memo

Bugun...
11-09-2019 11:45 Kategori: EĞİTİM

Yavuz: Öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini sunmaya çalıştık

Yavuz: Öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini sunmaya çalıştık
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Akademik ve sosyal başarıları ile Gaziantep’in en başarılı okullarından birisi olan Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Orta Okulu, yeni eğitim öğretim yılına büyük bir coşku ile başladı. "

Ney dinletisi eşliğinde gerçekleştirilen semazen gösterisi ile öğretmen, öğrenci ve velilere unutulmaz anların yaşatıldığı Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Orta Okulu’nda Okul müdürü Ramazan Yavuz açılış konuşması gerçekleştirdi. Yavuz, “Başarıları adından söz ettiren okulumuzun bu yılki hedefi Türkiye’de ilk ona yerleşmek” dedi.

HER ŞEY İNSANI SEVMEKLE BAŞLAR

Yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla bir açıklama yapan Yavuz, “İnsanın en değerli varlık , sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet  olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Orta Okulu’nun huzurunda olmanın verdiği mutluluk içinde hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. İkinci yuvanıza hoş geldiniz.  Yeni bir eğitim yılının ilk gününde, sizlerle birlikte olmanın , Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikteliğin, farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum” açıklamalarında bulundu.

OKULUMUZ İLİM, BİLİM VE TEKNOLOJİNİN TÜM İMKANLARINI SUNUYOR

Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Orta Okulu’nun öğrencilerine her türlü akademik ve sosyal donatıları kazandırdığını söyleyen Yavuz, “Bugün burada 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması amacıyla toplandık. Bu duygular içerisinde aramıza yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza ve  öğrencilerimize “Hoş geldiniz” diyorum. Sayın veliler. Okulumuzda çocuklarımıza bilimi, teknoloji ve sevgiyi bütünleştirip imkânsızı mümkün, mümkünü kolay kolayı da zevkli ve de eğlenceli hale getirerek eğitimde hayallere ulaşmaya amaçlamaktayız. Biz Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Orta Okulu olarak bunun bilincindeyiz. Öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini sunmaya çalıştık ve bundan sonrada sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ TÜRKİYE’DE İLK ONA GİRMEK

Şehit Hüseyin Gümüş İmam Hatip Orta Okulu’nun akademik başarılarından bahsederek hedeflerinin Türkiye’de ilki ona girmek olduğuna dikkat çeken Yavuz, “Geçen eğitim öğretim yılında 130 öğrenci okulumuzdan mezun olmuştur. Bu öğrencilerden  yapılan LGS sınavı sonucunda 42 öğrenci çeşitli Fen Liselerine 35 öğrenci çeşitli Anadolu Lisesine    kayıt yaptırmışlardır.  Yine LGS sınav sonuçlarına göre yaklaşık 400 ortalama ile Gaziantep İl birincisiyiz. Yapılan LGS sınavında okulumuz  Türkiye ortalamasının üstünde bir başarı sağlamıştır. Okulumuzdan 2 öğrencimiz Türkiye Şampiyonu olmuşlardır.  Bu başarıda büyük pay sahibi olan Okulumuzun eğitim kadrosuna güveniyorum. Bu güzide kadro ile başarı her yıl artarak devam edecektir. Artık kabımıza sığmıyoruz, bundan sonraki hedefimiz Türkiye de ilk 10 olmak” açıklamalarında bulundu.

BUGÜNÜN GENÇLERİ YARINLARIN GELECEĞİDİR

Bugünün gençlerinin yarınların geleceği olduğuna dikkat çekerek gençlere seslenen Yavuz, “Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim, sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetiştirileceksiniz. Sizlerin başarısı gelecekte Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyet ve uygarlık düzeyine çıkaracaktır. Bunun için derslerinize çok çalışınız. Başarı sadece çalışmakta olduğunu asla unutmayınız. Zaruri nedenler dışında okula devamsızlık yapmayınız” dedi.

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILIMIZ KUTLU OLSUN

Öğrenci, öğretmen ve velilerin yeni eğitim öğretim dönemini kutlayan Yavuz, “Sayın veliler, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrencilerim; bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim öğretin yılının sizlere sağlık, mutluluk getirmesini, vatanımıza ve milletimize hayırlı olması dileğiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım” ifadelerinde bulundu. 

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU