diğer yandan da sektör temsilcilerimizin yeri geldiğinde şehrin yetkilileri ile masaya oturacak temsil kabiliyetine sahip bir kuruluşa bağlı olmalarını sağlamaktı. Bunu da başarmış durumdayız” açıklamalarında bulundu.

KOOPERATİFE BAĞLI SERVİS ARACI 2 BİN 500

Kooperatifin üyesi bulunan sektör temsilcilerinin kooperatifin sağladığı birçok imkan ve kolaylıktan faydalanacağına işaret eden Dalgıç, “Taşıma işi yürüten şirketler olarak taşıma yapılan araçlarımızı belirli aralıklarla yenilemek ve araç yaş ortalamamızı belli bir yaş ortalamasının altında tutmak gerekiyor. Bu noktada Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’ne üye olan sektör temsilcilerimizin araçlarını yüzde 15 daha uyguna almalarını sağlayacak olan anlaşmalara imza attık. Tabi bunu bir araya gelerek ve daha güçlü olduğumuzu kooperatifimizi aracılığı ile fark ederek yapıyoruz. Herhangi bir acenteden 100 araç satın alırken aldığınız indirim ile 5 bin araç alırken aldığınız indirim çok farklı oluyor. Kooperatifimizin gücüne güç katarak yolumuza devam edeceğiz ve kooperatif üyelerimizin de bu kuruluşumuz vasıtası ile daha çok kazanım elde etmesine yönelik adımlar atıp çeşitli projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Gaziantep’te 3 bin 300 adet S plakalı, yani taşımacılık işinde kullanılan servis aracı bulunuyor. Bunlardan bin tanesi Servisçiler Odası’na bağlı iken kıssa bir süre önce kurduğumuz Kooperatifimize bağlı araç sayısı ise 2 bin 500 oldu. Bu durum bile kooperatifimizin temsil kabiliyetini ortaya koyduğu gibi kuruluşun sektör temsilcileri açısından nasıl bir ihtiyaç olduğunu da ortaya koymaktadır” diye konuştu.

TAŞIMACININ YÜKÜ HAFİFLEYECEK

Taşımacılık sektörünün üzerindeki yükü hafifletmek gerektiğine vurgu yapan Şerif sözlerini şöyle sürdürdü: “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ne her gün yüzbinlerce işçi taşıyoruz. Bunu gerek benim şirketimin servis araçları sağlıyor gerekse de diğer sektör temsilcisi arkadaşlarımızın firmalarına bağı servis araçları sağlıyor, ama bir şekilde bu işçi hemşerilerimizin işyerlerine ulaşmasını ve yeniden evlerine ulaşmalarını sağlamaya yönelik bir hizmet veriyoruz. Özellikle son 1 yılda Gaziantep Organize Sanayi bölgesi büyük bir atılım yaptı. Organize Sanayi Bölgesi’nde son 1 yılda 70-80 bin işçi arttı. Fabrikalar hala işçi arıyor. Yeni fabrikalar açıldı ve mevcut fabrikalar kapasitesini yüzde 50 artırmış durumda. Gaziantep çok farklı ve girişimci bir şehir olduğu için pandemi sürecinde dahi gücüne güç katmaya devam etti. Böyle olunca da taşımacılığa olan ihtiyaç daha da arttı. Biz de bu ihtiyaca en iyi ve en kaliteli şekilde cevap vermeye çalışıyoruz. Günlük 5 bine yakın servis aracı ile Organize Sanayi Bölgesi’ne insan taşıyoruz. Tabi bu hizmeti verebilmenin birtakım kuralları var. Şoförlerinizin her türlü iletişim eğitiminden geçmiş olması gerekirken araçlarınızın en fazla 17 yaşında olması gerekiyor. Bunun yanı sıra araçlarınızın her türlü bakım-onarım, sigorta ve kaskosunun güncel olarak yapılmış olması gerekiyor. İşte Kooperatifimizin kurulma gayesi de bu denli hasıl olan ihtiyaca verilen hizmetin daha kaliteli ve daha ucuza sağlanmasına öncülük etmektir.”

İŞTE GAZİANTEP SERVİSÇİLER KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Dalgıç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Fakılı, Yönetim Kurulu İkinci Başkan Yardımcısı Mustafa Dalgıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Aztekin, Mehmet Karakuzulu, İsa Gürkan, Vedat Aslanbey, Fehmi Karakuzulu, Kamil Dai, Aykut Kömürcügil, Şefik Yılmaz.

DALGIÇ, GİRAY TURİZM’İ ANLATTI

Giray Turizm’in faaliyetlerinden de bahseden ve Giray’ın kuruluş hikayesini anlatan Giray Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Başkanı Şerif Dalgıç şöyle konuştu: “1983 yılında servis taşımacılığı işine başladık. 1983 yılında şahıs firmasından kurumsallığa adım attık ve şirketleştik. 2004 yılından bu yana çocuklarımla birlikte Giray Turizm olarak taşımacılık sektöründe devam ediyoruz. 2004 yılında filo kiralama işine başladık. Türkiye genelinde 8 bine yakın kirada aracımız var. Kahramanmaraş ve Kilis’te de taşımacılık işi yapıyoruz. 2010 yılında akaryakıt istasyonlarımızı devreye soktuk. Aynı zamanda Kahramanmaraş’ta Renault ve Dacıa’nın yetkili servisiyiz. Önümüzdeki sene Gaziantep’te Renault ve Dacıa’nın servis hizmetine başlamayı hedefliyoruz. Biz Giray Turizm olarak taşımacılık sektöründe çok uzun yıllardan beri faaliyet gösteriyoruz. Gaziantep’in yanı sıra Kahramanmaraş ve Kilis’te de taşımacılık işi yapıyoruz. Bizim Giray Turizm olarak yılların bize kazandırdığı tecrübeye dayanarak edindiğimiz birtakım prensiplerimiz var. Biz Giray Turizm olarak 600’e yakın servis aracı ile günlük 35 bine yakın insanı Organize Sanayi Bölgesi’ne taşıyoruz ve onları iş çıkışında yeniden evlerine taşıyoruz. Araç yaşı ortalamamız 3 olmakla birlikte bu araçların her türlü bakım, onarım, sigorta, kasko ve muayene işleri güncel olarak yapılmakta. Ayrıca bizim firmamızda psikoteknik eğitimi almamış kimse araç kullanamaz. Yıllardan beri kaliteli bir taşımacılık anlayışı ile hareket eden Giray Turizm bünyesinde aynı zamanda 6 tane akaryakıt istasyonu bulunuyor ve kendi araçlarımızın yakıt ihtiyacını da yine kendi akaryakıt istasyonlarımızdan karşılıyoruz. Ayrıca Türkiye genelinde filo araç kiralama işi yapıyoruz. Çok büyük kurum ve kuruluşlara araçlar kiralıyoruz. Tabi bu işimizin merkezi de yine Gaziantep. Türkiye genelinde araç kiralama işimizin tüm takibini Gaziantep’ten yapıyoruz. Gaziantep bizim şirketimizin merkezidir ve bizim için tüm yatırımlarımızın üssüdür. Gaziantep’te toplamda bin 200 çalışanımız bulunuyor, Gaziantep dışında da yine 500 personelimiz bulunuyor. Ayrıca sigortaları yatırılmakta ve maaşları ödenmekte olan bin kişilik de bir saha ekibimiz bulunuyor.”

AZTEKİN: “KOOPERATİF İLE DAHA KALİTELİ HİZMET DAHA UCUZA SAĞLANACAK”

Aztekin Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Aztekin de hem taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaları hakkında hem de Gaziantep Servisçiler Kooperatifi ile ilgili acıkmalarda bulunurken, “Firmamızı 2001 yılında kurduk. 49 yaşındayım ve iş hayatına atıldığım günden bu yana taşımacılık sektöründe faaliyetler gösteriyorum. Firmamız 550 araçla işçi taşımacılığı yağmakta ve aynı zamanda araç kiralama filo işini de yine firmamız bünyesinde yürütüyoruz. Turizm işi ve servis taşımacılığı ile ilgili faaliyetler yürüten bir firmayız. Uzun yıllardan beri taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren diğer sektör temsilcilerimizle birlikte oturduk ve sektörümüz açısından faydalı olabilecek, işlerimizi ve işlemlerimizi daha hızlı yürütebilecek ne gibi adımlar atabiliriz diye düşündük. Böyle olunca ortak bir fikirle kooperatif kurmaya karar verdik. Sektörümden yaklaşık 50 şirket temsilcisi ile bir araya geldik ve bu konuyu derinlemesine masaya yatırdık. Araç alımında araç bakımına, araç sigortasından araç muayenesine kadar birçok sarf konularını daha ucuza mal etmemizi sağlayacak olan kooperatifimizi kurduk ve hemen akabinde bu aydığım konularda başarılı işler de yapmaya başladık. Sektörümüzün diğer temsilcilerine de böyle bir girişimde bulundukları için teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulu Başkanımız Şerif Dalgıç başta olmak üzere koordineli çalışan bir yönetim kurulu ekibimiz var. Ortaya daha güzel işler çıkacağına inanıyorum. Sektörümüzün kalkınması ve taşımacılık alanında daha kaliteli hizmeti daha ucuza sunmak adına kooperatifimizin çok güzel faaliyetlere ve projelere imza atacağına inanıyorum. Biz de Aztekin Taşımacılık olarak ortalama 5 yaşında olan 2 bin 100 adet S plakalı aracımızla kooperatifimize bağlı şekilde Gaziantep’te taşımacılık hizmeti sunmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

FAKILI: “SEKTÖRÜN SORUNLARI HIZLICA ÇÖZÜME KAVUŞUYOR”

Fakılı Otobüsçülük Pazarlama İnşaat Limited Şirket Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Fakılı da taşımacılık sektöründe geçen uzun yıllarını, Fakılı firmasına ilişkin faaliyetleri ve Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’nin kuruluşunun önemini anlatırken, “1961 yılında Gaziantep’te dünyaya geldim. Çurukova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunuyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Fakılı Grubu altında 5 ayrı şirketle faaliyet göstermekteyiz. Taşımacılık ve servis işimizle ön plana çıkmaktayız. 400 servis aracımızla Organize Sanayi Bölgesi’ne işçi ve personel taşımaktayız. 52 yıldan bu yana taşımacılık işi yürütmekteyiz ve bu alanda tecrübemize inanıyoruz. Firmamızın araç yaşı ortalaması 5’tir. Araçlarımızın bakım ve onarımları güncel olarak yapılmakta olup tüm şoförler belirli bir iletişim eğitiminden geçiyor ve bu şekilde hizmet veriyor. Ayrıca akaryakıt istasyonlarımız bulunuyor, bunun yanı sıra, turizm sektöründe varız, Prelli araç lastik bayiliğimiz var ve filo kiralama işiyle de uğraşıyoruz. Servis ve taşımacılık işlerinde kooperatifleşerek araç lastiği, kasko, sigorta, araç alımı, araç kiralaması gibi sarf malzemelerini daha ucuza maliyetle alıp kaliteli ve daha ucuza maliyetleri düşürmeyi hedefliyorduk bunu da sektör temsilcisi diğer arkadaşlarımızla birlikte başarmış durumdayız. Birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha ortaya koyan Gaziantep Servisçiler Kooperatifi bu şehrin taşımacılık sektörüne çok ciddi katkılar vermeye başladı ve önümüzdeki zamanda bu konuda daha fazla katkılar vermeye devam edecektir. 50 ayrı taşımacılık şirketinin üyesi bulunduğu kooperatifimiz sektörümüzün temsil açığını katmıştır. Artık kendimizi her alanda daha iyi ifade edecek bir yönetim kurulumuz ve sorunlarımıza hızlı çözümler üretebilecek, kent yöneticileri ile bu sorunların çözümünde masaya oturacak bir kooperatifimizi ve yönetimimiz var. Bu kooperatifin ve yönetiminin sektörümüze ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

DALGIÇ: “ANA GİDERLERİMİZ DAHA UCUZA SAĞLANACAK”

Dalgıç Taşımacılık Petrol Ürünleri, Pazarlama Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Dalgıç da kooperatifin kuruluşunun sektör açısından çok önemli ve yararlı olduğuna dikkat çekerken şu açıklamalara yer verdi: “1988 doğumluyum. Bizim şirketimiz bir aile şirketidir ve ben de bu şirketin yöneticisi konumundayım. Biz firma olarak faaliyetlerimize 1985’te başladığımız gibi 1994’te kurumsallaştık ve şirketleştik. Taşımacılık işimizin yanı sıra 4 tane akaryakıt istasyonu ile Gaziantep’e hizmet veriyoruz. Günlük 250 servis aracı ile Organize Sanayi Bölgesi’ne işçi taşıyoruz. Ayrıca uluslararası taşımacılık işimizi de 75 TIR ile sürdürüyoruz. Her işin kendi pozisyonunda büyük bir önemi bulunduğu gibi taşımacılık işi de oldukça önemli bir sektördür. Çünkü biz insan odaklı hizmet veren bir sektörüz. İnsan odaklı hizmet veren bir sektörü de temsil eden muhakkak bir kuruluş olmalıdır. Bu anlamda neler yapabiliriz diye sektör temsilcisi büyüklerimizle de bir araya gelerek Gaziantep’te sektörümüzü temsil eden bir kooperatif kurmaya karar verdik. Kooperatifimizi kurduk ve bana da burada başkan yardımcılığı görevi verildi. Görevimi en iyi şekilde yapmaya gayret ederken kooperatifimize bağlı şirketlerin kazanımlar elde etmesine yönelik elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şimdiden araç alımlarını daha uyguna gelmesini sağlayacak anlaşmaları yapmış durumdayız. Yine kooperatifimize bağlı üyelerimiz her türlü araç bakım, onarım ve sigorta ile kasko işlerini daha ucuza sağlayabilecekler. Bu ve buna benzer faaliyetlerimiz devam edeceği gibi bu kooperatifimizin sektörümüzde birlik beraberlik olgusuna büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu anlamda da kooperatifimizin kuruluşunda emeği geçen sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum.”

ASLANBEY: “SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN TEMSİLCİLERİ İLE ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Pınar Nakliyat Turizm Sanayi ve Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aslanbey ise kooperatifin taşımacılık sektörü açısından hayati bir ihtiyaç olduğunu ve bu kuruluşun buradan yola çıkılarak oluşturulduğunu belirterek, “Firmamız 1985 yılında kurulmuş olup 1994 yılında resmi şirket olarak faaliyetlerine başladı. Nakliyat, yurt içi taşımacılık ve servis taşımacılığı alanında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 100 araçla personel taşımacılığı hizmeti veriyoruz. Araç yaşı ortalamamız 5 olup servis şoförleri ve diğer tüm personeller gerekli iletişim eğitimi ve diğer eğitimleri aldıktan sonra işe başlatılıyor. İnsana hizmet odaklı bir sektörde faaliyet gösterdiğimiz için insan ilişkilerini çok önemsiyoruz ve personellerimizin bu anlamda kendilerini iyi yetiştirmiş olmasına dikkat ediyoruz. Bizim işimizde kalite önemlidir ve kalitenin öncü markası olmak adına neler yapabileceğimiz konusunu firma yetkililerimizle sürekli ele alıyoruz. Sektörümüzün kalkınması anlamında da firma olarak adımlar atmaktan geri durmuyoruz. Öyle ki yakın bir zamanda sektörümüzün faaliyetlerini kolaylaştıracak, sektörümüzün kalkınmasına katkı sağlayacak ve kaliteli hizmet verebilmemiz adına adımlar atabilecek bir oluşum içine girdik. Diğer sektör temsilcilerimizle birlikte taşımacılık sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya toplayarak kooperatifleştik. Bu bağlamda Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’ni kurduk ve burada çalışmalarımıza başladık. Yönetim kurulu üyesi bulunmaktan onur duyduğum Gaziantep Servisçiler Kooperatifi sektör temsilcilerini bir araya getirip birlik ve beraberliğimizi artırdığı gibi araç alımlarından tutun da araç sarf malzemelerinde sağladığı ucuz hizmet ve mal alımı konusunda da sektör temsilcilerimizi hem rahatlatacak hem de güçlendirecek bir kuruluş niteliğinde oldu. Biz de firmamızla birlikte hem kooperatifin yönetiminde yer alıyoruz hem de kooperatifimizin kalkınmasına ve sektörümüze katkı sağlaması adına elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz” dedi.

GÜRKAN: “KOOPERATİF BİR İHTİYAÇTI, BU İHTİYACI GİDERDİK”

Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Gürkan Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı İsa Gürkan da firmaları ile birlikte kooperatifin kuruluşunu desteklediklerini ve kooperatifin kurulduğu andan itibaren sektör adına faydalı işler yapmaya başladığına dikkat çekerken, “1971 yılında Gaziantep’te doğdum, evliyim ve 4 çocuk babasıyım. 2005 yılında kurulan Gürkan Taşımacılık, hali hazırda 80 servis aracıyla taşımacılık faaliyetlerini yürütüyor. Organize Sanayi Bölgesi’ne işçi ve personel taşıyoruz. Günlük 6 bine yakın insan taşıyoruz. Günün koşullarına göre taşımacılık faaliyetlerinizi güncellemezseniz hizmet sektöründe çok fazla barınamazsınız diye düşünüyorum. Bu anlamda da firmamızın günümüzün koşullarına cevap verecek nitelikte bir taşımacılık işi yürütmesine önem gösteriyoruz. Buna yönelik de personellerimizin insan ilişkilerini geliştirmiş olmasına önem veriyoruz ve personelleri belli bir eğitimden geçtikten sonra işe alıyoruz. Araçlarımızın yaşlarını küçük tutmaya özen gösteriyor ve araçların bakım, onarım, sigorta ve muayene gibi ihtiyaçlarını da güncel olarak yaptırıyoruz. Firma olarak faaliyetimiz insana hizmet ve insan taşımaktır. Bizim firmamız ve aynı sektörde faaliyet gösteren diğer meslektaşlarımızla birlikte de taşımacılık sektörünü daha da kalkındırmak adına bir kuruluşa ihtiyacımızın olduğunu düşünerek Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’ni kurduk. Burada yönetim kurulu üyesi konumundayım ve bana düşen her türlü iş ve işlemi yapmaya hazırım. Kooperatifimizi sektörümüzü en iyi şekilde temsil edecek kapasite ve donanımdaki deneyimli isimlerden oluşan bir yönetim kurulu ile Gaziantep’e hizmet vermeye başladı. Kooperatifimiz yaptığı anlaşmalarla sektör temsilcilerimizin araç alımında indirimlerden faydalanmasını sağlarken araçların her türlü bakım, onarım, sigorta ve kasko gibi hizmetlerden daha uyguna yararlanmasını sağlıyor. Bu ve buna benzer hizmetlerle faaliyetlerini yürütecek olan kooperatifimizin sektörümüze büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum ve bu oluşumun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” açıklamalarına yer verdi.

YILMAZ: “KOOPERATİF SERVİS TAŞIMACILIĞI İŞİNE DAHA DA KALİTE KATACAK”

Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Üyesi ve Yılda Özel Eğitim ve Taşımacılık Sanayi Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi Memik Yılmaz, Gaziantep Servisçiler Odası’nın servis taşımacılığı işine kalite katacağını belirterek, “1993 yılında faaliyetlerine sürücü kursu ve personel taşımacılığı ile başlayan Yılda, bir aile şirketi olarak yoluna devam etmektedir. Firmamız kurumsallaşarak 1998’de Türkiye geneli kamu kurum ve kuruluşlarına filo araç kiralama işine de girmiş ve bu alandaki faaliyetlerini de sürdürmektedir. Türkiye geneli 5 bin araçla araç kiralama faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bunun yanında Gaziantep merkezde 3 adet akaryakıt istasyonu ve bununla birlikte özel eğitim kurumları, SRC, özel güvenlik ve sürücü kursu alanlarında faaliyetlerimiz devam ediyor. Türkiye geneli 2 bine yakın personelimizle faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda başarılı hizmetler sunmayı hedeflemekteyiz. İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Kahramanmaraş’ta şubelerimiz olup Gaziantep bizim faaliyetlerimizin ve firmamızın merkezi konumundadır. Personel servis taşımacılığı firmamızın önemli faaliyetleri ve kolları arasında yer alıyor. 200 araçlık kapasite ile servis taşımacılığı işi yapıyoruz. İnsan odaklı bir hizmet olan servis taşımacılığı işinde vizyonumuz güven ve kalitedir. Bu doğrultuda da servis taşımacılığı işinde daha kaliteli bir çıtayı nasıl yakalarız diye düşündüğümüzde servis taşımacılığı alanında tecrübeli ve donanımlın olan sektör temsilcilerimizle de bir araya gelerek bir kooperatif kurmaya karar verdik. Gaziantep Servisçileri kooperatifi bu fikir ile doğru ve kurulduğu andan itibaren faaliyetlerinde başarı elde edip sektörümüze katkı sunmaya başladı. Kooperatifimizin kuruluş amacı sektörümüze araç alımından tutun da sarf malzemelerin alımına kadar birçok alanda daha ekonomik kolaylıklar sağlamak olduğu gibi sektör içindeki birlik beraberlik duygusunu da artırmaktı. Bu her iki konuda da daha kurulduğu anda başarı gösteren kooperatifimizin kurulmasında ve faaliyetlerini sürdürmesinde emeği bulunan tüm sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum” açıklamalarına yer verdi.

KARAKUZULU: “HEDEFLERİMİZE DAHA HIZLI İLERLİYORUZ”

Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Karakuzulu Turizm, Taşımacılık San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karakuzulu da kooperatifin sektör temsilcilerinin hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayacağını dile getirerek, “1970 yılında rahmetli babam tarafından faaliyetleri başlatılan taşımacılık işini daha ileriye taşıyarak ondan aldığımız bayrağın hakkını vermeye gayret gösteriyoruz. Karakuzulu Taşımacılık olarak yaklaşık 50 aracımızla servis taşımacılığı işi yapıyoruz. Tabi bu iş insan odaklı ve insana hizmet merkezli bir iş olduğu için işimizde kaliteyi ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. Her firma kendi içinde elbette kaliteli hizmet vizyonu ile hareket eder. Ancak biz kooperatifleşerek bu kaliteyi daha yukarı seviyelere çıkarmayı hedefledik. Bunu da sektör temsilcisi arkadaşlarımızla birlikte başardığımızı düşünüyorum. Araç alımı, araç sarf malzemeleri, araç sigorta işlemleri, araç kasko işlemleri ve daha birçok konuda servis taşımacılığı yapan firmaların temel ihtiyaçlarını oluşturan kalemleri nasıl daha uygun alabiliriz diye düşündüğümüz zaman bunu ancak sektörümüzün birlikte hareket emesi ile sağlanabileceğine kanaat getirdik. Bu sebeple de sektör temsilcisi arkadaşlarımızla bir araya gelerek kooperatifleşme kararı aldık. Kooperatifimiz de kurulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde hedeflediğimiz başarıları elde etti. Umuyorum ki güçlenerek yoluna devam edecek olan kooperatifimiz başarılarını sürdürecektir” şeklinde konuştu.

DAİ: “DAHA UCUZA DAHA KALİTELİ TAŞIMACILIK”

Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kamil Dai Taşımacılık, Tekstil, Ambalaj San. Tic. ve Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Aydın Dai ise kooperatifin sektör temsilcilerinin birlikte hareket etmesini sağlayarak daha kaliteli ve daha ucuza bir taşımacılık işi yapılmasına katkı sunacağını aktararak, “1988 yılında KÜSGET’te pompa enjektör tamircisi olarak başlayan firma faaliyetlerimiz 1995 yılından bu yana şirketleşmiş olarak faaliyetlerine devam ediyor. Şirketimiz bünyesinde 65 araç ile servis taşımacılığı işi de yapmakta olup bu alan faaliyetlerimiz arasında en önemsediğimiz kollardan biridir. Çünkü servis taşımacılığı işi büyük özveri ve sorumluluk gerektiren bir iştir. Aslında insanı odak kabul eden her iş böyledir. Biz de bu bilinçle servis taşımacılığı işimizi yaparken sektör temsilcilerimizle bir araya gelerek faaliyetlerimizi daha kaliteli sürdürebilmek için ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde ortaya bir kooperatif kurma fikri çıktı. Yine sektör temsilcilerimizle birlikte Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’ni kurduk ve kooperatifimiz daha kurulduğu günden bu yana sektörümüze büyük katkılar sunmaya başladı. Araç alımlarımız daha uyguna geldiği gibi araç sarf malzemelerinde de elde ettiğimiz başarılar mevcut. Böyle olunca daha ucuza daha kaliteli bir taşımacılık işi çıkıyor. Bunu sağlayan kooperatifimize ve kooperatifimizde emeği bulunan tüm sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Kooperatifimiz aynı zamanda temsil kabiliyeti yüksek isimlerden oluşan bir yönetim kuruluna sahip. Bu sayede sektörümüz arasındaki birlik beraberlik duygusu her geçen gün daha üst seviyelere çıkıyor. Böylece işimize daha iyi motive oluyor ve birlik beraberlik duygusu ile daha kaliteli işlere imza atıyoruz” diye konuştu.

KÖMÜRCÜGİL: “KOOPERATİF SEKTÖRÜMÜZE BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAK”

Gaziantep Servisçiler Kooperatifi Denetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi ve ANKO Taşımacılık, Petrol, İthalat, İhracat ve Pazarlama Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Kömürcügil de Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’nin taşımacılık sektörüne büyük katkılar sağlayacağını vurgulayarak şöyle konuştu: “1984 yılında başladığımız taşımacılık faaliyetlerimiz ANKO olarak 150 araçlık kapasite ve buna uygun olarak personel sayısı ile devam ediyor. Şirketimiz bünyesinde diğer faaliyetlerimizde bulunuyor ama taşımacılık işi bizim ana işimiz. Bu işi çok önemsiyoruz çünkü taşıdığımız yük insan olunca çok dikkatli olmak zorunda olduğumuz gibi kaliteli hizmet kaygısı daha da artıyor. Bizler ANKO olarak servis taşımacılığı işinde personellerimizin insan ilişkilerine ve belirli mesleki eğitimden geçmiş olmalarına son derece önem gösteriyoruz. Personellerimizin iletişim şekline ve kılık kıyafetine kadar her konuyu önemsiyor ve belirli bir standartta kriterler ortaya koyuyoruz. İnsan odaklı her işte olduğu gibi kaliteli hizmet kaygısı ile hareket ederken birtakım ihtiyaçlar hasıl oluyor. Mesela araçlarımızın yaşını ve konforunu insan taşıdığımız bilinci ile genç ve kaliteli tutmaya özen gösteriyoruz. 5 yaşın üstünde araç ile taşımacılık işi yapmamaya çalışıyoruz. Araç bakımlarımızı düzenli ve sürekli yaptırdığımız gibi araç temizliği ve araçların kasko-sigorta gibi evrak işlemlerini de sürekli güncel tutuyoruz. Tabi tüm bunları sağlamak çok da basit olmuyor. Bu saydığımız araç ve araç sarf malzemelerini nasıl daha ucuza sağlayabiliriz diye düşündüğümüzde sektör temsilcilerimizle bir araya gelerek bir kooperatif kurma fikrinde yine sektör temsilcilerimiz ile hemfikir olduk. Böylece kooperatif kurma fikrimiz doğdu ve hiç zaman kaybetmeden yola koyulduk. Sektörümüzün tecrübeli ve donanımlı isimleri ile bir yönetim kurulu ve denetim kurulu oluşturduk ve Gaziantep Servisçiler Kooperatifi’ni kurduk. Kooperatifimiz tüm üyelerini temsil edebilecek donanımda insanlardan oluşan bir yönetime sahip ve her platformda olası bir sorun ve sıkıntımızı kentin yöneticileri ile birlikte masaya yatırıp bu sorunları çözebilecek kapasitede bir kooperatiftir. Tabi kooperatifimiz sektörümüzü temsil etme ve sektör temsilcilerimiz arasındaki bağı kuvvetlendirme gibi bir fonksiyonun yanı sıra sektör temsilcisi firmalara sağladığı kolaylıklarla da öne çıkıyor. Araç alımlarımız tüm firmaların da katılımı ile birlikte daha ucuza sağlanacak olup araç sarf malzemelerimiz saha ucuza temin edilebilir hale geldi. Bunu sağlayan kooperatifimizin önümüzdeki süreçte sektör temsilcisi üye firmalara daha büyük katkılar sağlayacağından hiç kuşkum yok. Benim de kooperatifte yönetim kurulu üyeliğim bulunuyor ve aynı zamanda denetim kurulu başkanlığına arkadaşlarımız beni uygun gördüler. Bu görevleri de başarı ile sürdürmek; kooperatifimize ve dolayısıyla sektörümüze katkı sunmaya gayret göstereceğim.”

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ